SBW-02 -jak podłączyć do napędu CAME BX ( załącznik) ?

wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

Ostatecznie udało się rozwiązać podłączenie, aby pokazywał stan bramy? Aktualnie przerabiam ten sam problem z Came BX z płytą ZBX74. Z tego co widzę ze zdjęcia początkowego ten sam układ.
Michaal
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 4:58 pm

wary pisze: śr kwie 28, 2021 8:16 pm Ostatecznie udało się rozwiązać podłączenie, aby pokazywał stan bramy? Aktualnie przerabiam ten sam problem z Came BX z płytą ZBX74. Z tego co widzę ze zdjęcia początkowego ten sam układ.
również mam ten sam problem, brak stanu bramy. Proszę o informację jakie przekaźniki należy kupić.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz kontaktron
Michaal
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 4:58 pm

U mnie również zastosowanie przekaźników rozwiązało problem wyświetlania stanu bramy. Podłączenie zgodnie z powyższym schematem.


Kupiłem dwa przekaźniki 40.61 finder + dwie podstawy abym nie musiał lutować. Pomimo dużego gabarytu, wszystko mieści się w puszce od napędu.
art8005
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 23, 2021 5:16 pm

Witam jestem na etapie kupna napędu came ,sterownik zl60 ,może ktoś podpowie czy będą potrzebne kontraktony aby widzieć stan bramy otwarta/zamknięta
Pozdrawiam
rafix89
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 03, 2021 1:36 pm

Witam tez mam Came BXV mierzyłem napięcia i miedzy FC/FA a F pokazuje sie 3V AC na chwile przy zamknięciu lub otwarciu a tak jest caly czas 0V a miedzy FC/FA a 11 pinem jest stałe napieci 13V AC dlatego niektórym nie działa stan otwarte zamknięte bo jest caly czas jedno napięcie. Wiec pozostają tylko zewnętrzne kontaktrony.
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Witam.
Zakupiłem do moje bramy CAME BX powyższy sterownik SBW-02.
Podłączyłem według schematu i jako tako działa ale ikona aplikacji nie pokazuje stanu bramy. Specjalnie zakupiłem ten właśnie sterownik aby to działało tak jak w opisie czyli była możliwość sprawdzenia stanu bramy otwarta / zamknięta itp.
Z tego co się zorientowałem to wejścia IN1 i IN2 działają w ten sposób, że podanie napięcia powoduje wyświetlenie w aplikacji mobilnej ikonki zamkniętej bramy dla IN1 i otwartej bramy dla IN2, natomiast przy braku napięcia na obydwu wejściach aplikacja mobilna wyświetla ikonkę otwarcia bramy w połowie i to cały sekret wyświetlania wszystkiego w jednej ikonie zamykania i otwierania bramy :).
Sprawdziłem napięcia na zaciskach bramy 11-FA i 11-FC i w zależności od stanu bramy albo jest 0V albo 24V.
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego więc ikona w aplikacji nie działa?
Zauważyłem też, że 0V jest na zaciskach bramy przy niepodłączonym sterowniku, natomiast po podłączeniu wejścia IN jest 2.5V a nie 0V?
Czy ten sterownik jest wadliwy?
Poproszę o pomoc i wyjasnienie tego stanu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do sygnalizacji zamkniętej/otwartej bramy wystarczy podłączyć jedno z wejść IN1 lub IN2. Użycie obu wejść ma zastosowanie jeśli chcemy widzieć stan pośredni. Generalnie nie zalecamy podłączania się bezpośrednio pod krańcówki automatyki ponieważ może to mieć negatywny wpływ na jej działanie. Niemniej jednak jest wiele osób, które tak zrobiło i "u nich działa". Wracając do tematu. SBW pokazuje, że brama jest zamknięta jeśli otrzyma na wejściu stan wysoki czyli np. 12-24V lub niski np. 0V. Brak stanu czyli obwód rozłączony pokazuje bramę otwartą. Jeśli w miejscu podłączenia jest tzw pulldown to nie będzie to działać i należy wtedy zastosować osobny kontaktron lub zastosować dodatkowy przekaźnik lub zmienić SBW-02 na SBW-01 gdzie sterowanie wejściem jest tylko przez stan wysoki.
darki
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 03, 2022 3:50 pm

Chcę widzieć stan pośredni i dlatego powyższy sterownik supli, zreszta przy podłączeniu jednego wejsciu tez ikona nie działa. Na zaciskach podłączonego przewodu jest 2.5V a na drugim odłączonym 0V. Gdybym chciał inaczej kupiłbym chińczyka z kontaktronem lub inny sterownik.
Na schematach nie ma nic o stanie niskim itp. Zresztą na zaciskach bramy jest 0V tylko po podłączeniu sterownika jest inaczej co świadczy bardziej o jego wadzie. Skoro kupiłem SBW-02 tzn, że on ma nie działać prawidłowo? Porada kup sobie inny np. SBW-01 to jak wyrzuć tego co masz. W opisie sterownika jest: "Sterownik bramowy pozwala na integrację z dowolnym napędem bramowym oraz furtką i umożliwia zdalną kontrolę bramy poprzez aplikację mobilną Supla, podłączając sygnały z wyłączników krańcowych pod wejścia sterownika otrzymujemy informację o otwarciu i zamknięciu bramy / furtki".
A więc podstawowe pytanie pozostaje czy sterownik SBW-02 jest wadliwy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”