SBW-02 jak podłączyć do napędu bramy garażowej Beninca JIM.3 / Układ CP.J3M ?

User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Może spaliłeś kontaktron. Odłącz kontaktron. Zewrzyj A1 z IN1 i sprawdź czy ikona się zmienia.
Jak się zmienia to podłącz kontaktron i zbliż do siebie elementy. Jeśli ikona się nie zmienia to kontaktron uszkodzony. Był już taki przypadek na forum.
Maydays
Posts: 79
Joined: Fri Dec 25, 2020 5:16 pm

Post

Dzieki Przemo za sugestie. Faktycznie sprawdzilem multimetrem i zero reakcji... czyli spalony kontraktron... do wymiany.
Maydays
Posts: 79
Joined: Fri Dec 25, 2020 5:16 pm

Post

Wszystko śmiga :D .Dziekuje Panowie za pomoc.
Maydays
Posts: 79
Joined: Fri Dec 25, 2020 5:16 pm

Post

Super że jest nowa wersja 2.3.26 ... ale jest problem przy moim napedzie bramy garazowe ( opisanej w tytule ) bo gdy podczas otwierania lub zamykania wydam komende glosowa to sie zatrzymuje .... i nie wykonuje komendy... zawiesza sie i nie ma reakcji przy kolejnych komendach...
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Maydays wrote: Sun Feb 21, 2021 4:24 pm Super że jest nowa wersja 2.3.26 ... ale jest problem przy moim napedzie bramy garazowe ( opisanej w tytule ) bo gdy podczas otwierania lub zamykania wydam komende glosowa to sie zatrzymuje .... i nie wykonuje komendy... zawiesza sie i nie ma reakcji przy kolejnych komendach...
Musisz cierpliwie poczekać. Supla nie wie co się dzieje z bramą, czy jest w ruchu czy stoi.
Jeśli wydasz komendę gdy jest w ruchu, to impuls ze sterownika zatrzyma bramę. Supla chyba po 1 min sprawdza czy komenda się wykonała (na podstawie stanu czujnika) i jeśli będzie niewłaściwy, to da impuls ponownie.i tak do 4 razy sztuka.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Jak @klew napisał, to wynika z natury działania automatyki i czujników. Musisz być cierpliwy. System osiągnie zadany cel próbując maksymalnie 4-krotnie powtórzyć rozkaz z uwzględnieniem 1-minutowych odstępów.

Podczas zamykania jeśli wydasz komendę Otwórz to nie powinno jej zatrzymać bo wg. czujnika brama jest otwarta. Jeśli wydasz polecenie zamknij to brama się zatrzyma ponieważ Supla widzi, że jest otwarta, a nie wie, że się zamyka (chyba, że trwa zamykanie zainicjowane przez GH to wtedy się nie zatrzyma). Po minucie Supla powtórzy rozkaz aby osiągnąć zadany cel.


Tutaj masz więcej na ten temat:
viewtopic.php?p=89098#p89098
viewtopic.php?p=89299#p89299
Maydays
Posts: 79
Joined: Fri Dec 25, 2020 5:16 pm

Post

Faktycznie... trzeba odczekac i polecenia realizuje... nie stanowi to problemu :D ogolnie to polecam :D
Poldek44
Posts: 3
Joined: Thu Mar 25, 2021 8:38 am

Post

Mam problem z połączeniem SWB-02 do napędu Beninca JIM.3 + PTC.3. Podłączam się pod 24v + oraz -, jednak otrzymuje na nim napięcie dopiero w momencie wywołania bramy z włącznika dzwonkowego, albo pilota. Jest to możliwe że jest włączony jakiś tryb oszczędzania energii? Z góry dziękuję za pomoc.
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Sprawdź na zaciskach 16 i 17. Bo z tego co piszesz, to podłączyłeś pod zaciski 14 i 15.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Poldek44
Posts: 3
Joined: Thu Mar 25, 2021 8:38 am

Post

Panie Robercie, zacisków nie mam opisanych numerami tylko symbolami, podłączyłem pod 24 +-, wcześniej mam blink dwa puste. Dziś sprawdzę jeszcze napięcie na innych parach. Wejście AUX1 może być tym właściwym?

Return to “ZAMEL SBW-02”