SBW-02 - pierwsze uruchomienie

DiegoFoxy
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 6:37 pm

Cześć zakupiłem nowy moduł SBW-02. ( jest to moje pierwsze urządzenie z SUPLA.org )
Po podłączeniu modułu do zasilania dioda miga w sposób jak w trybie konfiguracji ale tylko przez kilka sekund następnie świeci przez kilka sekund i znów zaczyna szybko migać.
Sieć wifi ZAMEL widoczna jest tylko zaraz po podłączeniu zasilania i telefon nie może się do niej podłączyć.
Przycisk CONFIG nie reaguje. Tryb migania diody status jest taki sam. Próbowałem przywrócić do ustawień fabrycznych ale moduł nie reaguje na przycisk CONFIG.

Robię coś źle czy moduł jest uszkodzony? A może jest jeszcze jakiś magiczny sposób na reset?

Starałem się wyszukać podobnego tematu ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Masz urządzenia sieciowe firmy Tenda?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
DiegoFoxy
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 6:37 pm

Tak ale do podłączenia do routera Wifi jeszcze nie dotarłem. Generalnie moduł nie zachowuje się tak jak w instrukcji.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wyłącz Wi-Fi z Tendy. To Wi-Fi się "kłóci" z SBW-02, dlatego masz taki objaw.

Ps.
Przemek, czy już jest oficjalne firmware dla SBW-02 rozwiązujące ten problem?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
DiegoFoxy
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 6:37 pm

Serio? Wow dopiero co kupiłem dwie kostki MW6. Słabo jak to nie będzie działać. Sprawdzę na wyłączonym wifi
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wyłącz te "kostki", włącz SBW-02, podłącz się smartfonem do jego sieci "ZAMEL...", zaakceptuj sieć Wi-Fi bez dostępu do Internetu i uruchom przeglądarkę z adresem http://192.168.4.1 Otworzy Ci się strona konfiguracyjna.
Na drugim smartfonie udostępnij Wi-Fi, na stronie modułu wprowadź dane do tego Wi-Fi i wybierz na samym dole aktualizację oprogramowania (YES), zapisz i naciśnij krótko przycisk CONFIG na SBW-02. Moduł powinien pobrać nową wersję firmware.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Firmware od wersji 2.8.0 radzi sonie z zakłóceniami z Tendy ale nie jest on jeszcze w urządzeniach produkcyjnych.

@DiegoFoxy skonfiguruj ręcznie SBW przy wyłączonej Tendzie. Po konfiguracji włącz i powinno wszystko działać.
DiegoFoxy
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 6:37 pm

Tak też zrobiłem. Działa dzięki za wsparcie :)
AlwaysTheSun
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 29, 2021 5:48 pm

Cześć, na forum trafiłem w związku z kłopotami, których rozwiązanie teoretycznie jest w tym wątku :). SBW-02, sieć na produktach Tenda. Stworzyłem AP na telefonie, z drugiego połączyłem się z SBW-02, skonfigurowałem. Ładnie łączy się z siecią, widzę urządzenie w aplikacji Supla na telefonie, mogę otwierać i zamykać. Próbuję zatem zaktualizować soft do 2.8 (mam 2.7.X) i tu klops. Po zapisaniu ustawień z YES - dokonaj aktualizacji i krótkim wciśnięciu przycisku "config" - łączy się z siecią, ale aktualizacji nie pobiera. Powinienem pozostawić w takim stanie na dłużej, czy aktualizacja powinna się wydarzyć od ręki?

Zaktualizowanie softu jest w moim przypadku kluczowe, bo cała infrastruktura sieciowa jest na meshach Tenda Nova, nie ma routera przed meshami - czyli nie ma się do czego podłączyć.

Rozwiązania:
- ktoś mi podpowie, co robię źle przy próbie aktualizacji :)
- ktoś mi podpowie, gdzie/jak kupić SBW-02 z gwarancją, że jest na nim soft 2.8.X :)

Z góry dzięki za pomoc
Kamil
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Pochwal się jaka to miejscowość może ktoś z forum jest blisko to zdobi Tobie update.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”