stan otwarcia/zamknięcia SBW-02 w CAME 700 i BX

wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

Robert Błaszczak pisze: pt kwie 30, 2021 5:50 am Zaglądając do instrukcji na ten schemat:
To musi działać.
Tu raczej jest problem z regulacją położenia krańcówek. Najprawdopodobniej brama nie wyłącza się z krańcówek tylko na przeciążenie.
Zawsze można też wykorzystać styk NO wyłączników krańcowych. Ale wracamy do kwestii poruszanej przeze mnie wcześniej.
Tak, też wychodzę z założenia, że powinno działać. Co do diagnozy:
a) regulacja krańcówek. Wydają się być ok. Wczoraj musiałem je wyregulować, bo lekko przesunąłem jedną - zamykającą (minimalnie) i przy zamykaniu bramy krańcówka wyłączała napęd na jakieś 1 cm przed kontaktem fartucha gumowego bramy z podłogą.
b) wykrywanie przeciążenia jest owszem aktywne, ale tyko na potrzeby wykrywania przeszkody w bramie. Przy wykryciu zwiększonego oporu przy zamykaniu brama nie tylko staje, ale cofa się do pozycji otwartej (to jest między innymi powód, dla którego chciałbym mieć info o stanie bramy).

Sumując - napęd przy otwarciu i zamknięciu odcinają krańcówki.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@wary, jeszcze nic nie podłączaj, zanim się nie wypowiedzą fachowcy.

Mirek (@miroph), wygląda na to, że przez nietypowy sposób zasilania akcesoriów (24V AC standardowo / 24V DC przy zaniku napięcia z sieci) SBW nie jest w stanie na IN1/IN2 wykryć stanu bramy. Nie wiem czy takie połączenie jak na poniższym schemacie nie rozwiązałoby problemu?
Came-V700-3.jpg
Came-V700-3.jpg (95.22 KiB) Przejrzano 1411 razy
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SVW-02 potrafi wykryć zarówno pojawienie się napięcia, jak i zwarcie do gnd.
Napęd z jednej strony krańcówki daje na pewno +. Jeśli z drugiej strony jest gnd, to SBW-02 na żadnym wyjściu nie wykryje zmiany stanu.
W takiej sytuacji mógłby sobie poradzić sbw-01, który reaguje jedynie na pojawienie się napięcia.
Jeśli chcesz zostać czy sbw-02 to zostaje dołożenie np przekaźników.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Robert Błaszczak pisze: pt kwie 30, 2021 8:17 am @wary, jeszcze nic nie podłączaj, zanim się nie wypowiedzą fachowcy.

Mirek (@miroph), wygląda na to, że przez nietypowy sposób zasilania akcesoriów (24V AC standardowo / 24V DC przy zaniku napięcia z sieci) SBW nie jest w stanie na IN1/IN2 wykryć stanu bramy. Nie wiem czy takie połączenie jak na poniższym schemacie nie rozwiązałoby problemu?

Came-V700-3.jpg
Tylko co zmieni ten rezystor?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak kolega @klew napisałem możesz spróbować z dodatkowym przekaźnikiem lub wymianą SBW-02 na SBW-01. Choć co do wymiany powinien się @miroph z Zamel wypowiedzieć czy coś to da. Z przekaźnikiem może być o tyle problem, że tam masz domyślnie AC, a w przypadku zaniku zasilania masz DC. Z drugiej strony jak nie ma zasilania to i pewnie w domu też nie będzie, a co za tym idzie nie będzie internetu.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

pzygmunt pisze: pt kwie 30, 2021 10:21 am Jak kolega @klew napisałem możesz spróbować z dodatkowym przekaźnikiem lub wymianą SBW-02 na SBW-01. Choć co do wymiany powinien się @miroph z Zamel wypowiedzieć czy coś to da. Z przekaźnikiem może być o tyle problem, że tam masz domyślnie AC, a w przypadku zaniku zasilania masz DC. Z drugiej strony jak nie ma zasilania to i pewnie w domu też nie będzie, a co za tym idzie nie będzie internetu.
Wymiana modułu nic tu nie da. Sugerowałbym zastosowanie kontaktronu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

miroph pisze: pt kwie 30, 2021 10:08 am
Robert Błaszczak pisze: pt kwie 30, 2021 8:17 am @wary, jeszcze nic nie podłączaj, zanim się nie wypowiedzą fachowcy.

Mirek (@miroph), wygląda na to, że przez nietypowy sposób zasilania akcesoriów (24V AC standardowo / 24V DC przy zaniku napięcia z sieci) SBW nie jest w stanie na IN1/IN2 wykryć stanu bramy. Nie wiem czy takie połączenie jak na poniższym schemacie nie rozwiązałoby problemu?

Came-V700-3.jpg
Tylko co zmieni ten rezystor?
Sugerowałem się tym, że za pomocą rezystora (taki Pull-Up) będzie zmiana potencjału na IN1 po zwarciu do GND przez wyłącznik krańcowy. Ale tu nie ma wspólnej masy, to raczej to nie zadziała.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

Ok. Wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc. Skończyło się na dwóch kontaktronach Satel'a. Po jednym do każdej bramy.
Oczywiście działa i pokazuje stan bramy, ale i tak traktuje to jako rozwiązanie-proteza. Jakby nie było dodatkowe kable i urządzenia, a w teorii powinno działać z krańcówkami.

Być może warto, aby producent stworzył listę urządzeń i zakres pełnej oraz częściowej kompatybilności. Uniknie się wtedy takich sytuacji jak moja.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

wary pisze: ndz maja 02, 2021 12:24 pm Być może warto, aby producent stworzył listę urządzeń i zakres pełnej oraz częściowej kompatybilności. Uniknie się wtedy takich sytuacji jak moja.
Raczej powinno być:
Być może warto, aby producenci automatyki bramowej stworzył dokumenty pełnej oraz częściowej kompatybilności ze sterownikami serii SBW.
To byłoby zdecydowanie prostsze w realizacji.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest bardzo trudne do zrealizowania. Mamy przypadki tej samej automatyki gdzie w jednym przypadku wszystko działa, a w drugim nie.
Oczywiście chodzi o odczyt stanu bramy bezpośrednio z centrali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”