Brama garazowa rolowana + Supla

Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Niestety nie mamy SBW na szynę.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

Witam, zakupiłem SBW-02, podlaczyem i działa otwieranie zamykanie. Jednak mam problem z konfiguracją krancówek. Podlaczyłem górna (otwarta do in1, a dolną do in2). Nie wiem jak to skonfigurować w in 2 wlaczyłem logike odwrotną, nie wiem czy dobrze bo nie ma dokłądnego opisu jak to działa ( zamienia NO z NC?). Ponadto brame otwarta pokazuje zakmnieta i odwrotnie. Czujniki mam dodatkowo widoczne w app, czy moge je wyłaczyć aby nie było widac aby tylko na ikonce pokazywał sie status?
W apce na IOS obok SBW mam ikonke "i" która pokazuje czas pracy, i ten czas cały czas idzie, liczy czas od włączenia zasilania non stop, tak ma byc?

Użyłem kontraktronów Satel B1, jak sa rozłaczone to na wejsce In podawane jest napiećie ok 13V czy to jest ok? Zwarte dają ok 27V, takie mam napięcie zasilania z centralki.

Dodam tylko ze kanał 2 mam wyłaczony.
Obrazek
Załączniki
2021-06-02_14h10_51.png
2021-06-02_14h10_51.png (87.49 KiB) Przejrzano 1119 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rozumiem, że chcesz mieć pokazany stan pośredni w aplikacji i masz dwa kontaktrony ?
SBW może działać z jednym czujnikiem/komntaktronem. Wtedy jedno z wejść pozostawiasz bez podłączenia.

Dla 2 czujników, musisz w kanale #0 wskazać czujnik otwarcia i czujnik pośredniego otwarcia.
Wtedy w aplikacji nie będzie 3 kanałów tylko jeden.

Czujnik podstawowy ustawiasz tak aby rozłączał się (rozłączał obwód) jak tylko brama minimalnie się otworzy.
Czujnik pośredni ustawiasz tak aby załączył się przy pełnym otwarciu bramy.
Przy czujniku pośrednim włącz opcję "Odwrócona logika".

Tym sposobem w aplikacji będziesz widział 3 stany:

1. 100% zamknięcie
2. Częściowe otwarcia (symbolizowane ikoną 50% - możesz zmienić)
3. 100% otwarcie

Satel B1 przy rozłączeniu obwodu na wejściu nie powinien podawać żadnego potencjału.
On działa w bardzo prosty sposób. Jeśli rozdzielasz jego elementy o rozłącza obwód (tak jakbyś wyjął przewód z kontaktu).

Wyjaśnienie czasu pracy:
viewtopic.php?p=74825#p74825
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

Ustawione i działa poprawnie, dzięki za instrukcje. Tylko ta nazwa parametru Otwarcie pośrednie troche tak mało mówi o funkcji jaka on pełni.

Co do czasów pracy to mam je tylko przy SBW, a w tym linku wyczytałem ze powinno być dla wszystkich urzadzen, co trzeba zrobic aby to uruchomić? Usunąć z clouda i dadac ponownie? nie strace przy tym harmonogramów itp?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jarek_KK pisze: śr cze 02, 2021 4:54 pm Co do czasów pracy to mam je tylko przy SBW, a w tym linku wyczytałem ze powinno być dla wszystkich urzadzen, co trzeba zrobic aby to uruchomić? Usunąć z clouda i dadac ponownie? nie strace przy tym harmonogramów itp?
Musisz ustawić ręcznie w każdym module tryb konfiguracyjny (np. przyciskiem CONFIG na module), wejść na stronę modułu (http://192.168.4.1) i na samym dole ustawić aktualizację firmware. Po zapisaniu wyjść z tego trybu wciskając na krótko CONFIG. Moduł powinien pobrać aktualną wersję oprogramowania, która pozwoli na wyświetlenie (i).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

Robert Błaszczak pisze: śr cze 02, 2021 5:01 pm
Musisz ustawić ręcznie w każdym module tryb konfiguracyjny (np. przyciskiem CONFIG na module), wejść na stronę modułu (http://192.168.4.1) i na samym dole ustawić aktualizację firmware. Po zapisaniu wyjść z tego trybu wciskając na krótko CONFIG. Moduł powinien pobrać aktualną wersję oprogramowania, która pozwoli na wyświetlenie (i).
Dzięki w wolnej chwili porobię update'y
wino94
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 9:34 pm

pzygmunt pisze: śr cze 02, 2021 2:44 pm Rozumiem, że chcesz mieć pokazany stan pośredni w aplikacji i masz dwa kontaktrony ?
SBW może działać z jednym czujnikiem/komntaktronem. Wtedy jedno z wejść pozostawiasz bez podłączenia.

Dla 2 czujników, musisz w kanale #0 wskazać czujnik otwarcia i czujnik pośredniego otwarcia.
Wtedy w aplikacji nie będzie 3 kanałów tylko jeden.

Czujnik podstawowy ustawiasz tak aby rozłączał się (rozłączał obwód) jak tylko brama minimalnie się otworzy.
Czujnik pośredni ustawiasz tak aby załączył się przy pełnym otwarciu bramy.
Przy czujniku pośrednim włącz opcję "Odwrócona logika".

Tym sposobem w aplikacji będziesz widział 3 stany:

1. 100% zamknięcie
2. Częściowe otwarcia (symbolizowane ikoną 50% - możesz zmienić)
3. 100% otwarcie

Satel B1 przy rozłączeniu obwodu na wejściu nie powinien podawać żadnego potencjału.
On działa w bardzo prosty sposób. Jeśli rozdzielasz jego elementy o rozłącza obwód (tak jakbyś wyjął przewód z kontaktu).

Wyjaśnienie czasu pracy:
viewtopic.php?p=74825#p74825
Zrobiłem według Twojej instrukcji wszystko ok ale chciał bym usunąć z częściowego otwarcia tą cyfrę (50%) bo jest fabrycznie jak mam to zrobić? chcę żeby się pokazywało pół otwarcie ale bez (50%) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Logujesz się na cloud.supla.org
Przechodzisz na ZAMEL SBW-02.
Otwierasz kanał #0 lub #1 i klikasz "Zmień ikonę".
Tam możesz dodać swój własny zestaw ikon.
wino94
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 9:34 pm

Właśnie chciał bym identyczną ikonę jaka jest ale bez tych (50%) czy może ma Pan taką ikonę lub wie gdzie ktoś takie robi lub producent może daje? Pozdrawiam ;)
wino94
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 9:34 pm

pzygmunt pisze: pt cze 25, 2021 3:39 pm Logujesz się na cloud.supla.org
Przechodzisz na ZAMEL SBW-02.
Otwierasz kanał #0 lub #1 i klikasz "Zmień ikonę".
Tam możesz dodać swój własny zestaw ikon.
Klikam według tego co napisałeś ale nie mogę wogóle znaleźć ikonki 50% w sensie to jak jest zatrzymane na pół są same na zamknięte deski lub otwarte bez desek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”