Supla ZAMEL SLW-02 czy da się zasilić oraz wysterować wejście IN trzyżyłowym przewodem?

soaringsing
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 26, 2021 1:41 pm

Cześć wszystkim,

mam problem z ZAMEL SLW-02 (sterowanie 3 obwodami jednokolorowego LED ze ściemnianiem).
Otóż, nie przewidziałem, że aby z puszki włącznika dało się zasilić transformator, oraz doprowadzić sygnał do wejścia IN potrzebne będą cztery żyły.. a w każdym razie wszystko na to wskazuje, bo za chiny nie mogę znaleść dokładnego schematu lub specyfikacji SLW-02 która powie mi co można podać na wejście złącza IN.

Sytuacja wygląda jak na poniższym rysunku sytuacyjnym ;)

Mam puszkę z zasilaniem 230V włącznik i trzyżyłowy przewód. Przewód biegnie daleko na sufit podwieszany, gdzie zasila transformator, który to następnie zasila już napięciem 24V moduł SLW-02 oraz LEDy. Wszystko wskazuje na to, że do wejścia IN powinienem doprowadzić również sygnał o napięciu max 24V, a żeby to zrobić musiałbym mieć dwie żyły (jedna która wyjdzie z +24V transformatora do włącznika i druga która wróci z włącznika do SLW-02 na wejście IN) a niestety do dyspozycji mam tylko jeden wolny przewód ochronny :(

Ma ktoś jakiś patent jak to obejść? Sprawę rozwiązałoby podanie z włącznika 230V na IN, ale tak jak wspominałem, obawiam się, że cały moduł działa na max 24V :(

W najgorszym przypadku, zostanie tak jak teraz czyli bez możliwości sterowania fizycznym włącznikiem a jedynie za pomocą aplikacji.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!
Załączniki
Bez nazwy - 27 maja 2021 11.46.jpg
Bez nazwy - 27 maja 2021 11.46.jpg (316.33 KiB) Przejrzano 616 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś wyeliminować SLW-02.
Zamienić transformator na ściemnialny, a pod łącznik wstawić DIW-01.
Minus jest taki, że masz wtedy tylko jeden obwód.
soaringsing
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 26, 2021 1:41 pm

pzygmunt pisze: czw maja 27, 2021 11:29 am Musiałbyś wyeliminować SLW-02.
Zamienić transformator na ściemnialny, a pod łącznik wstawić DIW-01.
Minus jest taki, że masz wtedy tylko jeden obwód.
Zdecydowanie potrzebuję separację na 3 obwody LED, więc takie rozwiązanie niestety odpada, ale wielkie dzięki!

Rozumiem, że pomysł z podaniem 230V na IN nie jest zbyt rozsądny? ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś wykorzystać przewód PE pod warunkiem, że nie jest on do niczego innego podłączony.
Obowiązkowo musiałbyś go owinąć brązową taśmą tak aby ktoś się kiedyś nie pomylił.
Potrzebny też przekaźnik 230V.
https://www.tme.eu/pl/details/pep-01_23 ... R0EALw_wcB

Łącznik najlepiej monostabilny (dzwonkowy).
Załączniki
slw02.png
slw02.png (626.23 KiB) Przejrzano 594 razy
soaringsing
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 26, 2021 1:41 pm

pzygmunt pisze: czw maja 27, 2021 12:04 pm Musiałbyś wykorzystać przewód PE pod warunkiem, że nie jest on do niczego innego podłączony.
Obowiązkowo musiałbyś go owinąć brązową taśmą tak aby ktoś się kiedyś nie pomylił.
Potrzebny też przekaźnik 230V.
https://www.tme.eu/pl/details/pep-01_23 ... R0EALw_wcB

Łącznik najlepiej monostabilny (dzwonkowy).
Genialne! Ogromne dzięki!
Transformator nie wykorzystuje przewodu PE, więc jest wolny. Oczywiście oznaczę go odpowiednio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”