ZAMEL SBW-2 działa tylko po lokalnym wifi

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nadal jest coś nie tak. Aplikacja powinna się łączyć praktycznie od razu.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

U mnie aplikacja łączy się kilka sekund tylko jeśli mam dostępne H+. O 3G mogę zapomnieć, a na LTE śmiga.
Obrazek
SzymonH
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 03, 2021 8:14 pm

Coś się poprawiło i śmiga jak burza. Teraz tylko spróbuje połączyć bramę z asystentem google i będzie git. Nie wiem tylko czy bez podłączonych kontaktronów to zadziała.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Nie zadziała. Kontaktrony muszą być.
Obrazek
SzymonH
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 03, 2021 8:14 pm

No to pozamiatane... Rozumiem, że zmiana np na furtkę albo drzwi nic nie zmieni. (w takim przypadku asystent nie widzi sterownika). Bramy są obsługiwane tylko 1 przyciskiem / bramę. 1 klik otwiera, ponowny zamyka.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

viewtopic.php?f=23&t=8262

Musisz podłączyć czujnik otwarcia z centrali lub podłączyć kontraktron. Nie obejdziesz tego inaczej. Serwer musi wiedzieć co się dzieje z bramą aby mógł nią sterować komendami „otwórz” i „zamknij”.
SzymonH
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 03, 2021 8:14 pm

Dziękuję. Rozumie, że po jednym czujniku na bramę...
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

SzymonH pisze: śr sie 04, 2021 10:25 am Dziękuję. Rozumie, że po jednym czujniku na bramę...
tak
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
SzymonH
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 03, 2021 8:14 pm

Dzięki.. mam ostatnie pytanie. Obiecuje ;) . Załóżmy, że nie zależy mi na informacji, w jakim położeniu są bramy (mam od tego kamery). Nie mogę poprowadzić dodatkowych przewodów do kontaktronów. Czy jak "zasymuluje" np. zamknięcie bramy samymi przewodami na "krótko" przy sterowniku, to przechytrzę asystenta i serwer ? Teoretycznie sterownik będzie wyposażony w czujniki. System widzi, że bramy są pozamykane, to wywołanie tylko komendy otwórz powinno zamykać i otwierać bramę. No chyba, że to wszystko jest mądrzejsze ode mnie i od tego, co mi się wydaje i rejestruje poprzednie czynności...System stwierdzi, że nie może dwa razy z rzędu otwierać bramy i plan legnie w gruzach...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak system będzie myślał, że brama jest zamknięta to jak zechcesz ją rzeczywiście zamknąć to jej nie zamknie.
Bez czujnika się nie obejdzie. W dodatku kamera nie zawsze Ci zadziała jak będziesz miał gdzieś w świecie kiepski transfer. Supla już tak i tu może pojawić się problem bo jak sobie naciśniesz "Otwórz/Zamknij" to nie będziesz wiedział co się dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”