Domofon DUO

smarthomepch
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 13, 2021 7:43 pm

Podłączę sie pod temat.
Pomoże ktoś jak podłączyć SBW-02 do tego domofonu, żeby móc otwierać elektrozaczep zdalnie?
Dodam, że nie mam żadnego dodatkowego przycisku - tylko słuchawka.
W tej chwili naciśnięcie przycisku przy słuchawce (bez jej podnoszenia) otwiera eletrozaczep.
1aex352le-cyfrowy-zestaw-domofonowy-farfisa.jpg
1aex352le-cyfrowy-zestaw-domofonowy-farfisa.jpg (65.82 KiB) Przejrzano 582 razy
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy ten SBW jest podłączony do jakiejś bramy czy będzie podłączony tylko pod ten domofon ?
smarthomepch
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 13, 2021 7:43 pm

pzygmunt pisze: pn lis 22, 2021 6:31 pm Czy ten SBW jest podłączony do jakiejś bramy czy będzie podłączony tylko pod ten domofon ?
Tylko pod domofon.
W sumie brama też jest, ale o niej na razie nie myślałem ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki model bramy ? Masz przewody pomiędzy automatyką bramy, a kasetą zewnętrzną domofonu ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Najlepiej jak SBW-02 podłączysz sobie do bramy wjazdowej bo tam będziesz mógł prawdopodobnie SBW zasilić.
Wtedy zasciski 21 i 24 podłączasz do zacisków PB i GN. Czas załączenia przekaźnika trzeba będzie prawdopodobnie zmienić na 1 sek.
smarthomepch
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 13, 2021 7:43 pm

pzygmunt pisze: pn lis 22, 2021 6:51 pm Jaki model bramy ? Masz przewody pomiędzy automatyką bramy, a kasetą zewnętrzną domofonu ?
Bramę bym raczej odpuścił. To jest jakiś kilkunastoletni napęd Nice do bramy dwuskrzydłowej. Musiałbym rozkręcić centralkę, żeby znaleźć model. I na 90% nie mam przewodów pomiędzy automatyką bramy a kasetą domofonu.

Na ten moment zależy mi tylko na dodatkowej możliwości otwarcia furtki.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może warto poprowadzić 2 przewody. Musisz i tak zasilić jakoś SBW aby podłączyć to do kasety zewnętrznej.
Przy kasecie wewnętrznej musiałbyś się wlutować w przycisk otwiwrania co nie jest zbyt "ładnym" rozwiąznaniem.
Dodatkowo przycisk musiałby działać bez wywołania.

Moim zdaniem montaż przy automatyce bramy będzie najbardziej optymalny.
smarthomepch
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 13, 2021 7:43 pm

Myślałem, że jakoś da sie to ogarnąć bez "rycia" słupka w ogrodzeniu (domofon jest zainstalowany z jednej strony, a automatyka bramy z drugiej - zasilacz do domofonu jest w garażu). Ale chyba nie za bardzo się da :(

Za wysokie progi... jak dla mnie ;(
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spróbuj. Satysfakcja gwarantowana.
Pietras81
Posty: 1719
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

smarthomepch pisze: pn lis 22, 2021 7:08 pm Myślałem, że jakoś da sie to ogarnąć bez "rycia" słupka w ogrodzeniu (domofon jest zainstalowany z jednej strony, a automatyka bramy z drugiej - zasilacz do domofonu jest w garażu). Ale chyba nie za bardzo się da :(

Za wysokie progi... jak dla mnie ;(
Hej. A ja zapytam inaczej moze masz wolna żyle w przewodzie między zasilaczem w garażu a bramofonem (to co jest zamontowane na slupku) masz tam styk przycisku dzwonkowego pod którego łatwo było by podłączyć przekaznik w garażu.
Ostatnio zmieniony pn lis 22, 2021 8:31 pm przez Pietras81, łącznie zmieniany 1 raz.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”