Sonof RF i wyłącznik ścienny rf

Awatar użytkownika
Jaspers
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 23, 2018 9:47 pm

Informacja dla tych co chcą sterować bramą za pośrednictwem SONOF RF oraz SUPLA
Właśnie przed chwilą do SONOFF RF wgrałem oprogramowanie od Zybi - sonoff_gate_ds18b20_NO_v2.0_p5 i piloty działają, są 3 rzeczy do wykonania żeby wgrać soft do SONOFF RF:
1 - zewrzeć styki R21 jak to zrobić pokazano tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ps6u22oT2HA
2 - w instrukcji Zybi źle wskazał ustawienie SPI MODE = DIO, niestety tak nie zadziała sonoff zachowuje się jak martwy,
trzeba ustawić SPI MODE = DOUT, dane wgrywam poprzez program ESP8266Flasher.
3 - przerwać ścieżki doprowadzające napięcie 230V na wyjście sonoffa z przekaźnika, inaczej dojdzie do katastrofy, uszkodzenie sterowania bramą, oraz zjedzenie "bułki z prądem" porażenie napięciem 230V, NIE ZAPOMNIJ TEGO ZROBIĆ! robisz to na własne ryzyko. 8-) 8-) 8-)
Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Jaspers pisze: ndz mar 25, 2018 11:38 am ...
2 - w instrukcji Zybi źle wskazał ustawienie SPI MODE = DIO, niestety tak nie zadziała sonoff zachowuje się jak martwy,
trzeba ustawić SPI MODE = DOUT, dane wgrywam poprzez program ESP8266Flasher.
...
To nie jest żaden błąd, tak jest skompilowany soft, a to że najnowsze Sonoff-y wymagają SPI MODE DOUT już wielokrotnie opisywane było na forum.

Ponadto na moim Github-ie w głównym katalogu Sonoff jest napisne!

"For new model of Sonoff set SPI MODE - DUOT in flashing process."
Awatar użytkownika
Jaspers
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 23, 2018 9:47 pm

Zybi pisze: ndz mar 25, 2018 12:30 pm
Jaspers pisze: ndz mar 25, 2018 11:38 am ...
2 - w instrukcji Zybi źle wskazał ustawienie SPI MODE = DIO, niestety tak nie zadziała sonoff zachowuje się jak martwy,
trzeba ustawić SPI MODE = DOUT, dane wgrywam poprzez program ESP8266Flasher.
...
To nie jest żaden błąd, tak jest skompilowany soft, a to że najnowsze Sonoff-y wymagają SPI MODE DOUT już wielokrotnie opisywane było na forum.

Ponadto na moim Github-ie w głównym katalogu Sonoff jest napisne!

"For new model of Sonoff set SPI MODE - DUOT in flashing process."
W taki razie przepraszam nie zauważyłem ;) ale dzięki za super sofcik, robisz wielką robotę Zybi :)
Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Witam wszystkich !

Chciałem się przywitać - to mój pierwszy wpis na Forum. Jestem zafascynowany możliwościami Supli i modułów, sam kiedyś realizowałem proste sterowanie włącz/wyłącz ale na RF i przekaźnikach. Gdzieś ta idea pozostała, teraz chciałbym pójść dalej :)
Przy okazji pytanko o funkcjonalność softu Zybi do tych którzy korzystają lub do Autora: - przekaźnik po rozcięciu ścieżek zasilających tylko zamyka lub otwiera obwód - jak rozumiem. Zwieranie styków sterownika i efekt działania bramy przesuwnej wynika już z samej budowy i konstrukcji oryginalnego sterownika bramy - czyli np. u mnie możliwe tylko sterowanie sekwencyjne - otwórz, stop, zamknij, stop. I tak w kółko. Dobrze rozumuję ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18345
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

_aro_ pisze: wt kwie 10, 2018 9:16 am Witam wszystkich !

Chciałem się przywitać - to mój pierwszy wpis na Forum. Jestem zafascynowany możliwościami Supli i modułów, sam kiedyś realizowałem proste sterowanie włącz/wyłącz ale na RF i przekaźnikach. Gdzieś ta idea pozostała, teraz chciałbym pójść dalej :)
Przy okazji pytanko o funkcjonalność softu Zybi do tych którzy korzystają lub do Autora: - przekaźnik po rozcięciu ścieżek zasilających tylko zamyka lub otwiera obwód - jak rozumiem. Zwieranie styków sterownika i efekt działania bramy przesuwnej wynika już z samej budowy i konstrukcji oryginalnego sterownika bramy - czyli np. u mnie możliwe tylko sterowanie sekwencyjne - otwórz, stop, zamknij, stop. I tak w kółko. Dobrze rozumuję ?

pozdrawiam
Dobrze
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Wow, błyskawiczna odpowiedź.
Dzięki.
Pozytywnie to nastraja dla przyszłych projektów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”