ESP8266-07 Plus Arduino

alsec
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 10:02 pm

Witam
Chciałbym poprzez arduino ( pro mini) które będzie zbierało dane z innych czujników komunikować się z ESP8266-07 i wysyłać dane na moje konto SUPLI.
Nie mogę znaleźć informacji na ten temat które mi podpowiedzą jak działać dalej.

Dodam tylko że jestem właśnie na etapie budowy urządzenia opartego na nadajniku i odbiorniku (oba na podbudowie arduino pro-mini i NRF24L01)
które będzie informowało mnie o listach w skrzynce, chce dodatkowo do odbiornika podpiąć ESP8266-07 i mieć podgląd w aplikacji SUPLi czy dostałem listy. Fajnie by było aby kiedyś była dostępna jakaś ikonka symbolizująca skrzynkę na listy lub kopertę
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podoba mi się pomysł z listami. Dodam taką funkcję do SUPLI.

Pytanie.
Poco Arduino i ESP. Nie wystarczy samo ESP ?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

pzygmunt pisze: wt lut 14, 2017 8:40 am Podoba mi się pomysł z listami. Dodam taką funkcję do SUPLI.
Mnie również spodobał się ten pomysł :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
alsec
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 10:02 pm

Już tłumacze poco będzie odbiornik.

Przy skrzynce chcę zainstalować nadajnik(arduino +nrf24) będzie on wysyłał sygnał trzy pietra wyżej(mieszkam w bloku) do odbiornika(arduino +nrf24+serwo) W odbiorniku będzie serwo które będzie unosiło "lizak" taki jak w amerykańskich skrzynkach. Lizak będzie się opuszczał(resetował) po otwarciu skrzynki. Dodatkowo do odbiornika dołączam układ mp3 z nagranym komunikatem o listach w skrzynce.

Głównie chodzi o to że w aplikacji SUPLI mam mieć podgląd zdalny( np w pracy jak czekam na jakiś ważny list) a "lizak" oraz mp3 mam mnie informować lokalnie.

Nadajnik już mam wykonany. Właśnie projektuje płytkę odbiornika i nie wiem jak połączyć ESP8266-07 z arduino.

Czy wysyłać do niego komunikaty po UARTcie czy może ESP oddzielnie oprogramować i spiąć z arduino poprzez GPIO.

Wolał bym spiąć po UARTcie gdyż wtedy mógłbym dodatkowo wysyłać sygnał temperatury z czujnika który jest przy skrzynce (w odbioniku).
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na obecna chwile tylko po gpio , nie ma możliwości spięcia w inny sposób . Pomysł bardzo ciekawy .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W "górnym" Arduino użyj ESP jako wyłącznie interfejs WiFi lub po prostu użyj jakiegoś shielda WiFi. Wtedy sobie reszczę oprogramujesz jak chcesz w Arduino IDE wykorzystując tą bibliotekę
https://github.com/SUPLA/arduino
alsec
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 10:02 pm

Nie za bardzo rozumiem jak użyć ESP jako interfejs. W jaki sposób dokonać wymiany danych pomiędzy arduino.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Chodzi o to że ESP można programować z poziomu Arduino SDK
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
alsec
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 10:02 pm

Przeglądając bibliotekę arduino z przykładami wnioskuje że na Arduino MEGA można uruchomić maksymalnie 6 kanałów, czy to jest max co można uzyskać przy użyciu AtMEGA plus Wiznet W5500.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz uruchomić domyślnie 32 kanały
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”