Sonoff. Czy jest włącznik światła?

jigsaw87
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 04, 2017 10:39 pm

Witam. Rozważam możliwość wgrania Supli do swojego sonoffa. Czy jest wersja firmweru, która pozwala sterować jednocześnie włacznikiem światła. Mówię tu u przełączniku 2 pozycyjnym. Dla przykładu:
=włączam sonoffa aplikacją
-wyłączam przyciskiem(przycisk off)
-włączam aplikacją
-znowu wyłączam przyciskiem(przycisk zmienia pozycję na on)

Widziałem, takie zastosowanie w konkurencyjnych firmware'ach, ale niestety nie miały możliwości pracy w chmurze.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Marcin
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Jest wersja dla przycisku dzwonkowego i tradycyjnego włącznika światła , załączenie i wyłączenie oczywiście jest odzwierciedlane w aplikacji
jigsaw87
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 04, 2017 10:39 pm

Dzięki wielkie. Dzisiaj przetestuję to rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Widziałem, że na githubie pojawił się w/w firmware jako v2.5. Pod które piny w takim razie podłączyć zwykły bistabilny przełącznik światła? W readme jest tylko mowa o podłączeniu DS18B20.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sonoff ma na pokładzie przycisk monostabilny. To jest firmware do konkretnego sprzętu.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

pzygmunt pisze: śr wrz 20, 2017 7:54 am Sonoff ma na pokładzie przycisk monostabilny. To jest firmware do konkretnego sprzętu.
Wiem :-) Mam kilka Sonoffów i kilka różnych firmware już wgrywałem i testowałem. Oczywiście mogę dolutować do przycisku na pcb wyprowadzenia dla przycisku "dzwonkowego", ale chodzi mi o firmware z obsługą przycisku bistabilnego przez wyprowadzone piny.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Powinien Ci podpasować sonoff_switch_mode..... z mojego podkatalogu na github-ie.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Zybi pisze: śr wrz 20, 2017 9:01 am Powinien Ci podpasować sonoff_switch_mode..... z mojego podkatalogu na github-ie.
Szczerze mówiąc prawie we wszystkich moich Sonoff'ach mam wgrany soft Twojego autorstwa :) A czy nie jest tak, że wersja sonoff_switch_mode... zwiera przekaźnik tylko na czas trzymania przycisku? Bo taki opis pamiętam chyba z readme...
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Czyli potrzebujesz firmware jak dla podstawowego sonoffa tylko z wyniesieniem przycisku na np gpio14, czy tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”