Sonoff. Czy jest włącznik światła?

bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

a mi po wgraniu nie chce się łączyć z modułem, w komputerze widzę sieć SUPLA, łącze się z nią, ale na strone konfiguracyjną już nie mogę wejść...

soft sprzed 4 dni...

ps...
nowy soft wgrany przed chwilą i to samo

RST reason: 4
CFG READ SUCCESS!
STATE READ SUCCESS!
"@▒rjrA(!▒SKu▒К▒X%(▒+▒y▒eh)"8▒t▒ͪN▒▒P▒T▒1▒!u|▒▒15▒*M/=▒n▒*M▒ )i▒~▒9U"`+E(▒OЪ▒▒A▒ ▒r,R▒*5)▒VA,=▒!{▒A,=▒n▒*eHhI▒A,X%a▒▒A,X%▒rf[112] : 00
rf[113] : 00
rf[114] : 01

SDK ver: 1.5.4(baaeaebb) compiled @ May 17 2016 19:23:54
phy ver: 972, pp ver: 10.1

RST reason: 1
CFG READ SUCCESS!
STATE READ SUCCESS!
Starting 128218
WiFi Status: 255
Disconnected
ENTER CFG MODE
mode : softAP(5e:cf:7f:a6:f8:03)
add if1
dhcp server start:(ip:192.168.4.1,mask:255.255.255.0,gw:192.168.4.1)
bcn 100
add 1
aid 1
station: 2c:33:7a:f4:df:25 join, AID = 1


w terminalu widzę, że komputer się połączył... ale strony konfiguracyjnej nie widzę...
w czym może być problem ??
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Pewnie @Zybi znowu mnie ochrzani ;) ale możesz wypróbować soft inCan-Easy i dopasować sobie GPIO.
Tak dla testu.
Na sonoff dual zadziałało viewtopic.php?f=8&t=417&start=70#top
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Czyli na Twoim sofcie tez moge zrobic z sonoffa wersje switch ?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

wgraj to zobaczysz :D ;)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Firmware:
-switch
-button
-gate
-sensor

sam przetestowałem i jest OK, także problemy wynikają z innych powodów.
Czytajcie readme.txt
Soft button_mode jest też tak zrobiony, że załączenie przekaźnika następuję w momencie aktywacji przycisku, a nie po jej zdjęciu.

Github uaktualniony

https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... ybi/Sonoff
zzz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 13, 2018 6:39 pm

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam taką drobną prośbę - może ktoś bardzie obeznany w jezyku fachowym walnie 2 - 3 schematy jak podłączyć do zmodyfikowanych sonoff basic by Zibi pod te wszystkie pierdoły DTH11, DTH 22 itp.

Piszecie sobie fajnie w opisach - "zapewnić pull-up poprzez rezystor 4,7 k z pinu do +3,3V - sterowanie aktywne to zwarcie pinu do masy" ale o co chodzi ??

Prosty rysunek - 3 kreski i wiadomo jak i GDZIE podłączyć wymagany rezystor.

Nie każdy zna angielski, nie każdy zna wszystkie fachowe określenia elektroniczne - całe forum napakowane wiedzą a schematów ZERO ;-(

To taka drobna prośba na start.

pozdr.
zzz
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

A może by tak:

https://www.google.pl/search?q=pull-up+ ... 40&bih=773

3 sekundy na to poświęciłem.
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Po co szukać daleko skoro odpowiedzi i schematy są w zasięgu wyszukiwarki na forum:

viewtopic.php?p=7984#p7984

trzeba tylko trochę chęci.
zzz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 13, 2018 6:39 pm

No tak - 3 sekundy - i nadal nic nie jest jasne, potem 3 sekundy na znalezienie GPIO i kombinacja jak podłączyć.

W sumie pewnie stwierdzicie że narzekam ale o wartości projektu świadczy jego DOKUMENTACJA w dużej mierze - oznacza że produkt jest dopracowany.

Nie trafia was szlag jak zapalacie się do nowego tematu, wchodzicie na forum i tydzień czytacie opisy które brzmią po chińsku i dopiero po tym tygodniu doznajecie olśnienia. Gdyby ktoś obeznany z tematem poświęcił 15 minut na schemat to zaoszczędziłby Wam i wielu innym kilkanaście godzin bezsensownej pracy.

No ale taka wiedza przychodzi z czasem - każdy sam musi do tego dojść.

Pewnie jak się przebiję przez zagadnienie sam wam te schematy zrobię bo wiedza na forum jest przekazywana chaotycznie niestety i te same pytania powtarzają się wielokrotnie.

pozdr.
zzz

P.S. Odpowiedzi w stylu masz Google przestały mnie śmieszyć jakieś 8 lat temu.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

zzz pisze: ndz sty 14, 2018 5:08 pm
Pewnie jak się przebiję przez zagadnienie sam wam te schematy zrobię bo wiedza na forum jest przekazywana chaotycznie niestety i te same pytania powtarzają się wielokrotnie.
Słusznie zauważyłeś, tematy powtarzają się wielokrotnie, bo wielu podchodzi tak jak ty - dajcie mi gotowe rozwiązanie - link, stronę... i dostają, bo na tym forum nikt nie chce być chamem, ludzie są usłużni i chętni do pomocy... i przez to robi się chaos, w którym coraz trudniej się szuka...
P.S. Odpowiedzi w stylu masz Google przestały mnie śmieszyć jakieś 8 lat temu.
Zapewniam cię, że na tym forum jest mnóstwo schematów i wyjaśnień na temat pullup i pulldown, ale nie mam zamiaru w kółko za kogoś szukać... - trudno - będę tym największym chamem, ale w końcu ktoś musi - mnie googlowanie dla wyręczenia kogoś z powodu lenistwa już nie bawi, jakiekolwiek pretensje uważam za nieuzasadnione.
Jest dział FAQ, od którego należałoby zacząć, linki do schematów są nawet na stronie głównej SUPLI, są schematy i opisy w dziale DIY ...
Powodzenia ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”