ZAMEL - no to zaczynamy :)

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

To z tym wyświetlaczem wygląda ładnie, opcja jeszcze w białej/kremowej wersji i może być ok
dodałbym jeszcze możliwość wyłączenia wyświetlacza na noc lub może dodać zegarek to mogłoby robić wtedy jako urządzenie bardziej uniwersalne :)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Mnie też się bardzo podoba opcja z wyświetlaniem temperatury. Od siebie dodałbym jeszcze wyświetlanie wilgotności :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A co do obudowy tylko do czujnika to tego typu https://pl.aliexpress.com/item/10-piece ... 83293.html dobrze wyglądają.
Pozdrawiam
Wojtek
szymon
Posty: 73
Rejestracja: wt cze 13, 2017 11:04 am

chetnie przygarnę row-02 na testy
magx2
Posty: 352
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Jak dla mnie czujnik temperatury (i wilgotności) powinien być jak najmniejszy tak żeby dało się go wizualnie schować.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Ernest pisze: pt sie 11, 2017 6:50 am
fracz pisze: pt sie 11, 2017 6:47 am Wydaje mi się że obudowa do czujnika temperatury powinna być "przewiewna", żeby pokazywał temperaturę otoczenia a nie wnętrza obudowy. No i mniejsze, mniejsze!

Kiedyś takie coś znalazłem, ale też cudów nie ma ;)

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ds18 ... 59393.html
To może coś takiego :)
Może zrobić dwa rodzaje taki czujników, jeden większy dla tych którzy chcą go zamontować "na widoku"
z temperaturą wyświetlaną na obudowie np. 10x10 (ale jak już taki większy czujnik to i mogły być większe litery niż te na zdjęciu poglądowym)
oraz drugi mniejszy tylko i wyłącznie do odczytu dla aplikacji np. 5x5, lub 3x3.?
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Hej,

Podsumowując temat regulacji temperatury założę nowy wątek, w którym opiszę jakimi obudowami dysponuje oraz będę czekał na wasze propozycję. Sądzę, że możemy bazując na istniejących plastikach, szybko wprowadzić nowe produkty do pomiaru temperatury/wilgotności.
Ryo
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 27, 2017 7:00 am

A ja się zastanawiam czy rozważacie moduły z gniazdami RJ45 - bez WiFi. Zasilane z PoE lub 230V. Osobiście nie jestem specjalnym admiratorem rozwiązań bezprzewodowych. Suplę używam z Rpi i Arduino. Mam kilka Sonoff ale niestabilność połączenia radiowego mnie zniechęca. Myślę że moduły wykonawcze z przewodowym interfejsem LAN to bardzo dobre rozwiązanie. Np. na szyne din.
magx2
Posty: 352
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Ernest pisze: pt sie 11, 2017 12:13 pm Hej,

Podsumowując temat regulacji temperatury założę nowy wątek, w którym opiszę jakimi obudowami dysponuje oraz będę czekał na wasze propozycję. Sądzę, że możemy bazując na istniejących plastikach, szybko wprowadzić nowe produkty do pomiaru temperatury/wilgotności.
A będzie wersja termometru działająca na baterię? Mi by się przydał czujnik, który jest super mały i da się go postawić gdziekolwiek
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ja bym to widział tak.....

Urządzenie w stylu ROW-01 (może być nawet w większej obudowie) i do tego dodatkowe radio 433 Mhz do łączenia się z małymi czujnikami temperatury/wilgotności. To pozwoliłoby na zrobienie termostatu z prawdziwego zdarzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”