Główny panel sterowania

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Bardzo ładny panel :)
To plexi czy szkło?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Plexi
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
szamot210@interia.pl
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 27, 2020 8:06 pm

Cześć, u mnie panel wygląda jak na zdjęciu... użyłem Huawei Media Pad T5, zakupiłem do niego gumowe etui (ok 16 PLN) i przykleiłem o prostu do ściany klejem uniwersalnym Tytan (mam tez inne rozwiązanie ale to już na priv), celowo ponad włącznikiem krzyżowym, ponieważ jest on usytuowany w centralnym punkcie domu i ma bardzo dużo miejsca w puszce (bardzo mało kabli - choć i tak musiałem nieco pogłębić puszkę) i jest bezpośrednio pod etui, w środku puszki jest sonoff mini i zasilacz (ładowarka) do telefonu\tabletu - wszystko schowane w puszcze. Największym problemem jaki miałem był wtyk micro usb (ale chyba nie tylko ja go miałem) - faktycznie długo mi zajeło znalezienie odpowiedniego wtyku i znalazłem coś takiego jak adapter do zasilania indukcyjnego - ma on niewielki wtyk micro usb (kątowy) który idealnie pasuje do wejścia micro usb i się w nim prawie całkowicie chowa (tylko trzeba zakupić odpowiednią wersje A/B pasującą do urządzenia) - po włożeniu do gniazda USB jest on praktycznie niewidoczny. Odciołem i zlutowałem go z kablem usb od ładowarki w każdym razie praktycznie nie widać aby coś było włożone do gniazda usb tabletu - na zdjęciach widać wystający po lewej stronie kawałek tego kabelka usb - mam tak zrobione dlatego że tabletu używam tez na co dzień i czasami muszę go zdjąć ze ściany a wystający kabelek znacznie to ułatwia ale można go całkowicie schować pod etui i nie będzie on widoczny - jak zakupie tablet tylko pod panel ścienny to wsunę wystający fragment pod etui :). W sonoff mini mam ustawiony harmonogram zasilania - czyli ładowanie od 22 do 6 rano i między 13 a 15 a reszta na baterii. Oczywiście wykorzystałem skrypty od Fracz'a (wielkie dzięki) i skorzystałem z HTTP Request Shortcuts.
Stronę główną tabletu zapełniłem skrótami do skryptów - głównie sceny, oraz dodałem: suple, gh i program do domowego monitoringu - wykorzystałem prosty programik do zmiany ikon żeby wyglądało to jednolicie. Na drugiej stronie kilka skrótów bezpośrednich do różnych urządzeń i proste sceny - muszę to zapełnić bo mam tylko kilka przykładowych. Tapeta do wyboru. Działa też asystent google :)
Jak coś to piszcie co o tym sądzicie albo jak macie jakieś pytania. Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20200515_101547.jpg
IMG_20200515_101547.jpg (1.4 MiB) Przejrzano 3435 razy
tumi
Posty: 54
Rejestracja: sob wrz 30, 2017 5:37 pm

Mam pytanie, czy wygaszacz ekran, czy jest cały czas włączony bez zmiany mocy oświetlenia?
szamot210@interia.pl
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 27, 2020 8:06 pm

Ekran jest cały czas włączony... ustawione jakieś 40% jasności, miejsce w którym jest nie jest zbyt mocno doświetlone światłem dziennym wiec to wystarcza, ale bez dwóch godzin doładowania w ciągu dnia mógłby nie dociągnąć do 22 :)
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Hej, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o programowanie i jak "kroczący we mgle" zrobiłem kilka projektów wspierając się tym forum ( czujniki temperatury na kotle na ekogroszek , roleta u córki w pokoju czy wpinka w automat bramy NICE w garażu ) mam również 7 Zameli ROW-2 w domu i wszystko śmiga jak trzeba :) brakuje tylko wisienki na torcie czyli głównego ekranu ( panelu ) w centralnym miejscu w domu.
Niestety nie posiadam żadnej wiedzy jak posługiwać się DASHING czy SMASHING na keroku czy rubi, stąd prośba o pomoc w tym temacie. Czy ktoś mógłby jak "krowie na granicy " wytłumaczyć krok po kroku co zrobić żeby mój piękny stary tablet 10" stał się urządzeniem do sterowania domem z pięknymi kafelkami jak na zdjęciach kolegi https://blog.smartthings.com/stories/ho ... dashboard/
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Istnieje aplikacja która włącza i wyłącza ekran w zależności od wykrytego ruch przez kamerkę tableta tskze warto się zainteresować ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Enc pisze: śr lis 15, 2017 4:17 pm Aplikacja Motion + Tasker: https://android.stackexchange.com/posts ... /revisions czy też tutaj: http://www.instructables.com/id/Android ... rt-Mirror/

Przez chwilę to testowałem - generalnie działa.
Właśnie to odpaliłem na tablecie Samsung Galaxy Tab 2 (PT3150) i działa. Trochę trzeba pokonfigurować, ale pierwszy link to ułatwia.
Teraz włącza się ekran jak tylko się zbliżę.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
BlackAdder
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 15, 2018 8:28 pm

Moja Supla również teraz się rewelacyjnie prezentuje, dzięki staremu tabletowi Samsunga 7”, który leżał w szafie. Dzięki aplikacji Motion + Tasker ekran odżywa, gdy się do niego zbliżę - super. Wcześniej korzystałem z wyświetlacza LCD 4x20, a teraz mam 7” w kolorze ;) Dzięki za temat!
amarok4
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 04, 2020 4:36 pm

Witam. Poszukuję kogoś kto by mi wykonał ramkę do mojego tabletu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”