Esp-07 + OLED + Supla

User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

W blibliotekarkach adafruit należy zmienić rozdzielczość oleda . Mój jest 128x64 a biblioteka nawet w programie przykładowy dla 128x64 wyświetla 128x32
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
MMarcin
Posts: 127
Joined: Fri Sep 08, 2017 6:38 am

Post

Dzieki.
OLED opanowany ale jeszcze mam jeden błąd:

Code: Select all

Arduino:1.8.1 (Windows XP), Płytka:"NodeMCU 1.0 (ESP-12E Module), 80 MHz, 115200, 4M (3M SPIFFS)"

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) [avr] i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) [esp8266].
C:\Documents and Settings\Marcin\Pulpit\esp\oled_supla-espressif\testOLED\testOLED.ino: In function 'void setup()':

testOLED:254: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setStatusFuncImpl'

   SuplaDevice.setStatusFuncImpl(&status_func);

               ^

exit status 1
'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setStatusFuncImpl'

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"

Ryrzy
Posts: 148
Joined: Tue Nov 07, 2017 10:40 am

Post

Witam,
Tak obserwuje od dłuższego czasu forum (supla polecona przez znajomych).
Mam takie pytanie odnosnie tego projektu z oledem, czy jest fizycznie możliwość żeby użyć takiego wyświetlacza i esp do wyświetlania danych z czujników już gotowych w domu ? (sonoff/incan itp) zamiast swoich własnych ?

Pozdrawiam
Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

Trochę się pobawiłem biblioteką Supli do Arduino, ale w zastosowaniu do ESP, konkretnie to WeMos D1 mini. OLED z komunikacją po SPI.

Efekt, to na jednym pinie odczyt z ośmiu termometrów DS18B20.
Wyniki z każdego termometru wyświetlane są po kolei co trzy sekundy.
Miałem tylko trzy DS-y, więc tylko trzy kanały zarejestrowały się na Cloud.

Od razu widać "jakość" termometrów mimo tego samego drivera i tych samych warunków pomiaru.
.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
wojtas567
Posts: 2214
Joined: Sun Apr 03, 2016 7:16 pm
Location: Olsztyn

Post

I właśnie po to jest potrzebna korekta :)
Pozdrawiam
Wojtek
Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

A jak Wam się coś takiego podoba na jednym ESP?

Więcej DS-ów nie miałem :lol:
Wszystkie DS-y są na jednym pinie.
...
Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

Dla softu jak wyżej opracowałem w końcu fragment kodu umożliwiający wprowadzenie danych ze strony konfiguracyjnej modułu, a nie jako "zaszyte" w kodzie.
.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Espablo
Posts: 1754
Joined: Wed Jun 29, 2016 5:04 pm
Location: Oświęcim

Post

Widzę tam scaner wi-fi. Można by nazwy wykrytych sieci umieść jako lista rozwijalna w polu WI-FI SSID. Ułatwiłby to wprowadzenie danych.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
maghost
Posts: 99
Joined: Sun Mar 27, 2016 12:30 am

Post

Espablo wrote: Sat Dec 02, 2017 3:49 am Widzę tam scaner wi-fi. Można by nazwy wykrytych sieci umieść jako lista rozwijalna w polu WI-FI SSID. Ułatwiłby to wprowadzenie danych.
A co jeżeli mamy ukryte rozgłaszanie BSSID? :D Musi być też opcja do wpisania "z palca"
PLF10T
Posts: 233
Joined: Sun May 22, 2016 6:24 pm

Post

Jaki dokładnie typ modułu OLED został przez Was użyty? W sklepach (np. BOTLAND) są różne.

Czy może być coś takiego:

https://botland.com.pl/wyswietlacze-lcd ... x-i2c.html

lub

https://botland.com.pl/wyswietlacze-ole ... pii2c.html

?

Return to “Ogólna dyskusja”