Pytania do SONOFF

Kubowy
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 15, 2017 6:06 pm

Witajcie
Też jestem nowy choć trenuję temat Sonoff od jakiegoś czasu.
Nie chciałem zaśmiecać dodatkowym wątkiem więc zapytam tutaj:
W czym Supla jest lepsza od Ewelinka?
Albo inaczej gdzie mogę sprawdzić czy Supla posiada takie funkcjonalności, które są dla mnie najważniejsze:
- tworzenie harmonogramów zadań,
- udostępnianie urządzeń do innego konta/użytkownika (np innym członkom rodziny) z określonymi uprawnieniami,
- tworzenie scenariuszy,
- tworzenie pętli czasowych,
i jeśli je posiada to w czym one są lepsze, że większość zmienia soft z Ewelink na Supla?
A może posiada inne funkcjonalności których nie ma Ewelink?
Niestety w sieci znalazłem tylko marne stare porównania chyba z początków softu Ewelinka.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Kubowy pisze: śr lis 15, 2017 6:18 pm Witajcie
Też jestem nowy choć trenuję temat Sonoff od jakiegoś czasu.
Nie chciałem zaśmiecać dodatkowym wątkiem więc zapytam tutaj:
W czym Supla jest lepsza od Ewelinka?
Albo inaczej gdzie mogę sprawdzić czy Supla posiada takie funkcjonalności, które są dla mnie najważniejsze:
- tworzenie harmonogramów zadań,
- udostępnianie urządzeń do innego konta/użytkownika (np innym członkom rodziny) z określonymi uprawnieniami,
- tworzenie scenariuszy,
- tworzenie pętli czasowych,
i jeśli je posiada to w czym one są lepsze, że większość zmienia soft z Ewelink na Supla?
A może posiada inne funkcjonalności których nie ma Ewelink?
Niestety w sieci znalazłem tylko marne stare porównania chyba z początków softu Ewelinka.
Dziękuję za wszelkie sugestie.

W zasadzie to wszystko na tak w taki czy inny sposób
Bo Polskie jest dobre
Pozatym tu każdy ma wpływ na rozwój funkcjonalności
Zari
Posty: 42
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 12:30 pm

Jak dla mnie najważniejsze jest to że serwery nie są w Chinach :) i mamy wsparcie że tak powiem na miejscu.
Możesz sobie odpalić prywatny serwer u siebie na Raspberry, choć tego jeszcze nie próbowałem.
Harmonogramy są jak najbardziej dostępne - z Supla Cloud.
Istnieje cos takiego jak Identyfikator Dostępu - możesz wybrać którymi urządzeniami dany użytkownik może sterować.
Dzięki koledze fracz mamy dostęp do sterowania głosowego i supla scripts.

viewtopic.php?f=9&t=2415
viewtopic.php?f=24&t=2359

Poza tym jest masa softów na sonoffy (różne czujniki, możliwości itp.) - nie ma to jak wsparcie lokalnego community :)
Kubowy
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 15, 2017 6:06 pm

OK
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi :)
Ja z programowaniem nie jestem za bardzo do przodu więc na razie się jeszcze chwilę wstrzymam z wymianą softu.
Najbardziej interesuje mnie sterowanie oświetleniem w domu i bramą wjazdową ale muszę jeszcze sprawdzić co potrzebuje moje sterowanie bramy jako impuls.
Pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Kubowy pisze: czw lis 16, 2017 5:16 pm OK
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi :)
Ja z programowaniem nie jestem za bardzo do przodu więc na razie się jeszcze chwilę wstrzymam z wymianą softu.
Najbardziej interesuje mnie sterowanie oświetleniem w domu i bramą wjazdową ale muszę jeszcze sprawdzić co potrzebuje moje sterowanie bramy jako impuls.
Pozdrawiam
Jakub
Jak dla mnie, to jednym z większych plusów jest to, że Supla nie zjada tak baterii jak pracujący Ewelink i nie wymaga tyle uprawnień.
Zresztą pisałem o tym kiedyś tu: viewtopic.php?p=12179#p12179
Choć wpis już trochę nieaktualny, bo dzięki @fracz można tworzyć proste sceny i sterować nimi z widgetów na ekranie...
No i ludzie, ludzie, ludzie :) Jest z kim wymieniać informacje.
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

Witam!!
poradzi ktoś jak zdumpować sonoff-a th-10...Flasz czyszczenie OK, wgrywanie ok a nie startuje....coś Zybi pisał że po wgraniu supli sonoff długo startuj...ale to długo ile może trwać....bo mój sonoff jak nieżywy...
Dzięki za odpowiedź
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

Jeszcze jedno pytanie: czy jak nie wgrane jest plik init to sonoff będzie zachowywał się jak martwy? To jest mój początek zabawy z programatorami... proszę o wyrozumiałość.. do czego służy plik init?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wgraj ten plik init, jeśli to nowy sonoff to flaszuj w mode DOUT
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

slawek pisze: czw gru 07, 2017 7:14 pm Wgraj ten plik init, jeśli to nowy sonoff to flaszuj w mode DOUT
Tego właśnie brakowało....v1.1 sonoff-a
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”