Oświetlenie w pokoju.

Tomek2525
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 19, 2016 9:48 pm

Hej! Chciałbym zrobić oświetlenie w pokoju które będzie dało się sterować przez internet. Także kupiłem NodeMCU czyli ESP8266-12E i 2x podwójne moduły przekaźnikowe, tak aby mieściły się w puszce. Zrobiłem wszystko według poradnika z majsterkowo czyli "ESP8266 i sterowanie przekaźnikiem przy pomocy Smartfona". Wszystko fajnie ale mam sterowanie tylko jednym przekaźnikiem, a nie czterema... i na dodatek gdy klikam włącz to przekaźnik zmienia stan na wyłączony, a gdy wyłączam to przekaźnik się włącza. Czy jest jakiś firmware do sterownia czterema przekaźnikami? Fajnie by było gdyby dało się ustawić jakiś harmonogram + jakby dało się sterować z komputera. I czy jest jakieś wytłumaczenie na 2 problem?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sterowanie czterema przekaźnikami to kwestia softu. Prawdopodobnie Twoje moduły sterowane są stanem wysokim. Jeżeli tak jest i zrobiłeś wszystko wg. poradnika to musisz pominąć tranzystor.
Tomek2525
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 19, 2016 9:48 pm

Kwestia softu? Czyli co mam zrobić? Z poradnika wziąłem w sumie tylko kwestie softu, a podłączenie zrobiłem sam. Tak wgl to jest jakaś opcja szybszego kontaktu z tobą? :P
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jest przez forum. Byłem na urlopie dlatego moje odpowiedzi miały opóźnienie.
Musisz wybrać odpowiedni firmware. Ktoś na forum już skompilował wersję dla kilku przekaźników więc może musisz się do niego odezwać po gotowca.
Tomek2525
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 19, 2016 9:48 pm

A ok.
Tomek2525
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 19, 2016 9:48 pm

Jeszcze jedno pytanie, jak napisać soft samemu? Jaki program i środowisko? W arduinio IDE? Jeśli tak to czy bym mógł prosić o kod do pojedynczego przekaźnika?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”