ZAMEL - ceny

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

michael pisze: czw lis 23, 2017 9:35 am Moje zdanie jest takie, że te ceny wcale nie są takie złe. Owszem kupując ileś tam modułów, żeby obsłużyć cały dom to robi się wysoka kwota. Mimo wszystko to nie jest chleb, który kupuje się codziennie i takie firmy muszą jakiś poziom cen utrzymać, żeby zarobić na siebie.
To też się zgadza. Opierając się na cenach ze strony Zamela, to cena takiego ROW-02 przy cenie ROW-01 jest całkiem do zaakceptowania.
I mamy rodzimy produkt. Jakoś czułbym się pewniej mając w puszcze Zamela niż coś od chińczyka - chociaż tych też używam.
magx2
Posty: 352
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Lucas pisze: czw lis 23, 2017 9:30 am
magx2 pisze: śr lis 22, 2017 4:28 pm Ja bum nie porównywał Zamela do sonoffa bo to bezsensu. Lepiej porównywać pełne zestawy smart home, np Zamel - Fibaro. W takim porównaniu Zamel wychodzi całkiem dobrze
Nie wiem, czy porównanie Zamel - Fibaro jest również na miejscu. Zamel w oparciu o Suplę to obecnie raptem kilka modułów (wiem, że Supla cały czas się rozwija), ale to co obecnie możemy zrobić na Fibaro i jakie urządzenia możemy podłączyć po z-wave, daje dużo większe możliwości...
Jak dla mnie porównanie Supla (Zamel) do Fibaro jest jak najbardziej na miejscu. Supla ma być systemem oferującym hardware i soft ware dla smart homu, tak samo jak Fibaro. W przyszłości chciałbym żeby wszystkie (albo przynajmniej większość) urządzeń z Fibaro była dostepna dla Supli - czy to z oferty Zamela czy kogoś innego.

Kod: Zaznacz cały

|------------------------|--------|------------------|
| Urzadzenie             | Zamel  | Fibaro           |
|------------------------|--------|------------------|
| Przełącznik 1 kanałowy | 150 zł | 250 zł           |
| Przełącznik 2 kanałowy | 155 zł | 260 zł           |
| Sterownik do rolet     | 160 zł | 250 zł           |
| Sterownik RGB          | ??? zł | 250 zł           |
| Centralka*             |~300 zł | 1 059 / 2 269 zł |
|------------------------|--------|------------------|
* Jako centralkę do Supli uważam Malinkę (SD + obudowa + zasilacz). Oczywiście można używać Supla Cloud ale żeby byc fair w stosunku do Fibaro to ich centralka jest offline i nie szpieguje :) (ja tam nie wiem co pzygmunt może robić z informacją ile mam świateł i kiedy są włączone ;) )

PS
@pzygmunt - dodaj w końcu możliwość wstawiania tabelek
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Lupa
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:05 pm

Ceny sa w sam raz jak dla mnie.

Szukałem długi czas jakiejs sensownej automatyki i moim zdaniem Supla bije ich wszystkich pod względem ceny i możliwości (chociaż głównie mozliwosci mnie przekonały)

Popatrzcie do porównania ceny urządzeń pod KNX:
http://www.automatyka-knx.pl/producers/?producer=15

Można wydać nawet po 300zł za czujnik temperatury, pozatym dużo wiecej kabli w ścianie które trzeba szybciej zaplanować.
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

magx2 pisze: czw lis 23, 2017 10:37 am * Jako centralkę do Supli uważam Malinkę (SD + obudowa + zasilacz). Oczywiście można używać Supla Cloud ale żeby byc fair w stosunku do Fibaro to ich centralka jest offline i nie szpieguje (ja tam nie wiem co pzygmunt może robić z informacją ile mam świateł i kiedy są włączone )
@Ernest myśli nad urządzeniem serwerowym od Zamela, może coś wymyślą gotowego ;)



Ernest pisze: czw paź 19, 2017 8:42 am
Seba5120 pisze: czw paź 19, 2017 8:26 am A czy są jakieś plany nad urządzeniem serwerowym?
Kupuję gotowy serwer, wpinam w sieć, podłączam urządzenia i gotowe.?
Serwer automatycznie ściąga aktualizację po udostępnieniu...
Hej,

Może to jest fajny pomysł, siedzimy nad małym komputerkiem z podłaczeniem do LAN.

Muszę pomyśleć nad tym.

:)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

magx2 pisze: czw lis 23, 2017 10:37 am Jak dla mnie porównanie Supla (Zamel) do Fibaro jest jak najbardziej na miejscu. Supla ma być systemem oferującym hardware i soft ware dla smart homu, tak samo jak Fibaro. W przyszłości chciałbym żeby wszystkie (albo przynajmniej większość) urządzeń z Fibaro była dostepna dla Supli - czy to z oferty Zamela czy kogoś innego.
To nie jest wątek o Zamelu i Fibaro, więc nie będę śmiecił. Powiem tylko, że tak samo jak Ty liczę, że funkcjonalność Supli będzie coraz to większa - zwłaszcza logika i sceny (z możliwością zaawansowanej konfiguracji), których mi teraz tak brakuje. A w porównaniu miałem na myśli tylko obecną funkcjonalność. Mam nadzieję, że coraz więcej rzeczy hard- i software'owych będzie do zrobienia na Supli.
janbra
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 13, 2017 12:43 pm

Prawo rynku, jednego stać i kupi, drugiego nie stać ale usilnie chce mieć i też kupi, trzeciego nie stać i nie kupi.
Oczywiście, jeżeli cena byłaby zbliżona do Exta free np. SRP-02 to byłoby dobrze. Wiadomo, że nie są to te same urządzenia i trudno je porównywać aczkolwiek produkcja SRW-01 nie jest chyba 2x droższa niż SRP-02. Pytanie, ile w cenie SRW-01 jest kosztu produkcji a ile nowości i porównania cen do innych producentów zbliżonych urządzeń.
Super, że producent tworzy urządzenia pod klienta słuchając jego uwag i opinii aczkolwiek cena też musi być dostosowana do rynku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”