Router vs supla

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Huawei B593 - zero problemów
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Miałem TP-Link wr841 i zasięg był super lecz gdy przyszło więcej klientów (około 30) zaczęły się problemy, wymieniłem go na TP-Link AC1200 i chodził chodził dostał aktualizacje i przy tej liczbie urządzeń też wyrzucało co jakiś czas, teraz mam 2x Asus RT-AC68U i jestem meeeega zadowolony nie mam najmniejszego problemu z niczym zasięg super (lecz niestety są 2 aby ten zasięg sięgał daaaaaleko na podwórko) wydajność sieci wyśmienita i w końcu nic się nie wiesza :D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

U mnie śmiga TP-Link TL-WR841ND v11 z wgranym DD-WRT v3.0-r29837 std. Zero problemów, 4 komputery wifi, Raspberry po wifi z obsługą streamingu RTSP (ciągły podgląd z kamer), TV SMART, 2 smartfony i kilka ESP. Zero problemów.
Obrazek
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

U mnie router (z DHCP) Nokia GPON, ale do tego mam wpięty AP Ubiquiti AP-AC-LR. Działa bez problemów a samych sterowników supla mam już 18 sztuk. (do tego kilka smartfonów, tv, hi-fi, itp.) AP w centralnym punkcie na piętrze obsługuje cały dom i bramę wjazdową. Najniższy sygnał o dziwo ma Sonoff umieszczony w garażu centralnie pod AP. Ale to dlatego ze jest zamknięty w metalowej skrzynce wkutej w ścianę - z rozdzielaczem centralnego ogrzewania.
Dodatkowo Ubiquiti pozwala na utworzenie osobnego SSIDa i VLANu dla urządzeń SUPLA wraz z QoS.. Można też poprzycinać adresację tak aby dostęp miał do tej podsieci tylko serwer clouda supla.
Na moje kilkanaście lat doświadczeń z WiFi mogę śmiało powiedzieć, ze dopiero po uruchomieniu tego AP zapomniałem o tym co to problemy z wydajnością i stabilnością sieci WiFi (i to nie jest "materiał reklamowy" tylko moje odczucia :) )

Dla przykładu - 2 sieci w domu. Jedna z AP Ubiquiti, druga z modemu GPON Nokia (od operatora). Stoję sobie po środku między nimi z laptopem. Na Nokii mam download na poziomie 20-25 Mbps a na Qubiquiti 160-180 Mbps (co prawda w paśmie 5 GHz).
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
w@hu
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 26, 2018 9:46 pm

Ja u siebie używam jako bramy do neosotrady Huwawei EchoLife HG612 a główny router to TP-Link TL-WR1043N/ND v2 z Gargoyle 1.8.1. WiFi jest bardzo mocne na tym routerze, mój sonoff SV pracujący jako dodatkowy przycisk (z domofonem Genway) do otwierania furki w linii prostej jest w odległości jakieś 20-25m ale znajduje się za aż 4 ścianami i daje radę połączyć się z routerem.
Co do ilości urządzeń obsługiwanych przez router to po wifi sonoff na teraz 5 szt, komórki 4 szt. tablet 2 szt. oraz po kablu stacjonarny, kamera IP, xbox i raspberry pi 3 z kodi.
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

QLQ pisze: śr lut 28, 2018 6:29 pm Huawei B593 - zero problemów
Potwierdzam Huawei B593 z LTE działa bez problemu z 31 różnych modułów zamela i sonoff.

Zmieniłem 2dni temu dostawcę na światłowód i dostałem router abonencki Huawei EG8145v5. Ta porażka przez kilka minut od uruchomienia działa ale później moduły głupieją i na przemian się rozłączają.
woytas1
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 02, 2018 10:34 pm
Lokalizacja: Krosno

Ja używam Netgear R8000. Jest to kolejny już router na którym działa Tomato. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Od roku mam światłowód i stałe IP. Nieograniczone możliwości konfiguracji. Z przyzwyczajenia już chyba wszystkim urządzeniom przypisuję statyczny IP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”