Jak mocny sygnał odbiera moduł??

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, czy istnieje możliwość sprawdzenia jak mocny sygnał wifi odbierają poszczególne moduły?? Posiadam głównie moduły sonoffa i jeden zamela porozrzucane po całym domy na trzech kondygnacjach. Router (funbox 2.0) jest umieszczony w sumie w centralnym punkcie domu, a często się zdarza ze sonoffy tracą połączenie (po czym trochę im się schodzi żeby odzyskać jej ponownie, czasami wręcz trzeba odłączyć im zasilanie i podłączyć ponownie) z zamelem raczej nie widzę problemów ale ten znajduje się praktycznie przy routerze. Można jakoś kontrolować co wpływa na te rozłączanie??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Umieść smartfon obok Sonoff-a i sprawdź ile masz kresek zasięgu WiFi.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Fakt że kresek pokazuj mało bo w niektórych miejscach jest jedna, ale w innych pokaże i trzy. Po za tym wydaje mi się że antena antenie nie równa. W tym samym miejscu na dwóch różnych telefonach na jednym po wifi internet działa a na drugim już słabiutko.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zmień AP na ubiquity. Możesz kilka łączyć w jedną sieć. Dodatkowo możesz wydzielić osobną sieć WiFi tylko dla SUPLI, która może być dodatkowo ukryta.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok, a możesz jakiś polecić w rozsądnej cenie??
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Popatrz w routerze często jest informacja o klientach i parametrach połączenia, od kiedy jest podłączone itp.
Ja u siebie zamontowałem taki UBIQUITI UniFi UAP 2.4GHz 23dBi i muszę powiedzieć że stabilność połączeń znacząco się poprawiła przy większej ilości urządzeń.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

wojtas567 pisze: pn maja 28, 2018 11:18 am Popatrz w routerze często jest informacja o klientach i parametrach połączenia, od kiedy jest podłączone itp.
Ja u siebie zamontowałem taki UBIQUITI UniFi UAP 2.4GHz 23dBi i muszę powiedzieć że stabilność połączeń znacząco się poprawiła przy większej ilości urządzeń.
Te funboxy to są jakieś po***** tam nic się nie da wyczytać, po kablu mam podłączone może dwa urządzenia pokazuje ich dużo więcej i za groma nie wiadomo co to jest.
ten który posiadasz to coś takiego jak tu http://allegro.pl/ubiquiti-networks-uni ... 57727.html ?? Jak to działa?? podłączam to do swojego rutera i ma to wzmacniać sygnał czy muszę to jakoś oddalić od niego i przekazuje ten sygnał dalej??
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Ja podłączyłem go do swojego routera i on nadaje IP a "ufo" rozgłasza na 2,4 są też dwu zakresowe. W routerze wifi wyłączyłem.
Do konfiguracji tego potrzebujesz aplikacji zainstalowanej na komputerze i wszystko, aha zasilany on jest po skrętce więc potrzebuje tylko jednego kabla.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Aha, więc rozumiem że mogę go położyć nawet obok routera który mam obecnie, a zasięg i tak powinien być lepszy niż obecnie??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Szukaj UAP-AC
lub UAP-AC-LR (większy zasięg).

Możesz podłączyć kilka urządzeń w budynku i wszystkie pracują jak jedno o dużym zasięgu.
Np w domku jednorodzinnym dajesz po jednym na piętro (jak masz żelbetowe mury, które ograniczają zasięg).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”