Gdzie kupić ?

Marcin1987
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 17, 2018 6:49 pm

Witam Wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem.
Jeśli piszę w złym miejscu proszę o poprawkę.

Chciałbym zakupić przełaczniki sonoff pojedyncze jak i potrójne z wgranym dostepem do supli chyba ze inna platwforma jest lepsza.

jestem laikiem w tym temacie, więc mam kilka pytań jesli jest ktos w stanie mi odp to z góry dziękuję:

1. Czy przełączniki sonoff mogę użyć ze standardowymi naściennymi tak aby uruchamiać za pomocą wifi oraz tradycyjnego przelącznika.
2. Czy sonoff mogą byc sterowane z poza domu ?
3. Gdzie kupić "odblokowane" przełączniki sonoff
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Sonoffy z wgranym oprogramowaniem supla znajdziesz na allegro (wpisz szukanie : "sonoff supla")

Odpowiadając na Twoje pytania :

1) Jak kupisz sonoff touch (lub inny model) to on sam w sobie jest standardowym naściennym przyciskiem sterowanym recznie lub przez wifi - pooglądaj sobie jakieś filmy na youtube to zobaczysz jak to działa
2) tak , niezależnie jaki firmware będziesz miał w środku ( czy standardowy EWELINK czy tez podmieniony na SUPLA) jest to standardowa funkcjonalność , obsługiwana przez chmurę internetową ewelinka czy tez supli
3) tego pytania nie rozumiem

Nie wiem czego oczekujesz , jaki masz plan na swój inteligentny dom ….. ale może na start wystarczyłoby standardowe oprogramowanie ewelink ? bez zmiany firmware na supla ? pooglądaj tez sobie filmy na youtube o ewelink-u.

Najtaniej sonoffy ze standardowym firmware-em kupisz na aliexpress (https://pl.aliexpress.com/) - niestety poczekasz na nie miesiąc ale będziesz miał taniej o połowę niż jak kupisz na allegro.

pozdr
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Marcin1987
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 17, 2018 6:49 pm

hmmm... jak dla mnie udzieliłeś prostej i jasnej odpowiedzi :)
Czy naścienne przełączniki na wifi sa zasilane 230V ewentualnie w przyszłości gdyby cos sie stalo mozna przepiac na standardowe?

Znalazłem na ali coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/4CH-Sono ... 51efca37c3

Czy jesli podepne takie 3 sztuki na jednym panelu w komórce bedę widzial wszytskie przelaczniki czy kazdy odzielnie wymaga logowania ?
Czy akurat ten wyżej ma pomiar prądu ?
Jakie modele sonoff współpracują z supla, wszytskie ?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Marcin1987 pisze: ndz cze 17, 2018 7:14 pm Witam Wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem.
Jeśli piszę w złym miejscu proszę o poprawkę.
Przyjacielu - nie pisz we wszystkich działach - przede wszystkim tylko w jednym miejscu - jeden temat
To forum nie jest twoim prywatnym śmietnikiem
Wystarczy "ino roz"... posprzątałem.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ork
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 13, 2018 12:14 pm

tak to jest właśnie jak komuś brakuje cierpliwości na odpowiedź :)
_____
https://creoarti.pl/schody-strychowe-warszawa/
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2021 11:14 am przez ork, łącznie zmieniany 1 raz.
supler-one
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 19, 2018 8:51 am

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”