Rolety na sonoff + nadajnik Mobilus?

tykasan
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 20, 2018 7:52 am

Witam Wszystkich ,
Przyznam, że jestem zielony w temacie technologii SUPLA/Sonoff i chciałbym zasięgnąć porady u Was.

Chciałbym pożenić nadajnik do rolet https://mobilus.pl/mobilus-products/mod ... ilus-c-ar/
z dwoma sonoffami lub innymi urzadzeniami ktorymi bede mogł sterowac rolety..

Nadajnik Mobilusa wymaga tylko zwierania styków by zadziałał dół/góra, wiec to wim ze moge osiagnąć przerabiająć SONOFF Basic i odcinająć scieżki,

Problem mam taki, że nie wiem jaki firmware wybrać do sonoff'a by móc sterować czasem zamknięcia przekaźnika...
t.j jak załączę sonoffa odpowiedzialnego za opuszczenie rolet, to chciałbym żeby sonoff wysterował mi przekaźnik na powiedzmy 20 sekund, a potem sie wyłaczał. to samo z sonoffem odpowiedzialnym za otwiarcie...

Możecie mnie szanowni koledzy nakierować co mógłbym wgrać?

Czy takie firmware'y od Zibi dadzą radę?
firmware od Zybi https://github.com/zchmielak/ESP8266/tr ... onoff/v2.0
do wyboru
sonoff_gate_DHT11_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT11_NO_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT22_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT22_NO_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_ds18b20_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_ds18b20_NO_v2.0_p5.rar

Czym jest DHT11 / DHT22 ?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Rozwiązanie się nie uda, bo w aplikacji na smartfonie oba sonoffy będą widoczne jako włączniki światła. Nie tędy droga.
Obrazek
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

DHT11 / DHT22 są to czujnik wilgotności i temperatury ;) myślę że musiał byś skorzystać z firmware do rolet, ewentualnie w ostateczności nowym automatem schodowym, lecz wtedy będzie ikonka, albo zwykłe on off albo żarówki. Pozdrawiam
tykasan
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 20, 2018 7:52 am

Dzieki Panowie za rady,
Wiecie moze gdzie znaleźć takie firmware do rolet?
Marcin
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Od ile się nie mylę to soft IcanEasy od Espabo tylko nie wiem jak to by działo na 2 urządzeniach
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Duch__ pisze: śr cze 20, 2018 8:49 am Rozwiązanie się nie uda, bo w aplikacji na smartfonie oba sonoffy będą widoczne jako włączniki światła. Nie tędy droga.
Pomijając rozwiązanie, ale dlaczego mają być widoczne jako wyłączniki światła? Przecież jeśli wgra soft gate od Zybiego, to będzie mógł sobie wybrać drzwi, bramę, garaż, etc ;)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Lucas pisze: śr cze 20, 2018 10:29 am
Duch__ pisze: śr cze 20, 2018 8:49 am Rozwiązanie się nie uda, bo w aplikacji na smartfonie oba sonoffy będą widoczne jako włączniki światła. Nie tędy droga.
Pomijając rozwiązanie, ale dlaczego mają być widoczne jako wyłączniki światła? Przecież jeśli wgra soft gate od Zybiego, to będzie mógł sobie wybrać drzwi, bramę, garaż, etc ;)
Co i tak nie zmieni faktu że nadal to będzie nieprawidłowa ikona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Duch__ pisze: śr cze 20, 2018 12:57 pm
Lucas pisze: śr cze 20, 2018 10:29 am
Duch__ pisze: śr cze 20, 2018 8:49 am Rozwiązanie się nie uda, bo w aplikacji na smartfonie oba sonoffy będą widoczne jako włączniki światła. Nie tędy droga.
Pomijając rozwiązanie, ale dlaczego mają być widoczne jako wyłączniki światła? Przecież jeśli wgra soft gate od Zybiego, to będzie mógł sobie wybrać drzwi, bramę, garaż, etc ;)
Co i tak nie zmieni faktu że nadal to będzie nieprawidłowa ikona.
Będzie nieprawidłowa ikona, ale jak wiemy wszyscy temat ikon to osobna historia :)
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

tykasan pisze: śr cze 20, 2018 8:25 am t.j jak załączę sonoffa odpowiedzialnego za opuszczenie rolet, to chciałbym żeby sonoff wysterował mi przekaźnik na powiedzmy 20 sekund, a potem sie wyłaczał. to samo z sonoffem odpowiedzialnym za otwiarcie...
wgraj sobie soft rollershuter i w supla-cloud ustaw czas otwarcia i zamknięcia 20s
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

tykasan pisze: śr cze 20, 2018 8:25 am Witam Wszystkich ,
Przyznam, że jestem zielony w temacie technologii SUPLA/Sonoff i chciałbym zasięgnąć porady u Was.

Chciałbym pożenić nadajnik do rolet https://mobilus.pl/mobilus-products/mod ... ilus-c-ar/
z dwoma sonoffami lub innymi urzadzeniami ktorymi bede mogł sterowac rolety..

Nadajnik Mobilusa wymaga tylko zwierania styków by zadziałał dół/góra, wiec to wim ze moge osiagnąć przerabiająć SONOFF Basic i odcinająć scieżki,

Problem mam taki, że nie wiem jaki firmware wybrać do sonoff'a by móc sterować czasem zamknięcia przekaźnika...
t.j jak załączę sonoffa odpowiedzialnego za opuszczenie rolet, to chciałbym żeby sonoff wysterował mi przekaźnik na powiedzmy 20 sekund, a potem sie wyłaczał. to samo z sonoffem odpowiedzialnym za otwiarcie...

Możecie mnie szanowni koledzy nakierować co mógłbym wgrać?

Czy takie firmware'y od Zibi dadzą radę?
firmware od Zybi https://github.com/zchmielak/ESP8266/tr ... onoff/v2.0
do wyboru
sonoff_gate_DHT11_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT11_NO_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT22_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_DHT22_NO_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_ds18b20_NC_v2.0_p5.rar
sonoff_gate_ds18b20_NO_v2.0_p5.rar

Czym jest DHT11 / DHT22 ?
Analizując zasadę działania tego nadajnika radiowego nie potrzeba mu dwóch przekaźników , ten nadajnik dedykowany jest do współpracy z różnego rodzaju centralami alarmowymi i raczej nie potrzebny jest tu czas zadziałania przekaźnika. Jeden z trybów pracy pozwala na sterowanie zwarciem/ rozwarciem , czyli wystarczy jeden sonoff skoro kolega je preferuje . Najprościej pisząc zwarcie styków spowoduje zamknięcie rolety , rozwarcie ją otworzy . Do tego nie potrzeba cudów z czasami .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”