Obudowa pod czujnik temperatury do salonu

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Witam
Czy macie jakieś ładne obudowy do czujników temperatur i wilgotności które można umieścić w widocznych miejscach pokoi, salonów ? Sam czujnik powinien być umiejscowiony na wysokości ok 1,5m wiec rzuca sie oczy, a na ciemnych ścianach to juz bardzo
Moze sa gdzieś dostępne jakieś ładne oprawki do takich czujników?
Slon1
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 06, 2018 9:10 pm
Lokalizacja: Szczytno

Jaką byś chciał? jakie masz w tym temacie wyobrażenia, pomysły itp.? Można coś zaprojektować pod druk 3D. Sam robię sobie różne obudowy, uchwyty, pudełka, pokrętła do elektroniki i drukuje więc jak masz jakiś pomysł to mogę coś narysować.
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

dawidd pisze: śr sie 15, 2018 12:50 pm Witam
Czy macie jakieś ładne obudowy do czujników temperatur i wilgotności które można umieścić w widocznych miejscach pokoi, salonów ? Sam czujnik powinien być umiejscowiony na wysokości ok 1,5m wiec rzuca sie oczy, a na ciemnych ścianach to juz bardzo
Moze sa gdzieś dostępne jakieś ładne oprawki do takich czujników?
no czujnik wilgosci jak nic powinnien byc pozaobudowa :D
Slon1
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 06, 2018 9:10 pm
Lokalizacja: Szczytno

dawkor pisze: śr wrz 05, 2018 12:57 pm
dawidd pisze: śr sie 15, 2018 12:50 pm Witam
Czy macie jakieś ładne obudowy do czujników temperatur i wilgotności które można umieścić w widocznych miejscach pokoi, salonów ? Sam czujnik powinien być umiejscowiony na wysokości ok 1,5m wiec rzuca sie oczy, a na ciemnych ścianach to juz bardzo
Moze sa gdzieś dostępne jakieś ładne oprawki do takich czujników?
no czujnik wilgosci jak nic powinnien byc pozaobudowa :D
Obudowa z otworami może być. Oryginalnie też jest budowa w dht11 czy 22.
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Na ali sprzedają gotowe z obudową - https://goo.gl/HbipN4
jednak szczyt designu to to nie jest

Jedyna sensowna metoda to wydruk na drukarce 3D. Można zlecić komuś kto ma żeby ci wydrukował
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Nie ma wyobrażenia na temat takiej obudowy, biorąc pod uwagę ze każdy kto ma choć jedno urządzenie sterowanie supla ma tez przeważnie czujnik temperatury to myślałem ze tamta jest bardziej rozkminiony. Na razie nie trafiłem na nic gotowego i ładnego, puki co mam czujniki na wierzchu i chyba tak pozostaną
Slon1
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 06, 2018 9:10 pm
Lokalizacja: Szczytno

Wobec tego w wolnej chwili coś zaprojektuje, tylko kiedy ta chwila będzie to nie wiem, pewnie bliżej zimy.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Slon1 pisze: śr wrz 05, 2018 7:29 pm Wobec tego w wolnej chwili coś zaprojektuje, tylko kiedy ta chwila będzie to nie wiem, pewnie bliżej zimy.
Daj znać mam drukarkę 3D to może coś z tego wyjdzie. Zaznaczam, że wbrew panującej opinii nie wszystko da się wydrukować ;) :D
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja swoje czujniki montuję w obudowie KM84
https://www.sklep.cyfronika.com.pl/envi ... ca2e44.jpg
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”