Hej wszystkim,
zaczynam nowy topic poniewaz dostalem sygnal od znajomego, ze rowniez ma ten sam problem co ja wiec swiadczy to pewnie o problemie z samym oprogramowaniem, a problem nie lezy po mojej stronie.
Mianowicie po przerobieniu sonoffa basic zgodnie z instrukcja moja brama garazowa otwiera sie i zamyka, termometr dziala bez zarzutu, a kontraktron mimo, ze widoczny jako "podlaczony" w systemie po zalogowaniu na serwer supli nie pokazuje zadnego statusu bramy i jest niekatywny.
Probowalem wgyrwac oprogramowanie kilkakrotnie rowniez czyszczac sonoffa wczesniej. Probowalem kojarzyc czujnik z otwieraniem bramy jak rowniez ustawilem go jako osobna funkcje w apce. Niezaleznie od zabiegow brak odczytu z czujnika.
Piny sprawdzilem i oporniki przylutowalem poprawnie.
prośba o wsparcie? Czy jest ktoś w stanie zweryfikować czy faktycznie jest to wina softu. Skoro ja i niezaleznie jeszcze jedna osoba oddalona o 300 km ode mnie ma ten sam problem?
Problem z czujnikiem otwarcia bramy Sonoff basic
Sprawdź soft inCan-Easy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu.

https://github.com/Espablo


https://github.com/Espablo
Spróbuj zmostkować w sonof zwykłym kawałkiem drutu. Miałem ten sam problem jest na forum . Dopiero wymiana sonofa pomogła soft wgrywałem ten sam, po mojemu niektóre sonoffy są wadliwe . Zmostkuj a jak nie będzie reakcji to go wywal ( lub użyj gdzieś gdzie ta funkcja jest niepotrzebna ) szkoda nerwów i życia dla 5$. Ja się męczyłem chyba z 4 dni i już nigdy więcej. A co do softu to jest OK mam dwa na nim i wszystko działa tylko z tym jednym był problel.
viewtopic.php?f=6&t=3541
viewtopic.php?f=6&t=3541
Narazie kontaktron mam na bardzo krotkim kablu bo wlasnie jestem na etapie testowania - zwarcie pinow niestety nie daje rezultaltu dlatego tez wysnulem teorie, ze jest to jakis blad w samym sofcie.
Idac za poradą wyzej teraz wezme drugi modul sonoffa i bez przerabiania go poprostu wgram soft do bramy, podlacze zarowke i kontaktron i zobacze czy dostane odczyt.
Sugestia z Yunshan jest rowniez bardzo cenna - nawet nie wiedzialem o jego istnieniu. Pytanie czy dostane je z wgraną suplą?
Odezwij się na priv mam kilka takich "gotowców" z suplą na pokładzie.
7x inCan
4x SRW-01
1x SLW-01
1x ROW-02
1x WEMOS Supla Button 8 direct links by Elmaya
1x Yunshan 8xDS+DHT22+TIMER.CWU+OLED by Zybi
1x Sonoff Dual R2 2xGATE+DHT22 by Zybi
1x Sonoff BASIC
2x MELINK
4x SRW-01
1x SLW-01
1x ROW-02
1x WEMOS Supla Button 8 direct links by Elmaya
1x Yunshan 8xDS+DHT22+TIMER.CWU+OLED by Zybi
1x Sonoff Dual R2 2xGATE+DHT22 by Zybi
1x Sonoff BASIC
2x MELINK
Dzięki za informacje - problem udało mi się obejść i brama działa na sonoffie basic - okazało się, że musiałem poprawić PINy i opornik na module - trochę kosmetyki i brama śmiga.
Teraz szukam rozwiązania problemu kontroli światła przy gniazdach krzyżowych i schodowych (w układzie 3 lub 4 włączników jednego światła).
Teraz szukam rozwiązania problemu kontroli światła przy gniazdach krzyżowych i schodowych (w układzie 3 lub 4 włączników jednego światła).