Shelly 1

vajera
Posty: 385
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

przycisk x10, chociaż u mnie potrzebne jest x20
Jarson78
Posty: 146
Rejestracja: pn cze 11, 2018 10:54 am

Przycisk mam bistabilny. Próbowałem x10 x20 ale nic z tego.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Vallhalen pisze: ndz sty 13, 2019 7:52 am
Lucas pisze: ndz sty 13, 2019 7:03 am @Maniek913 dzięki za odpowiedź. Akurat na moim module jest dobra naklejka (pierwszy pin to N), ale te schematy były mylące.

Taki mały dimmer jak Shelly, to byłby wypas.
W ogóle to shelly2 LED jest znacznie większy więc pewnie gdyby oni mogli taki mikro zbudować to by to zrobili, tym bardziej jestem ciekawy co Maniek wymodził
W zeszłym tygodniu zrobiłem dimmer mieszczący się w obudowie schelly1w miejscu przekaźnika- poszło szybko - godzinka lutowania i jest. :) Ale... natrafiłem na dziwny problem przy zasilaniu z sieci. Generalnie ściemniacz działa rewelacyjnie, ale z niewiadomych przyczyn nie reaguje na krótkie zwarcie GPIO 00 do masy (długie naciśnięcie już rozpoznaje,ale nie zawsze). Załadowany jest jeden z softów autorstwa kol.zibi - robię właśnie coś swojego, ale zdecydowanie lepiej czuję się w lutowaniu niż programowaniu. Problem występuje tylko przy zasilaniu z sieci 230V - zmieniając zasilanie na np24V ,(bez zmieniania zworki) to już jest OK. Przesiedziałem nad tym problemem kilka wieczorów -(dodanie klucza tranzystorowego z filtrem i inne mody) i jestem w du.ie.Nie wiem , może jakieś zakłócenia z sieci ?? ale problem jest doskonale powtarzalny.Oczywiście próbowałem zastosować listwę przeciwzakłóceniową dobrej klasy ,transformator separujący, -bez rezultatu, więc skłaniam się raczej do problemu softwarowego.
filmiki:
1.zasilanie z sieci
https://www.youtube.com/watch?v=azmDYgyivlQ

2zasilanie z zasilacza 24V - tu oczywiście nie zadziała element wykonawczy - za małe napiecie do wysterowania tranzystora, ale widać na aplikacji, że sterowanie za pomocą fizycznego przycisku w tym przypadku działa.
https://www.youtube.com/watch?v=M07qUR2yQTE

Teraz czekam na dostawę innych egzemplarzy - może to wina sprzętu. Ale może ktoś miał jakieś podobne problemy - doświadczenia?
emil
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 13, 2018 5:09 pm

Lucas pisze: czw sty 17, 2019 10:22 am
vajera pisze: czw sty 17, 2019 6:56 am piszczy każdy egzemplarz 1 i 2
Czy to jest aż tak słyszalne, czy trzeba się wsłuchać? Mam Shelly 1 v3 i nie zaobserwowałem żadnego piszczenia, ale fakt jest też, że nie robiłem tego w środku nocy. Aż sprawdzę dzisiaj jak będę go flashował na Suplę.
Puszka z shelly jest akurat obok biurka i tak się dzieje że lekko jest go słychać. Jak się o tym nie myśli to jest ok. Ale jak sobie tylko przypomnę to trochę denerwuje
Elektryka prąd nie tyka... :D :!:

Zainstalowane:
Sonoff basic + ds18b20, Shelly 1
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Shelly Cloud dostępne jest już w Google Asystent i Home.
feszter
Posty: 95
Rejestracja: pn lip 30, 2018 7:36 pm

Ten projekt posuwa się bardzo szybko, ot taka Bułgarska firma :).
Patrycjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 27, 2019 11:56 pm

Wspiera MQTT i bez problemu łączy się z Domoticzem i kosztuje połowę ceny Zamelowskiej Supli - nie mówiąc o wydajności prądowej... szkoda że nie ma rozwiązania na integrację Supli z Domoticzem - przełącza mi stany ale ich nie aktualizuje :-(
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Moje doświadczenia z Shelly 1 po dłuższym użytkowaniu nie są takie optymistyczne :)
Kupiłem 4 takie moduły. Jeden z nich padł po 1,5 miesiąca użytkowania - zawieszał się, sam wyłączał światło.
Ostatnie jego tchnienie wyglądało tak, że konfigurując go wszystko wyglądało normalnie, ale w trybie pracy już nie łączył się z siecią WIFI.
Po kilku kombinacjach wylądował w koszu.
Trzy pozostałe moduły nadal pracują, ale strasznie piszczą oraz raz na jakiś czas po prostu wyłączają same z siebie światło.
Pomiar temperatury działał do czasu, ale sam z siebie przestał działać :D

Podsumowując to nie polecam i już ich nie kupię.
Najstabilniejsze moduły, które działają u mnie w domu i nie mam z nimi problemów to wszystkie moduły Zamela oraz najpopularniejszy na tym forum Sonoff Basic.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

michael pisze: pn sty 28, 2019 6:33 am Moje doświadczenia z Shelly 1 po dłuższym użytkowaniu nie są takie optymistyczne :)
Kupiłem 4 takie moduły. Jeden z nich padł po 1,5 miesiąca użytkowania - zawieszał się, sam wyłączał światło.
Ostatnie jego tchnienie wyglądało tak, że konfigurując go wszystko wyglądało normalnie, ale w trybie pracy już nie łączył się z siecią WIFI.
Po kilku kombinacjach wylądował w koszu.
Trzy pozostałe moduły nadal pracują, ale strasznie piszczą oraz raz na jakiś czas po prostu wyłączają same z siebie światło.
Pomiar temperatury działał do czasu, ale sam z siebie przestał działać :D

Podsumowując to nie polecam i już ich nie kupię.
Najstabilniejsze moduły, które działają u mnie w domu i nie mam z nimi problemów to wszystkie moduły Zamela oraz najpopularniejszy na tym forum Sonoff Basic.
Dzięki @michael za informację, bo tam gdzie nie potrzebuję sterowania dwoma kanałami miałem właśnie do nowej instalacji wkładać Shelly 1. Teraz już tak nie zrobię. Do posiadanych już ROW-02 dokupię kolejne - będę spokojniejszy ;) Też nie mam z nimi żadnych problemów. A od kiedy we wszystkich Sonoffach wpisałem adres IP zamiast domeny, to skończyły się problemy z okresowym traceniem połączeń.
n01x
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 31, 2019 6:14 am

Maniek913 pisze: czw sty 17, 2019 9:19 pm
Vallhalen pisze: ndz sty 13, 2019 7:52 am
Lucas pisze: ndz sty 13, 2019 7:03 am @Maniek913 dzięki za odpowiedź. Akurat na moim module jest dobra naklejka (pierwszy pin to N), ale te schematy były mylące.

Taki mały dimmer jak Shelly, to byłby wypas.
W ogóle to shelly2 LED jest znacznie większy więc pewnie gdyby oni mogli taki mikro zbudować to by to zrobili, tym bardziej jestem ciekawy co Maniek wymodził
W zeszłym tygodniu zrobiłem dimmer mieszczący się w obudowie schelly1w miejscu przekaźnika- poszło szybko - godzinka lutowania i jest. :) Ale... natrafiłem na dziwny problem przy zasilaniu z sieci. Generalnie ściemniacz działa rewelacyjnie, ale z niewiadomych przyczyn nie reaguje na krótkie zwarcie GPIO 00 do masy (długie naciśnięcie już rozpoznaje,ale nie zawsze). Załadowany jest jeden z softów autorstwa kol.zibi - robię właśnie coś swojego, ale zdecydowanie lepiej czuję się w lutowaniu niż programowaniu. Problem występuje tylko przy zasilaniu z sieci 230V - zmieniając zasilanie na np24V ,(bez zmieniania zworki) to już jest OK. Przesiedziałem nad tym problemem kilka wieczorów -(dodanie klucza tranzystorowego z filtrem i inne mody) i jestem w du.ie.Nie wiem , może jakieś zakłócenia z sieci ?? ale problem jest doskonale powtarzalny.Oczywiście próbowałem zastosować listwę przeciwzakłóceniową dobrej klasy ,transformator separujący, -bez rezultatu, więc skłaniam się raczej do problemu softwarowego.
filmiki:
1.zasilanie z sieci
https://www.youtube.com/watch?v=azmDYgyivlQ

2zasilanie z zasilacza 24V - tu oczywiście nie zadziała element wykonawczy - za małe napiecie do wysterowania tranzystora, ale widać na aplikacji, że sterowanie za pomocą fizycznego przycisku w tym przypadku działa.
https://www.youtube.com/watch?v=M07qUR2yQTE

Teraz czekam na dostawę innych egzemplarzy - może to wina sprzętu. Ale może ktoś miał jakieś podobne problemy - doświadczenia?
Co dokładnie zmieniłeś w sprzęcie? Zamiast przekaźnika triak? Jaki soft?

Piotrek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”