Shelly 1

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zybi pisze: pt wrz 07, 2018 6:45 pm
tekbar pisze: pt wrz 07, 2018 6:39 pm
wojtas567 pisze: czw wrz 06, 2018 6:31 pm Może stabilniejszy będzie niż sonoff-y, i CE posiada :)
CE = Conformité Européenne czy CHINA EXPORT ? :)
A co ten moduł ma wspólnego z chińczykami?
A skąd wiesz, czy nie jest produkowany w Chinach? To najbardziej prawdopodobna opcja, nieważne czyj projekt - produkcja może być wszędzie
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

slawek pisze: sob wrz 29, 2018 10:42 am
Zybi pisze: pt wrz 07, 2018 6:45 pm
tekbar pisze: pt wrz 07, 2018 6:39 pm

CE = Conformité Européenne czy CHINA EXPORT ? :)
A co ten moduł ma wspólnego z chińczykami?
A skąd wiesz, czy nie jest produkowany w Chinach? To najbardziej prawdopodobna opcja, nieważne czyj projekt - produkcja może być wszędzie
A jak się ma miejsce produkcji do certyfikatu?
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Kurde najbliższy termin realizacji zamówienia po 1 grudnia.
Ciekawe, tyle tego sprzedają czy tak wolno produkują? :twisted:
Tak czy inaczej pewnie długo to nie potrawa by np sonoff wypuścił podobne urządzenie skoro jest taki popyt na to.
Swoją drogą, gdyby zamel sprzedawał swoje moduły w podobnej cenie lub połowę mniejszej - około 60zl, zapewne też gonił by to na kontenery. 🤔
Ciekawe ile może wynosić koszt produkcji takiego Zamela 20-30zl?
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Marża i prowizje pośredników to ok 70% więc można sobie policzyć, taki mamy rynek. Jadąc prywatnie do hurtowni place 300 za powiedzmy roznicowke 3fazowa a na firmę mam 60% upustu, to o czymś świadczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Sibikk pisze: sob wrz 29, 2018 12:34 pm Marża i prowizje pośredników to ok 70% więc można sobie policzyć, taki mamy rynek. Jadąc prywatnie do hurtowni place 300 za powiedzmy roznicowke 3fazowa a na firmę mam 60% upustu, to o czymś świadczy.
Wiem, taki mamy...
Tylko zawsze wydawało mi się że lepiej jest sprzedać dużo więcej tanio jak sprzedać mało i drogo.
Jak w wypadku Shelly 1.
W końcu dojdzie do tego ze ktoś zacznie to sprzedawać Shelly na rodzimym portalu aukcyjnym pod tytułem "jak ZAMEL-SUPLA" za około połowę ceny Zamela ( i tak zarobi dużo) kto się wówczas szarpnie na to samo 2x drożej? NIKT albo prawie nikt. Rynek...

Ps. Kiedyś przeczytałem ( już nie pamiętam kto o tym pisał) że twórca BleBox chciał podjąć współpracę z Supla odpowiedziano mu ze jego produkt jest za drogi, że supla z założenia ma być tania - tak jak by zamel był tani.
Pewnie chodziło o coś innego ale my się tego nie dowiemy.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

bulek68 pisze: sob wrz 29, 2018 1:33 pm ... twórca BleBox chciał podjąć współpracę z Supla odpowiedziano mu ze jego produkt jest za drogi, że supla z założenia ma być tania - tak jak by zamel był tani.
Pewnie chodziło o coś innego ale my się tego nie dowiemy.
BleBox jest projektem zamkniętym i aby go mieć musisz go kupić - w przeciwieństwie do Supli, gdzie masz wolny wybór - kupić urządzenie komercyjne czy zrobić sobie DIY a nawet dostosować sobie sprzęt i oprogramowanie do swoich potrzeb - masz udostępnione źródła, schematy itd...
A widziałeś gdzieś źródła BleBoxa?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

bulek68 pisze: sob wrz 29, 2018 1:33 pm BleBox jest projektem zamkniętym i aby go mieć musisz go kupić - w przeciwieństwie do Supli, gdzie masz wolny wybór - kupić urządzenie komercyjne czy zrobić sobie DIY a nawet dostosować sobie sprzęt i oprogramowanie do swoich potrzeb - masz udostępnione źródła, schematy itd...
A widziałeś gdzieś źródła BleBoxa?
Nie, masz rację nie widziałem bo ich nie ma. Projekt zamknięty jak mówisz.
Założyłem i chyba miałem rację że chodziło o to by sprzedawac moduły BleBox z supla na pokładzie, a jeśli tak to dla potencjalnego klienta użytkownika takiego modułu który o DIY nawet nie pomyśli BleBox mógłby być alternatywą fakt za wyższą cenę ale wygodniejszy w samodzielnym montażu (rozmiary) i dłuzszym okresem gwarancji - 5 lat.
Dla popularności SUPLI myśląc logicznie było by korzystniej gdyby nawet 5, 10 producentów sprzedawalo swoje urządzenia z oprogramowaniem Supla.

Ale to tylko moje proste myślenie, zawsze mogę być w błędzie. 😓
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

a zamel to niby otwarty jest kodu do row01 nie widziałeś w środku też go pewnie nie widziałeś bo obudowa sklejona
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jeżeli producent daje gwarancję, zapewnia FOTA, to chyba oczywiste, że nie pozwoli ingerować w urządzenie... co do reszty - przeczytaj co napisałem wyżej...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Gdzieś wyczytałem, że moduły te nie mają izolacji galwanicznej ESP od napięcia sieci.
To poważna wada w przypadku chęci zastosowania na przykład czujników temperatury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”