Jak zinterować własny system pomiarowy z Supla?

journeyman

Fri Dec 02, 2016 9:49 am

pzygmunt wrote:Póki co nie. Być może w przyszłości.
Szkoda, bo ESPeasy Daje bardzo prostą i praktyczną możliwość konfiguracji i dokładania kolejnych czujek czy urządzeń do danego modułu bez zmieniania softu. W chwili obecnej na Rspberry korzystam równolegle z Domoticza i z Supli.
Fajnie byłyby gdyby Supla była w stanie obsłużyć również niektóre termometry lub przekaźniki pracujące zdalnie na Espeasy Chodźby za pomocą Raspberry które by przekazywało dane przesłane z Espeasy do SUPLI.

SUPLA ma najlepszy możliwy interferjs i obsługę urządzen przenośnych dla użytkowników końcowych. Z kolei Domoticz to kombajn który pozwala wyklikać praktycznie wszystko. Gdyby tak móc jeszcze wymieniać miedzy nimi dane, połączyć kilka przycisków i termometrów - więcej do szczęścia w moim inteligentnym domu by mi nie potrzeba :D
Last edited by journeyman on Fri Dec 02, 2016 6:54 pm, edited 1 time in total.
tomczis

Fri Dec 02, 2016 9:59 am

journeyman wrote:
pzygmunt wrote:Póki co nie. Być może w przyszłości.
Szkoda, bo ESPeasy Daje bardzo prostą i praktyczną możliwość konfiguracji i dokładania kolejnych czujek czy urządzeń do danego modułu bez zmieniania softu. W chwili obecnej na Rspberry korzystam równolegle z Domoticza i z Supli.
Fajnie byłyby gdyby Supla była w stanie obsłużyć również niektóre termometry lub przekaźniki pracujące zdalnie na Espeasy Chodźby za pomocą Raspberry które by przekazywało dane przesłane z Espeasy do SUPLI.

SUPLA ma najlepszy możliwy interferjs i obsługę urządzen przenośnych dla użytkowników końcowych. Z kolei Domoticz to kombajn który pozwala wyklikać praktycznie wszystko. Gdyby tak móc jeszcze wymieniać miedzy nimi dane, połączyć kilka przycisków i termometrów - więcej do szczęścia w moim inteligentnym by mi nie było potrzeba :D

Popieram ;)
sztajek

Fri Dec 02, 2016 8:43 pm

Rownież jestem za :D easyesp jest dla mnie wręcz genialnym rozwiązaniem.
journeyman

Fri Dec 02, 2016 10:08 pm

Wiadomo ze to Easpeasy ma soft umożliwiający komunikowanie z określonymi już przez autorów systemami, których w sumie przybywa.

Gyby była sama możliwość wymiany informacji z zewnątrz np. z Domoticzem na Raspberry - przekazywania Supli wybranych termometrów lub przełączników to była by na prawdę rewelacja.

Domoticz jest trudny dla użytkownika końcowego, ale w miarę łatwy dla budowniczego, daje ogromne możliwości. Supla jest prosta i w tym rewelacyjna, ale z kolei trudna w personalizacji i ingerencji dla nie-programisty. Gdyby można było, dorzucić temu prostemu końcowemu użytkownikowi parę guziczków i temperatur z innego kombajnu to byłby raj na ziemi ;)
pzygmunt

Mon Dec 05, 2016 8:48 am

Chyba będę musiał to uwzględnić ;)
wwpiotr

Mon Dec 05, 2016 9:26 am

pzygmunt Jako że jestem dość nowy na forum, zauważyłem kila rzeczy przez które odpada Wam sporo użytkowników. Przede wszystkim, jak nie będzie poradników krok po kroku to temat nie pójdzie za bardzo do przodu. Osoby które znają się dobrze na programowaniu, postawią sobie inne bardziej rozbudowane systemy, które dają nieporównywalnie więcej możliwości.

Nie traktujecie tego proszę jako krytykę bo uważam iż projekt ten jest rewelacyjny w swej prostocie od strony aplikacji na smartfony, niema zbędnych ustawień itp, włącz, wyłącz, temp wilgotność czyli wszystko co wystarcza przeciętnemu kowalskiemu.
Pisze to na podstawie swoich doświadczeń gdy zacząłem bawić się sonoffami, trzeba przekopać forum aby znaleźć jak zaprogramować, czym zaprogramować, co wrzucić itp. Zamiast filmików na youtube z funkcją jak co działa sugeruje nagrać filmy jak i czym zaprogramować.

Aby sprawdzić czy dotarliście z poziomem do przeciętnego kowalskiego, zróbcie tak jak Kluska w Optimusie w latach 90-tych. Zaproście swoje kobiety pokażcie film i każcie zaprogramować moduł. Jeżeli im się uda to znaczy że przekaz jest dobry.

Na koniec i tak chylę czoło za projekt.
pzygmunt

Mon Dec 05, 2016 9:50 am

@wwpiotr masz rację, poradników brakuje tylko dlatego, że brakuje rąk do pracy aby je zrobić ;)
Model jest trochę nieco bardziej złożony, a zarazem prosty. System jest dedykowany dla zwykłego Kowalskiego (choć na tym etapie może tego nie widać), który nie potrafi programować dlatego poza aplikacją mają być dostępne gotowe produkty, które Kowalski ma podłączyć i po prostu używać. Na to jednak jeszcze trochę będzie trzeba zaczekać.

Zerknij na ten wykop
http://www.wykop.pl/ramka/3386155/przes ... rmy-zamel/
journeyman

Mon Dec 05, 2016 6:32 pm

A czy istnieje taka możliwość żeby w Raspberry dodać w jakiś sposób wirtualne DS18b20, które pojawiły by się w sys/bus/w1.
Tak jak te podłączane lokalnie, podstawiały dane z odczytów które w tej chwili do RBpi nadsyła mi ESP Easy i były w ten sposób widoczne dla Supli? :D

Lub w inny nie zbyt mocno skomplikowany sposób dodać jakiś plik czy punkt wymiany? :mrgreen:
pzygmunt

Mon Dec 05, 2016 8:12 pm

Będzie to można zrobić przez webapi
journeyman

Mon Dec 05, 2016 9:23 pm

pzygmunt wrote:Będzie to można zrobić przez webapi

Świetnie :) W takim razie grzecznie czekam :)
Post Reply