Czy ESP 8266 są szkodliwe dla zdrowiaia

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Pytanie jak w temacie, czy fale emitowane przez ESP są szkodliwe dla zdrowia? Czy w sypialniach macie pozakładane moduły ESP? Czy do lampki nocnej która stoi koło głowy cała noc wsadzili byście esp?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ESP używa częstotliwości 2,4Ghz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-fi

Pierwsze z brzegu z google...
https://www.crazynauka.pl/wi-fi-szkodli ... alamy-mit/

Osobiście sugeruję nie montować urządzeń generujacych jakichkolwiek fale obok łóżka.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Żyjemy w świecie w którym nie tylko fale elektromagnetyczne są wokół nas ...… strach w ogóle pomyśleć co jeszcze .... jakie promieniowania na otaczają .… a średnia długość życia i tak jest coraz większa :) I tak jak napisał pzygmunt "Osobiście sugeruję nie montować urządzeń generujących jakichkolwiek fale obok łóżka.", popieram. Od wszelakiej elektroniki , automatyzacji, promieniowania , fal ... nie uciekniemy , wręcz przeciwnie. Ale we wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek. Podobnie jest z lokalizacją naszych domów i linii wysokiego napięcia . Czy wybudowalibyście dom w bliskim sąsiedztwie linii 220kV ? ja nie , a znam ludzi dla których 25 metrów od linii to nie problem - no bo działka była 3 razy tańsza niż inne działki 300 metrów dalej, no bo fal przecież nie widać, nie ma dowodów na wpływ tych fal na zdrowie.

Każdy musi "znaleźć" swój zdrowy rozsądek :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Z tych samych powodów nie powinnismy ładować telefonu przy łóżku , raz ze względu na pole, dwa samo ładowanie baterii.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Boimy się swoich modułów wifi a jaką mamy pewność, że sąsiad za ścianą nie ma właśnie dokładnie przy naszej głowie routera, albo lodówki z wifi :) ?
A te telefony leżące przez całą noc na stoliku pod ręką, przy głowie.
Tak jak kolega wspomniał o wysokim napięciu, tak przewody 230V tak samo promieniują na szczęście na małe odległości ale potrafią wprowadzać zakłócenia jak są w sąsiedztwie z innymi przewodami np audio gdzie można to usłyszeć.
Możemy ograniczyć ilość modułów wifi montując podwójny jeżeli się da zamiast wstawiać dwa obok siebie pojedyncze, czy nawet poczwórny ale za chwilę każde urządzenie gospodarstwa domowego które kupimy będzie miało to nieszczęsne wifi, mam nadzieję, że będzie można wyłączyć w ustawieniach tylko czy każdy użytkownik to zrobi? Tak jak dziś w drukarkach - podłączona po kablu a wifi i tak nadaje.
Pozdrawiam
Wojtek
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

dodam tylko : mam koło 40 sonoffów zamontowanych w domu , łącznie ponad 50 urządzeń pracujących na wifi, a mój zdrowy rozsądek polega na tym co zasugerował pzygmunt jak również shimano73 : czym dalej od człowieka tym lepiej (u mnie to min 4 metry od łóżek , kanap , stołów …. tzn od miejsc gdzie głównie przebywają domownicy).

No nie uciekniemy od wifi , fal , elektryczności ….:)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

wsosniak pisze: pn wrz 24, 2018 11:21 am dodam tylko : mam koło 40 sonoffów zamontowanych w domu , łącznie ponad 50 urządzeń pracujących na wifi, a mój zdrowy rozsądek polega na tym co zasugerował pzygmunt jak również shimano73 : czym dalej od człowieka tym lepiej (u mnie to min 4 metry od łóżek , kanap , stołów …. tzn od miejsc gdzie głównie przebywają domownicy).

No nie uciekniemy od wifi , fal , elektryczności ….:)
Ile masz tych sonoff'ów?
Nie ma szans żeby w obecnych czasach tego uniknąć..Dość często podróżuje i nawet w autobusach jest wi-fi gdzie spędzam po kilka godzin..jak żyć
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

W dzisjszych czasach to przydałby się hełm od Magneto z X-Men’ów 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

"Ile masz tych sonoff'ów?" ups :) mała pomyłka : 17 to SRW-01 i reszta to sonoffy. Razem około 40.

Ten hełm to niezły pomysł :) Kto ma maila do tego Magneto ? :D
0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”