Sonoff Basic a dht21

PioKar

Wed Sep 04, 2019 10:59 pm

Espablo wrote:
Wed Sep 04, 2019 7:21 pm
eradek wrote:
Wed Sep 04, 2019 5:43 pm
Soft od Zybi rozwiązał sprawę.
To może napisz do Zybiego, że wszystko działa. On twierdzi, że nie ma informacji zwrotnej o poprawności działania swoich kompilacji. Może wtedy podzieli się swoimi rozwiązaniami. A tak pozostaje nam tylko cieszyć się z tego, że Wam działa. Reszta może tylko patrzeć z zazdrością. Ja swoje modyfikacje udostępniłem i może ktoś na ich podstawie wpadnie na to jak rozwiązać ten problem. Mi pomysłów brakuje a prosił się już Zybiego nie będę. W końcu ileż można. Jak będziecie chcieli mieć wspaniale działające moduły to piszcie do Zybiego na PW podajcie swój chipID i tylko dla Was jednego będzie ten soft. Nie daj boże żeby jego prace pokazały się w sieci i żeby ktoś kto nie podał mu chipID miał super działający moduł. Ciągle tylko pisze "moje kompilacje tak nie mają i u mnie działa dobrze" a powiedzieć nie chce jak i gdzie szukać problemu i jak go rozwiązać. Przepraszam ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Tym bardziej, że kod jest otwarty i każdy powinien udostępnić swoje zmiany.
Espablo
Szkoda nerwów.
Nie wtrącałem się do tej pory bo nie było warto.
Wcale nie jest tak że jak od Zybi to już zajebiste .
Dawno temu zapłaciłem, podałem chipID i dostałem 2 szt. softu do sonoff dual R2 z DHT22.
Odczyty gubił, wieszał się co kilka dni. i tak w koło.
Tylko restart zasilania pomagał.
Nie pisałem do autora bo w między czasie się obraził na cały świat.
Wszedł multi 2.7.2, wgrałem na obydwa duale z tymi samymi DHT22 i co?
I przestało zrywać połączenie i odczyty.
I działa tak od marca.
Pozdro.
Espablo

Thu Sep 05, 2019 6:50 am

PioKar wrote:
...
Dawno temu zapłaciłem, podałem chipID i dostałem 2 szt. softu do sonoff dual R2 z DHT22.
...
hmm, a więc o to chodzi.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
Zybi

Thu Sep 05, 2019 6:55 am

Espablo wrote:
Thu Sep 05, 2019 6:50 am
PioKar wrote:
...
...
hmm, a więc o to chodzi.
Już dawno nieaktualne.
eradek

Sun Sep 08, 2019 6:43 am

Espablo wrote:
Wed Sep 04, 2019 7:21 pm
eradek wrote:
Wed Sep 04, 2019 5:43 pm
Soft od Zybi rozwiązał sprawę.
To może napisz do Zybiego, że wszystko działa. On twierdzi, że nie ma informacji zwrotnej o poprawności działania swoich kompilacji. Może wtedy podzieli się swoimi rozwiązaniami. A tak pozostaje nam tylko cieszyć się z tego, że Wam działa. Reszta może tylko patrzeć z zazdrością. Ja swoje modyfikacje udostępniłem i może ktoś na ich podstawie wpadnie na to jak rozwiązać ten problem. Mi pomysłów brakuje a prosił się już Zybiego nie będę. W końcu ileż można. Jak będziecie chcieli mieć wspaniale działające moduły to piszcie do Zybiego na PW podajcie swój chipID i tylko dla Was jednego będzie ten soft. Nie daj boże żeby jego prace pokazały się w sieci i żeby ktoś kto nie podał mu chipID miał super działający moduł. Ciągle tylko pisze "moje kompilacje tak nie mają i u mnie działa dobrze" a powiedzieć nie chce jak i gdzie szukać problemu i jak go rozwiązać. Przepraszam ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Tym bardziej, że kod jest otwarty i każdy powinien udostępnić swoje zmiany.
Hej! Oczywiście poinformowałem Zybiego, że działa. Moją intencją nie było stwierdzenie, że soft od Zybiego jest lepszy niż Multiboard, którego też używam, chciałem tylko dać znać jak poradziłem sobie z problemem, to wszystko. Nie oceniam softów przez was przygotowanych bo nie mam wystarczającej wiedzy merytorycznej żeby to robić, czapki z głów dla obu Panów za wasz wkład i wysiłek. Nie chciałem wywoływać burzy, wręcz przeciwnie napisać tylko jak taki konformista jak ja 'rozwiązał' problem z tym czujnikiem.
Post Reply