Finansowanie projektu Supla

nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Chce zrobić w nowo budowanym domu całą instalację elektryczną opartą o projekt Supla.
Obecnie w starym domu mam już kilkanaście urządzeń z Suplą w tym kilka od Zamela.
Logiczne było dla mnie że Zamel płaci za każde sprzedane urządzenie ACsoftware jakieś kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt złotych i z tego źródła pochodzą pieniądze na rozwój projektu.
Porównując jakość zamela i sonoffa było dla mnie jasne, że w nowym domu będzie więcej zamelow niż sonofow - czyli projekt przez takich jak ja zarobi i "będzie trwał".
W zeszłym tygodniu otrzymałem Incan... I tu zacząłem się zastanawiać... Po co kupować zamela jak można to...
Niby fajnie ale...
No właśnie, czy szefowie mają pomysł na finansowanie projektu?
ACsoftware nie jest światowa korporacją która może dokładać do projektu w nieskończoność...
Obawiam się, że zanim skończę budowę domu projekt zostanie zamknięty...
Niby jest możliwość darowizny ale znając polską mentalność to mało kto wpłaca znacznie kwoty.
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Szkoda że tematu nikt nie wyjaśnił.
Nawet jak się wpłaci to nie ma zwrotki.
Na kilku forach są opłaty i tam jakaś informacja powraca.
A tu faktycznie jakieś to dziwne.
Oczywiście nie chodzi tu o listę wpłacających a tylko o rozjaśnienie statusu projektu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co do wpłat to o jaką "zwrotkę" chodzi ?
Publikować informacji na temat wpłacających nie możemy. Po pierwsze RODO po drugie wpłacający mogą sobie tego nie życzyć.
Jeżeli chodzi o transparentność dot. darowizn to mogę przygotować zestawienie wpłat w ujęciu miesięcznym/rocznym itd... ale nie będzie to zbyt fascynująca i długa lektura. Od początku projektu wartość darowizn (chyba) nie przekroczyła bodajże 300 zł (słownie trzysta zł). Od tego jest zapłacony podatek dochodowy więc kwota jeszcze się zmniejsza.

[EDIT]
Sprawdziłem dokładnie no i wychodzi, że pomyliłem się o >100% (nie kontroluję tych wpłat zbyt często stąd pomyłka)
Od początku czyli od 16.01.2016 otrzymaliśmy 676 zł w darowiznach.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

I jeszcze zestawienie z PayPala wykonane w chwili obecnej za cały 2018r.
Załączniki
paypal.png
paypal.png (79.25 KiB) Przejrzano 4671 razy
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

Czy Przemysławie nie myśleliście o formie wsparcia "niefinansowego"? Z chęcią włączylbym reklamy w aplikacji czy na forum.
Czy rozważacie żeby wprowadzić drobne opłaty za podlaczenie do supli urządzeń innych niż zamel?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W chwili obecnej nie planujemy wprowadzania dodatkowych opłat. Jeżeli kiedyś się pojawią to za dodatkowe "wodotryski" albo zwiększenie limitów. Porównam to do motoryzacji. Nie możemy brać kasy za samochód, który ma tylko ramę i 3 koła.
Jak już zbudujemy w pełni wartościowy "pojazd" to wtedy możemy oferować np dodatkowe opcje w postaci np. podgrzewanych siedzeń.

Nie przewidujemy reklam w aplikacji czy też na forum.
Podstawowe założenie to oferowanie otwartego i wolnego systemu o jakości komercyjnej i tego się trzymamy.
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Ja nie chcę nic za darmo.
Ale z powyższego wynika .
Czy wpłaciłem czy nie to na nic nie wpływa.
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

A o jakieś dofinansowanie unijne się nie staracie? Przecież to jest czysta innowacja...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie staramy się w chwili obecnej.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

PioKar pisze: pt paź 12, 2018 4:47 pm Ja nie chcę nic za darmo.
Ale z powyższego wynika .
Czy wpłaciłem czy nie to na nic nie wpływa.

Wpłata to czysta dobrowolność. Każdy może wpływać na projekt z uwagi na jego naturę. Najszybciej mogą wpływać programiści ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”