Chińskie wynalazki

Patrykc
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 14, 2021 3:22 pm

Dzień dobry!
Kupiłem ostatnio zaawansowany wytwór chińskiej myśli technicznej jakim jest QS-WIFI-S04-2C (na zdjęciach na ali było napisane s-05, (ale dostałem s04-2c...). Nie ufam chińskiej chmurze więc supla... (głównie pod kątem mqtt). Pierwsze urządzenia, pierwsza zmiana firmware - trzeba jakoś zacząć. Z wykształcenia elektronik, miernik mam, więc sobie poradzę. Kabelek jakiś mam - programowało się kiedyś tunery, wzmacniacze itp.

Co:
QS-WIFI-S04-2C-1.jpg
QS-WIFI-S04-2C-1.jpg (46.45 KiB) Przejrzano 2000 razy
(zdjęcie kradzione)

Producent:
Nieznany / 未知的制造商 / 狗汤

Nazwa urządzenia
"Wi-Fi Switch Module"

Model:
QS-WIFI-S04-2C
Zero informacji o producencie, zero czegokolwiek innego niż gdzie jakie przewody podłączyć

Obudowa:
Standardowa dla tego typu wynalazków

Wnętrzności:
Płytka ma nadruk LM01, na rf-shieldzie zero napisów
s04-2c-wnetrze.jpg
s04-2c-wnetrze.jpg (147.73 KiB) Przejrzano 2000 razy
Po podpięciu się kablem:
chip type: ESP8266
Chip is: ESP8266EX
Features: WiFi
Crystal is 26MHz
Manufacturer: 68
Device: 4014
Flash size: 1MB

Dostał GUI_Generic_1M_ver1.2.7 od @krycha88.
I niby działa. Niby tzn:

Gpio ustawione wg szablonu https://templates.blakadder.com/QS-WIFI-S04-2C.html
Przekaźniki - gpio zgadzają się, stany się zgadzają, appka włączy i wyłączy.

Przełączniki/przyciski - niby można podpiąć wyłącznik i niby się zgadza, ale nie działają.
Brak reakcji urządzenia na zmiany stanów przełączników
W ustawieniach przycisków
Reakcja na: ZMIANA STANU
Akcja: PRZEŁĄCZ
[ustawienie domyślnej reakcji na zwolnij i akcji na przełącz powoduje czasem co najwyżej włączenie - dalej brak reakcji]

Podpowiecie coś więcej?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Patrykc
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 14, 2021 3:22 pm

Tak, podaję, podpięte zgodnie z instrukcją podłączenia. Z tuyą działało, więc problem imo softwarowy i pewnie to, ze jest wiecej niz 0v moze byc problemem (ale z tuyą działalo)

Edit: żeby nie śmiecić w wątku napisałem chwile temu w nowym wątku:
viewtopic.php?f=88&t=8242
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Tutaj wszystko jest na temat tego modułu:
viewtopic.php?f=26&t=6016
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1393
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Button wifi 48,00 zł 3%OFF | Abutton V3 podłączony przycisk WiFi oparty na ESP32-PICO-D4
https://a.aliexpress.com/_uvmeCP
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Lector pisze: pn mar 15, 2021 8:10 pm Button wifi 48,00 zł 3%OFF | Abutton V3 podłączony przycisk WiFi oparty na ESP32-PICO-D4
https://a.aliexpress.com/_uvmeCP
fajne, nie za tanie ale....gdyby dało sie zrobic linki bezposednie na zasadzie jedno wcisniecie, dwa wcisniecia itd to byłoby super
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: wt mar 16, 2021 10:22 am
Lector pisze: pn mar 15, 2021 8:10 pm Button wifi 48,00 zł 3%OFF | Abutton V3 podłączony przycisk WiFi oparty na ESP32-PICO-D4
https://a.aliexpress.com/_uvmeCP
fajne, nie za tanie ale....gdyby dało sie zrobic linki bezposednie na zasadzie jedno wcisniecie, dwa wcisniecia itd to byłoby super
Można tak zrobić.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
mdrozdz@outlook.com
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2021 2:56 pm

klew pisze: czw mar 04, 2021 11:46 pm Ostatnio zauważyłem, że na portalach aukcyjnych pojawiły się nowe (?) warianty płytek z przekaźnikami beznapięciowymi z różnymi wariantami zasilania modułu (5V, 7-30V, 230V - niektóre).

Poniżej kilka zdjęć. Szczególnie ciekawe są te moduły z dwoma i czterema przekaźnikami, bo mają wyprowadzenia na "wszystkie" GPIO - tylko trzeba sobie piny przylutować (są w zestawie). Ten na 4 przekaźniki ma nawet opcję zasilania z 230 V.

Zamówiłem sobie ten z dwoma przekaźnikami, bo chcę coś do furtki wstawić i potrzebowałem, poza przekaźnikiem, obsługę przycisku.
Także drżyjcie Yunshany i Sonoffy SV ;)

Zrzut ekranu z 2021-03-05 00-27-19.png
Zrzut ekranu z 2021-03-05 00-26-43.png
Zrzut ekranu z 2021-03-05 00-24-29.png
Nabyłem też taki wynalazek z 4 przekaźnikami, po wielkich bojach ruszyła mi SuplaDevice GUI 1.0.1, ale nie przyłączają się przekaźnik, podłączyłem do SuploCloud, ustawiłem wyłącznik światła, ale po przełączeniu cisza, przekaźniki się nie przełączają, stawiam pierwsze kroki, proszę o podpowiedź co dalej aby zaczęły działać? jakoś te zworki co są w kpl należy pozakładać?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdrozdz@outlook.com pisze: sob mar 20, 2021 7:33 pm Nabyłem też taki wynalazek z 4 przekaźnikami, po wielkich bojach ruszyła mi SuplaDevice GUI 1.0.1, ale nie przyłączają się przekaźnik, podłączyłem do SuploCloud, ustawiłem wyłącznik światła, ale po przełączeniu cisza, przekaźniki się nie przełączają, stawiam pierwsze kroki, proszę o podpowiedź co dalej aby zaczęły działać? jakoś te zworki co są w kpl należy pozakładać?
Piny do sterowania przekaźnikami są oznaczone RY1, RY2, RY3, R4 i nie są podłączone do żadnego wyjścia ESP8266. Trzeba sobie wybrać, którymi GPIO chcesz nimi sterować i przylutować kabelek między odpowiednim GPIO (oznczone na płytce jako IO) a RY.
Producent jako przykład podaje podłączenie pod IO 12, 13, 14, 16.

Wtedy na GUI Generic ustaw sobie te GPIO do sterowania przekaźnikami i przekaźniki ustaw jako sterowane stanem HIGH (domyślnie są LOW).

EDIT: na tej płytce z 4 przekaźnikami można wlutować goldpiny do RY i IO i rzeczywiście połączyć je zworkami.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
vajera
Posty: 385
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

klew pisze: sob mar 20, 2021 7:38 pm
mdrozdz@outlook.com pisze: sob mar 20, 2021 7:33 pm Nabyłem też taki wynalazek z 4 przekaźnikami, po wielkich bojach ruszyła mi SuplaDevice GUI 1.0.1, ale nie przyłączają się przekaźnik, podłączyłem do SuploCloud, ustawiłem wyłącznik światła, ale po przełączeniu cisza, przekaźniki się nie przełączają, stawiam pierwsze kroki, proszę o podpowiedź co dalej aby zaczęły działać? jakoś te zworki co są w kpl należy pozakładać?
Piny do sterowania przekaźnikami są oznaczone RY1, RY2, RY3, R4 i nie są podłączone do żadnego wyjścia ESP8266. Trzeba sobie wybrać, którymi GPIO chcesz nimi sterować i przylutować kabelek między odpowiednim GPIO (oznczone na płytce jako IO) a RY.
Producent jako przykład podaje podłączenie pod IO 12, 13, 14, 16.

Wtedy na GUI Generic ustaw sobie te GPIO do sterowania przekaźnikami i przekaźniki ustaw jako sterowane stanem HIGH (domyślnie są LOW).

EDIT: na tej płytce z 4 przekaźnikami można wlutować goldpiny do RY i IO i rzeczywiście połączyć je zworkami.
możecie dać jakiś namiar?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”