Sonoff i funkcja domofonu

treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

Witam po raz pierwszy na forum. Gratuluję pomysłu. Niedawno nabyłem przełącznik sonoff i wgrałem wasze podstawowe oprogramowanie włącz/wyłącz. Czy jest możliwa aktualizacja tego softu do sterowania zamkiem domofonu ? A więc na smartfonie przycisk, po dotknięciu którego przekaźnik w sonoff załączy się na powiedzmy 3 sekundy i spowoduje zadziałanie elektrozamka w drzwiach wejściowych, po czym się sam wyłączy i drzwi zostałyby zamknięte.Byłoby to nader wygodne w tym zastosowaniu. Pozdrawiam. Robert
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mogę przygotować taki firmware, ale na wyjściu sonoff-a jest 230V
treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

Byłbym wdzięczny :) Mam sonoff w wersji niskonapięciowej na 5V, gdzie dodatkowo można skonfigurować tak, że na stykach przekaźnika nie ma napięcia z układu.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

treborha pisze:Byłbym wdzięczny :) Mam sonoff w wersji niskonapięciowej na 5V, gdzie dodatkowo można skonfigurować tak, że na stykach przekaźnika nie ma napięcia z układu.
Spróbuj wgrać ten soft:

https://github.com/SUPLA/ESP8266/blob/m ... .2_inv.rar
Ostatnio zmieniony śr sty 04, 2017 8:22 pm przez Zybi, łącznie zmieniany 1 raz.
treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

Dzięki za link. Z tego co wyczytałem to przekaźnik w sonoff jest załączony tak długo jak trzymam przycisk. W przypadku domofonu to myślę że lepiej by było jak dotykam na chwilę przycisk w smartfonie i chowam go do kieszeni (szczególnie w czasie zimy z torbami w rękach) Wtedy przekaźnik w sonoff załącza się na określony czas i automatycznie wyłącza. Pozdrawiam. Robert
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Czas załączania na czas trzymania dotyczy tylko przycisku na module, który możesz wyprowadzić do ręcznego otwierania bramki z domu.
Na smartfonie jest załączanie na czas ustawiony na cloudzie.
treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

OK spróbuję. Mam tylko pytanie w przekaźniku sonoff w wersji na niskie napięcie są dwie diody LED: zielona informująca o stanie podłączenia modułu do sieci wi-fi i pomarańczowa sygnalizująca załączenie przekaźnika. Czy ten soft prawidłowo to obsłuży ? Wersja pierwotna firmware SUPLA działa OK.
treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

Serdeczne dzięki Zybi, wszystko działa świetnie. Jeśli jeszcze mogę mieć małą prośbę. Zależy mi na tym by ta dioda (zielona) przy normalnej pracy, czyli w sieci wi-fi normalnie świeciła światłem ciągłym (w tej chwili jest wyłączona), a migała przy braku połączenia. Jeszcze raz dziękuję. Robert
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

treborha pisze:Jeśli jeszcze mogę mieć małą prośbę. Zależy mi na tym by ta dioda (zielona) przy normalnej pracy, czyli w sieci wi-fi normalnie świeciła światłem ciągłym (w tej chwili jest wyłączona), a migała przy braku połączenia.
Proszę bardzo:

Edit: https://github.com/SUPLA/ESP8266/blob/m ... v1.8.2.rar
Ostatnio zmieniony śr sty 04, 2017 7:27 pm przez Zybi, łącznie zmieniany 1 raz.
treborha
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 06, 2016 1:42 pm

Działa super. Dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”