Rozebranie Neo Coolcam Wall Plug

Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

Jesteście w stanie podzielić się opinią o tym produkcie (Neo Coolcam Wall Plug)?
Z tego co widzę na aliexpress jest sporo negatywnych opinii odnośnie jakości tego urządzenia. Ponoć padają w przeciągu od trzech dni do miesiąca użytkowania. Niektóre egzemplarze mocno się przy tym grzeją.
Ktoś doświadczył czegoś podobnego?
Jankes
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 9:01 pm

Używam takiego gniazdka dwa miesiące, działa jak należy. Żadnych negatywnych objawów. Soft multiboard
Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

Dzięki za informację. Zamówiłem. Zobaczymy co z tego będzie.
Voltar
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 29, 2019 8:05 pm

Podłączę się do dyskusji z takim problemem:
Kupiłem na allegro gniazdko WiFi Coolcamopodobne o nazwie Neo (np tutaj: https://allegro.pl/oferta/gniazdko-inte ... 7560452295) - jak widać, różni się ono nie tylko nazwą, ale jeszcze kolorem wykończenia (zamiast niebieskiego - szary). Rozebrałem je wstępnie i okazało się, że w tej wersji, zaraz na płytce są wyprowadzone: GND, Vcc, RST, TX i RX. Skorzystałem więc z okazji i wgrałem soft multiboard 2.7.2 (wybrałem Neo Coolcam). Po flashu gniazdko zgłosiło się pod znanym i lubianym IP, podpięło się pod chmurę, ale - nie przełącza zasilania. W apce mogę sobie włączać i wyłączać, ale nie słychać pracy przekaźnika, brak napięcia, nie świeci dioda, przycisk nie pozwala wejść w tryb rekonfiguracji :? . Czyli ESP gada, ale nie przełącza. Mam pytanie w związku z tym; czy ktoś wie, czym to flashować, żeby działało poprawnie?
Mariusz
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Prawdopodobnie ma inną "pinologię"
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W takim neo jak z tej aukcji to przekaźnik jest na GPIO12 przycisk 13 a led na 4
Pozdrawiam
Wojtek
Voltar
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 29, 2019 8:05 pm

Wojtas, dzięki, ale ja narazie sflashowałem kilka sonoffów gotowym multiboardem (wprawdzie z Linuksa - tutaj ZAWSZE idzie to bez problemu :D ) i nie wiem, co mogę zrobić praktycznego z tą informacją? Czy trzeba zmienić kod (korzystałem tylko z gotowych binarek)?
Mariusz
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W gotowej binarce to już nic nie zrobisz.
Ale możesz wgrać soft multi.. chyba jest neo lub inCan easy i tam poustawiać zgodnie z tym co Ci podałem wyżej.
Pozdrawiam
Wojtek
Voltar
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 29, 2019 8:05 pm

Dzięki jeszcze raz. Na Githubie widzę Incan easy i jest dobrze opisane - postaram się tym zająć w tym tygodniu i dam znać jak poszło :) .
Mariusz
Voltar
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 29, 2019 8:05 pm

No i jest problem :cry:
Czyścić blankiem i flashować Multiboardem mogę w tą i z powrotem, ale jak chcę wgrać Incan Easy, otrzymuję zawsze błąd:

esptool.py v2.7-dev
Serial port /dev/ttyUSB0
Connecting...
Detecting chip type... ESP8266
Chip is ESP8266EX
Features: WiFi
MAC: cc:xxxxxxxxxxxxxx
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Configuring flash size...
Compressed 55792 bytes to 31793...
Wrote 55792 bytes (31793 compressed) at 0x00000000 in 2.8 seconds (effective 159.5 kbit/s)...

A fatal error occurred: Timed out waiting for packet header

Multiboarda wgrywam poleceniem:

/path1/esptool.py --port /dev/ttyUSB0 write_flash --flash_mode dout --flash_size 1MB 0x00000 /path2/multiboard_1024_dout_eagle.flash.bin 0x40000 /path2/multiboard_1024_dout_eagle.irom0text.bin

a IncanEasy podobnie:

/path1/esptool.py --port /dev/ttyUSB0 write_flash --flash_mode dout --flash_size 1MB 0x00000 /path2/inCan_Easy_1024_eagle.flash.bin 0x40000 /path2/inCan_Easy_1024_eagle.irom0text.bin
Mariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”