Sonoff - zdalna aktualizacja

sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Dzień dobry,

Zauważyłem, że mój Sonoff S20 może zdalnie zaktualizować swoje natywne oprogramowanie poprzez dedykowaną aplikację eWeLink.

To może da się wykorzystać tą możliwość do zasuplowania sonoffów bez rozkręcania i podłączania programatora? Widziałbym to w ten sposób iż na czas zdalnego przeprogramowania podmieniamy dnsy, które wskazują na serwer z oprogramowaniem supli, które udaje nową wersję natywnego fw sonoffa...
Simono
Posty: 421
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

To raczej nie jest takie proste. Wgranie Supli nie jest aż tak skomplikowane. Poza tym są moduły z już wgraną Suplą.
Inna kwestia, że taka opcja przydała by się pewnie dla modułów z już wgraną Suplą, nie zawsze jest do nich dostęp, aby je rozkręcić i zaktualizować.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak wygrasz odpowiedni soft do sonoff to potem już możesz mieć aktualizację.
viewtopic.php?f=11&t=3759#p25180
Pozdrawiam
Wojtek
Simono
Posty: 421
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Wszystko się zgadza tylko ja akurat preferuję stabilne oficjalne rozwiązanie i mam nadzieję iż kiedyś coś takiego co wspomniałeś się pojawi w oficjalnej Supli Cloud i do modułów..
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W oficjalnej wersji w modułach od zamela też jest.
Pozdrawiam
Wojtek
Simono
Posty: 421
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Zgadza się tylko w modułach Zamel zrealizowane jest to w ten sposób iż ileś tam razy duści się przycisk który powoduje pobranie nowego firmware z serwera i aktualizację jego w module, dla pozostałych modułów takiej funkcjonalności nie ma a i dostęp do przycisków jest czasem mocno utrudniony jeśli ktoś umieścił moduł na przykład w rozetce.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18345
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rzecz w tym, że firmware powinien być tak przygotowany, aby nie trzeba było go uaktualniać.
Czyli testy, testy i jeszcze raz testy przed wprowadzeniem produktu (sprzęt + firmware) do użytku.
Aktualizacja powinna obejmować głównie bugi, które wcześniej z jakiegoś powodu nie wyszły.

Taka jest ogólna zasada.
Simono
Posty: 421
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Zgadzam się całkowicie z takim tokiem myślenia i dlatego preferuję oficjalny firmware chyba, że oficjalny nie ma jakiejś potrzebnej mi funkcjonalności to instaluję inny firmware. Piszę o przypadkach jedynie dodania funkcjonalności do firmware modułu.
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

ok - a wracają do meritum; ten pomysł ze zdalnym zasuplowaniem sonoffa oceniacie jako nierealny?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Na 100% się nie uda. Nie znasz ustawień.
Ja mając włączona usługę aktualizacji i wiedząc jakie mam ustawienia do kompilacji pliku w 99% aktualizacja przechodzi ale wystarczy że ieni mi się jeden parametr w ustawieniach to plik często się da wgrać ale już nie wstaje. Wtedy pozostaje wgranie przez kabelek.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”