Brama segmentowa - montaż kontraktonu ?

isom
Posts: 48
Joined: Sat Oct 27, 2018 6:09 am

Post

@Jarson78 W twoim wideodomofonie sterowanie bramą jest realizowane przez styki przekaźnika NO, więc jeżeli podłączysz się równolegle do do zacisków 7, 8 nie uszkodzisz nic . Co do sterowania furtką to nie da się tak łatwo wytłumaczyć, a przede wszystkim żeby to dobrze działało potrzebny jest drugi przekaźnik a SV go nie posiada .
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Kupiłem polecany przez was sterownik do bramy https://www.smartnydom.pl/forum/uklady- ... bramy-v-2/
Niestety mam problem z połączeniem, nie chce się połączyć z siecią, a zasięg jest na 100% bo mam router w garażu. Dioda raz mignie i od razu dwa szybkie migniecia.
Wgrany jest incan easy 2.7.2
LAST STATE:SSID Not found
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie wiem co za sterownik ale źle wpisujesz nazwę sieci WIFi
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Problem z połączeniem rozwiązany, jedna mała litera w nazwie sieci WIFI.
Jednak mam jeszcze jeden problem. Zamówiłem sterownik z czujnikiem temperatury i wilgotności, oczywiście już podpięty gdyż poprosiłem o to sprzedawcę, bo dopiero się uczę i nie chciałem mieć z tym problemu. Czujnik jednak nie działa, nie wskazuje temperatury ani wilgotności. W apce oczywiście go widzę. Wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze, bo mam już kilka sonoffów, w tym dwa z czujnikami temperatur.
W czym może tkwić problem?
Zauważyłem taką różnicę jeśli chodzi o czujniki temperatur, że przy pozostałych mam numer kanału 1 a przy tym 0. Jednak nie wiem gdzie to zmienić?
Kolejna sprawa to czy w apce muszą być dwie ikony od bramy, jedna pokazująca jej stan a druga do otwierania i zamykania? Nie może być tylko jedna do obu rzeczy?
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Na te pytania powinieneś uzyskać odpowiedź od sprzedawcy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Ale zadałem je tutaj z nadzieją że ktoś zna odpowiedź.
User avatar
lesny8
Posts: 2814
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Post

Co do czujnika to przyczyn może być kilka. Jaki to czujnik? Jak jest podłączony? Jaki masz soft? Czy masz wybór czujnika na stronie konfiguracyjnej?

Co do ikony bramy, to musisz w Cloud dla kanału bramy przypisać czujnik otwarcia. Wtedy apka będzie pokazywać jedna ikonę bramy.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Czujnik to DHT22
Soft: incan easy 2.7.2
Na stronie konfiguracyjne mam tylko jeden czujnik do wyboru

Jeśli chodzi o ikonę bramy to w Cloud dla kanału bramy mam przypisany czujnik otwarcia tylko ja mam dwa kontaktron i tam mam do wyboru dwa czujniki. Nieważne który wybiorę to i tak są dwie ikony bramy
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Dowiedziałem się od sprzedającego że czujnik temperatury działa z tym sterownikiem na innym sofcie a na supli niestety nie. Może wiecie w czym problem?
Jarson78
Posts: 146
Joined: Mon Jun 11, 2018 10:54 am

Post

Odświeżę temat bo bardzo zależy mi na otwieraniu furtki.
Kolega @isom wspomniał iż aby to zrealizować potrzebny będzie mi przekaźnik.
Jaki konkretnie sprzęt potrzebuje, co do niego wgrać i jak to wpiąć w mój wideodomofon abym mógł otwierać furtkę?

Return to “Ogólna dyskusja”