Brama segmentowa - montaż kontraktonu ?

tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Może kolega opisze co dokładnie podłączyć pod tą lampę sygnalizacyjną ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Masz dwa czujniki na zamknięciu i pełnym otwarciu?
Jeden przypisaleś do kanału Brama1, a drugi został?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A przełącz sobie z bramy garażowej na bramę wjazdową i zobacz czy masz tam możliwość podpięcia czujnika pośredniego otwarcia i zobacz jak wtedy będzie się zachowywała reszta.
Załączniki
czujnik.jpg
czujnik.jpg (39.99 KiB) Przejrzano 3587 razy
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

To samo chciałem zasugerować. Kanał 'Brama wjazdowa' zamiast 'Brama garażowa' wskazanie czujników otwarcia i pośredniego i ewentualnie zmiana ikon, choć w app na telefonie mogą się nie wyświetlać :?
Trzeba przetestować.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

lesny8 pisze: pt lut 01, 2019 10:51 am To samo chciałem zasugerować. Kanał 'Brama wjazdowa' zamiast 'Brama garażowa' wskazanie czujników otwarcia i pośredniego i ewentualnie zmiana ikon, choć w app na telefonie mogą się nie wyświetlać :?
Trzeba przetestować.
Działa, ale mam wrazenie ze trzeba wybrać odwrotnie czujniki:
- Otwarcia (dolny)
- częściowego otwarcia (górny)

ikonki trzeba podmienić, a w mobilnej są te z bramy:)
Funkcjonalnie działa, po uchyleniu pokazuje 50% do czasu pełnego otwarcia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W konfiguracji możliwość odwrócenia logiki.
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

pzygmunt pisze: pt lut 01, 2019 1:25 pm W konfiguracji możliwość odwrócenia logiki.
Przy założeniu ze w ustawieniach modułu , góra jest "Normalnie otwarty" a dół "normalnie zamknięty" to dla obu trzeba zastosować "odwrócona logika"
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

JerryM pisze: śr sty 30, 2019 9:16 pm Wyjście “lampka sygnalizująca otwartą bramę” zasila przekaźnik (cewka max 5W) styk zastępuje kontaktron w sterowniku bramowym.
Ze względu na rodzaj wyjścia sterującego, podczas zamykania-otwierania pojawiła się animacja ikony w Supli. Niestety nie mogę wkleić filmu.
JerryM mam również wyjście na lampkę sygnalizującą (1) w moim napędzie Somfy Dexxo Optimo - foto poniżej. Chyba jest to wyjście 220V ale nigdzie nie pisze. Kolego czy możesz podlinkować mi przekaźnik jaki musiał bym kupić aby zrobić tak jak ty masz to zrobione ?
Załączniki
sonfi.png
sonfi.png (242.16 KiB) Przejrzano 3465 razy
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

tcp pisze: pt lut 01, 2019 5:29 pm
JerryM pisze: śr sty 30, 2019 9:16 pm Wyjście “lampka sygnalizująca otwartą bramę” zasila przekaźnik (cewka max 5W) styk zastępuje kontaktron w sterowniku bramowym.
Ze względu na rodzaj wyjścia sterującego, podczas zamykania-otwierania pojawiła się animacja ikony w Supli. Niestety nie mogę wkleić filmu.
JerryM mam również wyjście na lampkę sygnalizującą (1) w moim napędzie Somfy Dexxo Optimo - foto poniżej. Chyba jest to wyjście 220V ale nigdzie nie pisze. Kolego czy możesz podlinkować mi przekaźnik jaki musiał bym kupić aby zrobić tak jak ty masz to zrobione ?

Nie kombinuj, dla tego nepedu najlepiej podlaczyc sonoff sv , zasilanie pin 7-8 a sterowanie bramy przez 11-12, oczywiscie wyjscie trzeba przerobic na bez potencjalowe. SV z powodzeniem dziala na zasilaniu 24V. Do tego najlepiej dolozyc krancowke
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

plnuker pisze: sob lut 02, 2019 1:51 pm
tcp pisze: pt lut 01, 2019 5:29 pm
JerryM pisze: śr sty 30, 2019 9:16 pm Wyjście “lampka sygnalizująca otwartą bramę” zasila przekaźnik (cewka max 5W) styk zastępuje kontaktron w sterowniku bramowym.
Ze względu na rodzaj wyjścia sterującego, podczas zamykania-otwierania pojawiła się animacja ikony w Supli. Niestety nie mogę wkleić filmu.
JerryM mam również wyjście na lampkę sygnalizującą (1) w moim napędzie Somfy Dexxo Optimo - foto poniżej. Chyba jest to wyjście 220V ale nigdzie nie pisze. Kolego czy możesz podlinkować mi przekaźnik jaki musiał bym kupić aby zrobić tak jak ty masz to zrobione ?

Nie kombinuj, dla tego nepedu najlepiej podlaczyc sonoff sv , zasilanie pin 7-8 a sterowanie bramy przez 11-12, oczywiscie wyjscie trzeba przerobic na bez potencjalowe. SV z powodzeniem dziala na zasilaniu 24V. Do tego najlepiej dolozyc krancowke
Tak mam teraz właśnie :) SV tylko zasilany z zasilacza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”