Podlewanie

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Wykonanie ekstra. Lubię jak wszystko jest tak uporządkowane. Fajny zasilacz, ale cena poraża :)
kombinator
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 3:49 pm

W zamyśle mam uruchomienie własnej stacji pogodowej i na podstawie jej odczytów sterować tym podlewaniem, stacje już założyłem a konkretnie jest to wynalazek RainWise MK3 L.R , ponoć że profesjonalna, no i jak na razie to mam dostęp tylko po podpięciu jej do komputera, i wszelkie parametry pokazuje mi w programie, myślałem o wpięciu jej w siec i udostępnieniu danych pogodowych bo najbliższa stacja pogodowa jest oddalona o 15km i często jak tam leje to tu susza.
Tylko prawdę mówiąc nie wiem jak to ugryźć, z siecią chcę się połączyć za pomocą konwentera RS485 na Ethernet.
a drabina , no cóż za krótka była :)
a drabina , no cóż za krótka była :)
IMG_20200720_153359.jpg (2.17 MiB) Przejrzano 2713 razy
a drabina , no cóż za krótka była :)
a drabina , no cóż za krótka była :)
IMG_20200720_153359.jpg (2.17 MiB) Przejrzano 2713 razy
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

kombinator pisze: ndz wrz 20, 2020 10:07 am W zamyśle mam uruchomienie własnej stacji pogodowej i na podstawie jej odczytów sterować tym podlewaniem, stacje już założyłem a konkretnie jest to wynalazek RainWise MK3 L.R , ponoć że profesjonalna, no i jak na razie to mam dostęp tylko po podpięciu jej do komputera, i wszelkie parametry pokazuje mi w programie, myślałem o wpięciu jej w siec i udostępnieniu danych pogodowych bo najbliższa stacja pogodowa jest oddalona o 15km i często jak tam leje to tu susza.
Tylko prawdę mówiąc nie wiem jak to ugryźć, z siecią chcę się połączyć za pomocą konwentera RS485 na Ethernet.IMG_20200720_153359.jpgIMG_20200720_153359.jpg
Ostatnio podłączałem stację Lufft WS10 właśnie przez konwerter RS485 do LAN. Działa wyśmienicie, ale ja dane zaciągam do bazy. Potrzebowałem wyeliminować bezpośrednie podłączenie stacji do PC przez port RS485 z uwagi na zmianę jej lokalizacji i stąd właśnie konwerter.
Konwerter kupowałem taki. Jest też wersja z samym RS485 trochę tańsza.
kombinator
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 3:49 pm

Coś takiego chce zakupić,
lukaszb25
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:29 am

Witam wszystkich,

planuje stworzyć centralkę do sterowania elektrozaworami 24VAC do celów nawadniania.

4-5 sekcji

elektrozawory np huntera albo raina np: (linki allegro podaje wyszukane na szybko dla przykładu)
https://allegro.pl/oferta/elektrozawor- ... 9250593800

sterowanie nodeMCU z zainstalowaną Suplą soft GUI Generic

zasilanie najtańsze trafo toroidalne 24VAC o mocy możliwie najmniejszej powiedzmy 50-80W np.:
https://allegro.pl/oferta/transformator ... 8464541516

zasilanie nodeMCU - ładowarka do telefonu ew inny stabilizowany układ


Mam pytanie odnośnie przekaźników. Mają być zwykłe elektromagnetyczne np.:
https://allegro.pl/oferta/modul-8-przek ... 7781737341

czy mogą być również SSR 2 amperowe? np.:
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-po ... 9586857719

Drugie pytanie:
czy w obwodzie między trafo 24VAC > przekaźnik elektromagnetyczny > elektrozawór trzeba zastosować jakieś zabezpieczenia przeciwprzepięciowe itp.?
czy w obwodzie między trafo 24VAC > przekaźnik SSR > elektrozawór trzeba zastosować jakieś zabezpieczenia przeciwprzepięciowe itp.?

Trzecie pytanie. Znalazłem gdzieś w internecie wpis na forum, że elektrozawory hunter, rain itp można spokojnie zasilać również DC np 9-12VDC o wydajności 400-500mA. Czy ktoś z Was to przerabiał?
wąhol
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 10, 2020 4:29 pm

Witam
Interesowało by mnie czy jest możliwość zrobienia takiego podlewania w moim przypadku.
Mam zbiornik na deszczówkę i chciałem z niej korzystać do podlewania a gdy by wody zabrakło to by przełączyło na wodę z wodociągu?
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia, oczywiście że się da, czujnik no pływakowy, i sceny kolegi Fracza jeśli czujnik wskaże zero przełączyć przekaźniki, albo wyłączyć coś a włączyć coś
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Witam. Widzę że już kilka osób robiło na sonoff 4 cz pro i moje pytanie jak to jest w przypadku braku prądu lub zaniku internetu. Rozumiem ze najprościej sterować za pomocą charmonogramow. Pytanie co się stanie jak podczas włączonego podlewania wyłączą prąd lub braknie internetu wówczas co stanie się po ponownym włączeniem produ.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Może być tak, ze załączony zawór się nie wyłączy po powrocie zaniku internetu i będzie cały czas podlewać .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Można tak zmodyfikować kod żeby po utracie połączenia z siecią przekaźnik był wyłączany - od razu albo po zadanym czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”