Podlewanie

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Robert Błaszczak pisze: ndz cze 30, 2019 10:43 am .... co się dzieje, gdy jednak internetowa pogodynka się pomyli...........
oczywiście że może się pomylić, i się też czasami myli :) Zdarza się np tak że zapowiedziana jest ulewa a ta ulewa jest .......... w innej cześci katowic a u nas susza . Albo zapowiedziany brak deszczu , a tu w naszej dzielnicy ulewa na maxa ( z czego się zawsze ciesze bo trawie nie zaszkodzi dwa razy podlanie ) . Takie przypadki zdarzają sie ale rzadko. Nawet jeśli się to zdarzy to , jak masz glebę odpowiednio wilgotną (nie na skraju przesuszenia) , to taki jeden dzień "przestoju" nic tej trawie nie zrobi (to też testowałem :) )

Robert Błaszczak pisze: ndz cze 30, 2019 10:43 am ............gdy wyjedziesz na dwa tygodnie, a drugiego dnia po Twoim wyjeździe będziesz miał awarię Internetu? Wolałbym, aby pomimo opadów deszczu trawnik się podlał, niż brak podlewania przez cały urlop :D
Supli uzywam od ponad roku - w poprzednim roku uruchamiałem zraszenie zdalnie ręcznie ,sprawdzając pogode na weather .com i na tej podstawie uruchamiałem zraszacze i nie zdarzyło się że internet w domu zfiksował i nie mogłem dostać się do supli i podlać trawnika. Na taką okoliczność braku internetu (zwiechy routera lub .....) mam plan B : klucze do domu zawsze zostawiam bratu lub kuzynowi i w razie awarii zawsze mogą podjechać i coś zresetować. Ale od początku "małżeństwa" z supla nigdy nie miałem takiej potrzeby. Dodatkowo na swoim routerze mam ustawiony codzienny restart w nocy, i to w zupełności wystarcza w moim przypadku.

Wiadomo , kazde rozwiązanie ma swoje plusy (dodatnie , jak to klasycy mówią :) ) i minusy. Przy dedykowanym sterowniku możesz zapomnieć o kontroli podelwania (chyba ze prądu zabraknie) ale czy podlanie będzie efektywne ? jak już wcześniej pisaliśmy , dużo osób jest z tego niewystarczająco zadowolone . A w tym roku to będzie pierwszy raz jak ten mój automat (supla + IFTTT) będzie pracował sam. Zamierzam jednak go "doglądać" i sprawdzać jak to będzie działać w praktyce . No i mam nadzieję , że jak będą dalej takie susze jak są teraz to po powrocie z wakacji trawnik dalej będzie zielony :) tak jak w załączniku (zdjęcie z dzisiaj ). Polecam mój sposób podlewania innym (ale od kwietnia trzeba go regularnie stosować :) )
Załączniki
image1.jpeg
image1.jpeg (83.61 KiB) Przejrzano 3170 razy
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

A który elektrozawór na 24 lub 12v ma najkrótszy czas otwarcia? Czy te zawory rein bird otwierają cię po 2 min jak zawory grzejnikowe czy ich zasada działania jest inna?
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

dawidd pisze: ndz cze 30, 2019 8:06 pm A który elektrozawór na 24 lub 12v ma najkrótszy czas otwarcia? Czy te zawory rein bird otwierają cię po 2 min jak zawory grzejnikowe czy ich zasada działania jest inna?
elektrozawor_100_hv.jpg
elektrozawor_100_hv.jpg (15.86 KiB) Przejrzano 3129 razy
Takie otwierają się w ułamku sekundy.
Ja polecam te. Trochę droższe ale lepsze.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

dawidd pisze: ndz cze 30, 2019 8:06 pm A który elektrozawór na 24 lub 12v ma najkrótszy czas otwarcia? Czy te zawory rein bird otwierają cię po 2 min jak zawory grzejnikowe czy ich zasada działania jest inna?
to nie zależy od napiecia tylko od konstrukcji zaworów
Np taki zawór kulowy otwiera się (i zamyka) w 15 sekund : https://pl.aliexpress.com/item/32845532 ... 6fd7bb2f-6

Rain Bird 100 to zawór z cewką magnetyczną. Cieżko tu mówić o jakimkolwiek czasie otwarcia bo to jest tak : natychmiast po podaniu napięcia zawór jest całkowicie otwarty
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

makrz pisze: ndz cze 30, 2019 8:25 pm Ja polecam te. Trochę droższe ale lepsze.
tak z ciekawości pytam : czemu lepsze ? w czym lepsze ? masz jakieś doświadczenie z jednym i drugim zaworem ?
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

wsosniak pisze: ndz cze 30, 2019 8:31 pm
makrz pisze: ndz cze 30, 2019 8:25 pm Ja polecam te. Trochę droższe ale lepsze.
tak z ciekawości pytam : czemu lepsze ? w czym lepsze ? masz jakieś doświadczenie z jednym i drugim zaworem ?
Mam jedne i drugie. W RAIN BIRD-ach cewki słychać z pięciu metrów i się grzeją, skręcane na 4 wkręty, w tych z casto jest cisza i 6 wkrętów. Wizualnie plastik wygląda na lepszy.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

no dokładnie, słychać je z 5 metrów. Jak je kupiłem i odpaliłem to na początku myślałem że to jakaś wada :) poczytałem w internecie no i po prostu ten typ tak ma . Mnie osobiście wkurza to bzyczenie :)

Dobrze wiedzieć , jak się ten rain bird zwali to kupię te rainjet-y
andrzejb
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 27, 2019 1:21 pm

4CH pro
czy jest możliwość zrobienia sceny:

1) 10 minut pracy zaworu piewrwszego
2) 10 minut pracy zaworu drugiego
3) 10 minut pracy zaworu trzeciego
4) 10 minut pracy zaworu czwartego

jednym przyciskiem np na smartfonie włączało by się w/w scenę ?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Tak, na skryptach fracza i aplikacją na androida "skróty http"
Pozdrawiam
Wojtek
michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

wsosniak pisze: ndz cze 30, 2019 9:13 pm no dokładnie, słychać je z 5 metrów. Jak je kupiłem i odpaliłem to na początku myślałem że to jakaś wada :) poczytałem w internecie no i po prostu ten typ tak ma . Mnie osobiście wkurza to bzyczenie :)

Dobrze wiedzieć , jak się ten rain bird zwali to kupię te rainjet-y
Korzystam z Gardeny - zawór automatyczny 24V. Kupiłem w OBI za 129 zł.
Wg mnie bardzo przyzwoite. Na pewno porządnie wykonane. Rozważ, gdybyś akurat zmieniał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”