Podlewanie

szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Jedna uwaga kolego @dydyrydy do wybranego transformatora, a konkretnie do jego mocy. Jeżeli chcesz zasilać jednocześnie 5 elektrozaworów to jego moc może być za mała. Szczególnie przy rozruchu niektóre elektrozawory pobierają prąd ma poziomie 300 mA, a wybrany przez Ciebie transformator ma maksymalny prąd na poziomie 600 mA, czyli może zdarzyć się tak, że uruchomisz 3-4 jednocześnie i spalisz transformator. Lepiej wybrać coś z małym zapasem. Załóżmy, że Twoje zawory mają wspomniany przeze mnie prąd rozruchu na poziomie 300 mA x 5 szt. = 1,5 Ampera, co przy 24 Voltach daje moc 36 Watów. Poczytaj jakie masz pobór prądu w swoich zaworów podczas rozruchu i podstaw do tego wzoru :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Po co stosować wiele elektrozaworów jezeli mają byc otwierane jednocześnie. Stosuje sie wiele sekcji i otwiera sie kolejny gdy poprzedni wyłączy sie po zakończeniu podlewania uzyskując przy okazji większe ciśnienie.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
dydyrydy
Posty: 319
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Tak, tak, chcę odpalać jedna sekcja po drugiej. Maxymalnie dwie na raz.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Jeżeli maksymalnie 2 sekcje to jest na granicy ale powinno być ok. Zwróciłem uwagę ponieważ sam mam rozwiązanie z 4 szt. elektrozaworów i często zdarza się, że uruchamiam wszystkie jak grupę. Ciśnienie akurat mam odpowiednie nawet przy uruchomieniu wszystkich. Jeszcze jedna rzecz bo masz dylemat jak zrobić 5-ty kanał, może masz sekcję gdzie gdzie możesz podpiąć dwa zraszacze pod jeden kanał... ja mam takie rozwiązanie na głównym trawniku gdzie nie było konieczności uruchamiania dwóch zraszaczy niezależnie.
dydyrydy
Posty: 319
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Na każdej linii mam po kilka dużych lub nawet 12 sztuk mniejszych, więc już nie bardzo szło to zmniejszyć w ilości sekcji.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
Bobek1983
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 27, 2018 6:05 pm

Potrzebuję pomocy. Posiadam mostek H, który chcę sterować za pomocą modułu yunshan - zmieniać polaryzacje. Niestety nie wiem czy za pomocą wyjścia bezpotencjałowego w yunshan mogę to robić.... chcę sterować elektrozaworem do wody który posiada tylko 2 kable. Zmianą polaryzacji LN ---> NL. Chyba że macie inny pomysł na podpięcie zaworu...
Załączniki
20191019_163947.jpg
20191019_163947.jpg (2.82 MiB) Przejrzano 2829 razy
20190203_110814.jpg
20190203_110814.jpg (2.49 MiB) Przejrzano 2830 razy
Ostatnio zmieniony ndz lis 17, 2019 6:48 pm przez Bobek1983, łącznie zmieniany 3 razy.
kindziol
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 07, 2019 10:28 pm

Cześć.
@ciekawy_zycia

Mam do Ciebie pytanie odnośnie sytemu podlewania. Zakupiłem sonoff 4ch pro, ma elektrozawory 24v. Chciałbym aby Twoją wersję działania systemu uruchomić u mnie. Czyli sprawdza pogodę i dopiero zaczyna działać system podlewania. Mam 3 sekcje podlewania i jedną linię skraplającą. Możesz mi podpowiedzieć co i jak mam zaprogramować ?

Z góry dzięki
jutuber
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 03, 2019 9:39 pm

podłączam się do pytania, powiedzcie jak to jest i lecę na zakupy do https://www.zozodesign.pl/kategoria/lan ... z-literka/ sklepu z biżuterią.
Ostatnio zmieniony śr paź 06, 2021 7:41 pm przez jutuber, łącznie zmieniany 1 raz.
blacharz i lakiernik Warszawa
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Bobek1983 pisze: sob paź 19, 2019 2:49 pm Potrzebuję pomocy. Posiadam mostek H, który chcę sterować za pomocą modułu yunshan - zmieniać polaryzacje. Niestety nie wiem czy za pomocą wyjścia bezpotencjałowego w yunshan mogę to robić.... chcę sterować elektrozaworem do wody który posiada tylko 2 kable. Zmianą polaryzacji LN ---> NL. Chyba że macie inny pomysł na podpięcie zaworu...
A on na peeno tak działa ? Ja miałem taki bardzo podobny, gdy mial zasilanie otwierał się a gdy nie było zasilania sam zamykał się
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

kindziol pisze: pn gru 02, 2019 6:25 pm Cześć.
@ciekawy_zycia

Mam do Ciebie pytanie odnośnie sytemu podlewania. Zakupiłem sonoff 4ch pro, ma elektrozawory 24v. Chciałbym aby Twoją wersję działania systemu uruchomić u mnie. Czyli sprawdza pogodę i dopiero zaczyna działać system podlewania. Mam 3 sekcje podlewania i jedną linię skraplającą. Możesz mi podpowiedzieć co i jak mam zaprogramować ?

Z góry dzięki
Najprościej to czujnik opadów, tanie i pewne urządzanie. Zwyczajnie można powiedzieć, że rozwiązanie mechaniczne.
Mam w swoim systemie odniesienie do pogody, ale to jest związane z ogólną prognozą zapotrzebowania na wodę - długość podlewania.
Czy ma działać lub nie w ramach harmonogramu to podaję sygnał z lokalnego czujnika opadów.
W Twoim przypadku to przerwanie ogólnego zasilania 24V na zawory.
Jedynym minusem jak pada jest to, że według Supla jest podlewane, a fizycznie nie.
PS
Zaobserwowałem już przypadki pięknej pogody "systemowej" z netu, a u mnie padało :)
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”