Sterowanie głosem w całym domu

maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Cześć,
Ogarnąłem już skrypty i sterowanie głosem od Fracza (@Fracz - dobra robota! :o). Mam sterowanie głosem z poziomu telefonu, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
Zastanawiam się nad rozwiązaniem sterowania głosem z całego domu (bez telefonu w kieszeni). Widziałem już projekty z rozdzieleniem jacka na kilka urządzeń po BT, ale szukam innych inspiracji. Nie mam aktualnie jak sprawdzić więc może ktoś doda - czy "Ok Google" działa przy wykorzystaniu kilku głośników/mikrofonów podłączonych po BT do telefonu (nie z wykorzystaniem jacka).

Tak więc koledzy, którzy już to rozwiązali niech się pochwalą swoim pomysłem :)

PS. Czy ktoś już podmieniał komendę "Ok Google" na "Supla" ?

Pozdrawiam
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

A jak byś sobie powiesił kilka tabletów w domu? Jedyny problem jaki widzę to dwa urządzenia mogą "usłyszeć" komende i wykonać skrypt.
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Remi pisze: śr sty 09, 2019 6:55 pm A jak byś sobie powiesił kilka tabletów w domu? Jedyny problem jaki widzę to dwa urządzenia mogą "usłyszeć" komende i wykonać skrypt.
Tablety to koszt sprzętu, kucie w ścianach żeby ładnie schować zasilanie i wieksze zużycie prądu.
Myślę, że głośniki BT (100-150 PLN/szt) wyjdą zdecydowanie taniej i będą łatwiejsze do zamontowania - np. na komodzie.

Czy ktoś już testował tą opcję? Jeśli coś takiego zadziała to chyba sporym minusem będzie głosowa odpowiedź skryptu słyszalna w całym domu?

Znalazłem nawet tanie głośniki z mikrofonem od HP, które wyglądają całkiem zgrabnie (to tylko przykład - nie sugerujcie się w wyborze głośnika)
https://www.net-s.pl/produkt/hp-inc-hp- ... 67;20-c-10
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wywalasz drzwi które będą za chwile otwarte. Głośnik Google i bezpisrednia integracja z pominięciem skryptów to rozwiązanie, które szukasz.
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

pzygmunt pisze: śr sty 09, 2019 7:33 pm Wywalasz drzwi które będą za chwile otwarte. Głośnik Google i bezpisrednia integracja z pominięciem skryptów to rozwiązanie, które szukasz.
W sumie masz rację. Z tego co wiem, to nawet przez głośnik Google będziemy przez około pół roku używali fracza, bo głośniki obsłużą polskiego asystenta dopiero na przełomie czerwiec/lipiec.
W takim razie zamawiam Google i zobaczymy jak się sprawdzi.
Pozdrawiam
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

maroko pisze: czw sty 10, 2019 11:49 am Z tego co wiem, to nawet przez głośnik Google będziemy przez około pół roku używali fracza, bo głośniki obsłużą polskiego asystenta dopiero na przełomie czerwiec/lipiec.
Tego nie wiesz. Jest na FB użytkownik, który dwa dni temu relacjonował, że jego głośnik Google mini zaczął gadać po polsku.
soren
Posty: 164
Rejestracja: pn cze 04, 2018 7:36 am

Google oficjalnie nie podało żadnej daty wydania asystenta na telefon czy też głośnik. Podana jest tylko data konferencji 15 stycznia. Nie wiadomo jednak czy po tej konferencji tel zacznie gadać po polsku czy tylko na niej poznamy datę oficjalnej premiery.
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Cóż, trzeba czekać. Niedługo się wszystkiego dowiemy :)

Czy któremuś z właścicieli Google Home Mini z forum udało się zmeinic komendę Ok Google na Supla?
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Tej komendy nie da się zmienić, od jej słuchania jest w głośniku osobny sprzętowy chip , stąd brak różnorodności ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Ok, asystent google wszedł oficjalnie do Polski i ofjcialnie podano też, że jak narazie nie będzie dostępny w głośnikach Google.
Czy mimo to "angielski" głośnik google dogada się z Suplą czy trzeba to jakoś ogarnąć fraczem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”