Brak zakładki "Wesprzyj projekt" IOS

AdamT
Posty: 116
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 9:42 am
Lokalizacja: Kraków

@pzygmunt
Chciałem pokazać klientowi możliwości systemu i możliwość wsparcia projektu gdy "będzie zadowolony"
A tu brak zakładki jak w tytule. Na androidzie wszystko jest.
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Słuszna uwaga. To samo przerabiałem we wrześniu kiedy zrobiłem koledze "suplowe" zraszacze na działce...był mega zadowolony z tego rozwiązania. Wspomniałem o możliwości wsparcia, ja akurat chwilę wcześniej też wpłaciłem przez Androida. Szukaliśmy tego w jego IOS-owej aplikacji ale skończyło się na chęciach ponieważ nie znaleźliśmy tego (pewnie jakieś 50-100 zł byłoby na koncie). Z drugiej strony pamiętam jak w którymś z wątków ktoś pytał @pzygmunt jakie są kwoty wpłacane poprzez aplikację...szczerze to spodziewałem się kwot w tysiącach złoty, a było to chyba coś koło 600 zł. Nie chcąc się chwalić przy wpłaconych 60 zł jestem chyba jednym z hojniejszych darczyńców :)...a tak na poważnie jak podłączyłem pierwsze urządzenia, zacząłem się bawić suplą, nie wyobrażałem sobie, żeby nie wesprzeć tak fajnego projektu. Wracając do aplikacji na IOS, przy wspomnianych przeze mnie kwotach implementacja tego do aplikacji może być kosztowniejsza niż wsparcie projektu...a szkoda.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przycisk był ale musiał zniknąć. Apple nie życzy sobie w aplikacjach na ich platformę takich przycisków. Trzeba robić aplikację płatną i się z nimi dzielić kasą (~30%).

Bodajże 12 kwietnia 2018 odrzucili aplikację z informacją, że narusza ich zasady w tej kwestii i przycisk musiał zostać usunięty.
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Czyli wszystko jasne. Jeżeli ktoś chce wesprzeć projekt na samym dole głównej strony supla.org jest zakładka "wesprzyj projekt", więc w ten sposób można to zrobić.
corso
Posty: 31
Rejestracja: pt lis 17, 2017 7:38 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Wydaje mi się, że mieliście jakiegoś pecha podczas zatwierdzania aplikacji. Według info tutaj: https://stackoverflow.com/questions/387 ... ve-ios-app
Apple does not allow in-app donations. You can redirect to a website (eg. PayPal), but this must happen outside the app.
Using Safari View Controller to open a webview within the app will be rejected.
Instead, force the URL to be handled by the device's default web browser - they will allow this.
Z tego co widziałem w kodzie, to tak właśnie było to zrobione, że paypal jest otwierany w safari poza aplikacją.

Z tego samego źródła wynika, że można też zrobić dotację za pomocą apple pay https://developer.apple.com/apple-pay/nonprofits/


Myślę, że można by zrobić drugie podejście do tego tematu po wypuszczeniu dużej wersji. Jak odrzucą to nie będzie tragedii, bo nie wstrzyma publikacji ważnych zmian.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@corso... dzięki za info. Ich pierwotny komunikat nie był tak szczegółowy dlatego dalej się nie zagłębiałem w temat (bynajmniej tak go pamiętam). Spróbuję uruchomić Apple Pay Donations jak znajdę na to czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”