Sonoff basic - czary: samoistne zmiany stanu przy załączaniu innych urządzeń

Post Reply
maciej_bart

Sun Feb 24, 2019 10:29 pm

Przerobiłem oświetlenie w okapie kuchennym - człowiek na starość robi się leniwy - a że to światło często zostawało włączone - chciałem móc je gasić zdalnie z kanapy...
Wybrałem do tego sonoff'a basic bo okap kuchenny ma przyciski monostabilne na panelu i łatwo można było się pod nie podłączyć do przycisku zmiany stanu na płytce sonoff'a, by móc ręcznie załączytć / wyłączyć oświetlenie okapu.
No i działa to pięknie ale wyszedł jeden problem, z którym nigdy dotąd się nie spotkałem, a korzystam już z kilkunastu modułów w różnych miejscach ...

Z zasilaniem modułu wpiąłem się w piny, w które wchodzi zasialenie całego okapu. Każde przełączenie biegu okapu na wyższy/niższy - powoduje przełączenie sonoff'a. Co ciekawe - czasem nawet włączenie czajnika w zupełnie innym gniazdku - (ale na tym samym obiegu kouchennym ) też gasi / zapala mi światło.
Gdy w kuchni w jedno z gniazd wpiąłem lutownicę - efekt był taki sam - jej odpalenie czasem (nie zawsze) powodowało zmianę stanu modułu.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić te czary i podpowiedzieć jak to wyeliminować ? Z góry serdecznie dziękuję - szczególnie w imieniu mojej poirytoiwanej do czerwoności żony ...
pzygmunt

Mon Feb 25, 2019 8:13 am

Upewnij się, że masz pullup-a albo pulldown-a na wejściu sterującym. Ewentualnie wymień Sonoff-a na ROW-01.
Gucio2607.

Mon Feb 25, 2019 2:47 pm

Zainstalowane:
11x sonoff basic, 2x sonoff gate, 2x H801, 5x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Post Reply