Arduino Rolety przycisk na ścianie

emil_seba
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 6:21 am

zrobiłem jak prosiłeś, wyrzuciłem wszystko poza obsługą rolet. Sytuacja wygląda tak samo, po naciśnięciu przycisku fizycznego przekaźnik jest aktywny dokładnie 21 sekund, w przypadku przycisku w aplikacji przekaźnik jest aktywny 11 sekund. W cloud czas ustawiony na 10 sekund.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W sumie to nie ma znaczenia. Podłącz do rolety i sprawdź czy pozycja rolety się pokrywa z tym co widzisz w aplikacji.

Możesz też jak już przekaźnik się wyłączy, nacisnąć przycisk uruchamiający przeciwny klierunek. Zaraz po naciśnięciu wirtualna roleta w aplikacji powinna ruszyć. Jak ruszy to znaczy, że jest ok.
emil_seba
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 6:21 am

Poza czasem wszystko jest OK. Stan rolety w aplikacji się pokrywa.

Z poziomu aplikacji mogę zgrupować wszystkie rolety i je podnieść, czy to samo mogę zrobić przyciskiem fizycznym ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Póki co nie.
emil_seba
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 6:21 am

Użycie SuplaDevice.rollerShutterReveal() lub rollerShutterShut() na odpowiednich kanałach nie da nam tego co potrzebuję uzyskać ?
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

emil_seba pisze: śr mar 20, 2019 9:26 pm zrobiłem jak prosiłeś, wyrzuciłem wszystko poza obsługą rolet. Sytuacja wygląda tak samo, po naciśnięciu przycisku fizycznego przekaźnik jest aktywny dokładnie 21 sekund, w przypadku przycisku w aplikacji przekaźnik jest aktywny 11 sekund. W cloud czas ustawiony na 10 sekund.
Tak działają rolety w supli od zawsze - też kiedyś na to zwróciłem uwagę , ale w sumie to niczemu nie przeszkadza poz tym że przekaźnik dłużej działa. Ale też chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Skrajne pozycje rolety to "okazja" do zsynchronizowania pozycji rolety z tym co jest w aplikacji gdyby coś się po jakimś czasie rozjechało. Dlatego w sytuacjach niewidocznych dla użytkownika dodaje się czas aby upewnić się, że roleta dojechała do skrajnej pozycji.
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Dzięki za wyjaśnienie.
Andreas112
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 23, 2019 1:25 pm
Lokalizacja: Grays

Pozwole się podpiąć trochę do tematu z pytaniem o czasy , to znaczy konkretnie o harmonogram. Ustawiałem już harmonogramy do zamknięcia i otwarcia rolet i oczywiście działają Super ale........z racji że rolety które mam zamontowane nie posiadają krańcówek a jedynie czasy i tu np: zamknięcie to 19 sekund a otwarcie to 21 sekund i teraz.....z chwilą gdy harmonogram rusza roleta idzie do góry i nie zatrzymuje się pomimo iż czas w chmurce jest jak wyżej napisałem tylko przez minutę silnik jest załączony co kończy się przewijaniem jej gdy jest podniesiona i zawijaniem gdy jest opuszczona. Krańcówek nie będe dokładał z racji estetyki i tu właściwe pytanie: czy istnieje jakaś inna opcja wyzwolenia zadanego czasu przez np: wspomniany harmonogram bądź też sceny tak żeby to był krótki impuls do uruchomienia zadanego czasu w chmurce?? Nie znam się na programowaniu zbytnio( minimalne minimum) :lol:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To było pisane z założeniem, że roleta ma krańcówki. Bez tego nie będzie to działać. Nie wiem o jakich względach estetycznych piszesz ale obecne silniki mają krańcówki wbudowane w sinik i ich nie widać. Może po prostu masz je niewyregulowane ?

http://www.rolety-com.pl/instr/silniki/04_m.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”