Wemos + moduły przekaźników 2x8 SSR

edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam.
Na wstępie podziękowania dla @dawidd, @elmaya, @slawek (kolejność alfabetyczna ;)), którzy dużo mi pomogli w tym zakresie na forum.
Zrealizowane na podstawie firmware @elmaya opisanego tutaj viewtopic.php?p=34426#p34426

Projekt jeszcze nie ukończony, docelowo dołożę 16 x przycisk monostabilny.
Generalnie po pierwszych próbach jestem zadowolony. Jest pamięć stanu przekaźników, po powrocie z braku zasilania, a także nie zauważyłem problemów (rozbłysków) w przypadku braku połączenia z internetem. Choć to wszystko było wczoraj w nocy na gorąco i może coś jeszcze wniknąć.

Czasem dało się zaobserwować spowolnioną reakcję na moje działania z poziomu aplikacji Supla, tzw. lagi. Zwłaszcza jest to widoczne przy sterowaniu grupami. W tym celu utworzyłem 2 grupy. Pierwsza, przekaźniki od 1 do 10 (w tym 2 z drugiego modułu) i druga od 3 do 8. Testowane po Wifi w odległości maksymalnie 1 m od routera. Nagrałem wideo ... gdzie po ledach widać jak to działa. Największą spowolnioną reakcję widać w 0:53 sekundzie gdzie po włączeniu pierwszej grupy, powinno zapalić się 10 przekaźników a zapaliło się tylko 8. Następnie włączyłem przekaźniki z drugiej grupy i przy okazji załączyły się brakujące 2 przekaźniki z pierwszej grupy.
Nie są to częste zjawiska, ale bywają.

Zastanawiam się, czym to jest spowodowane. Zbyt dużym obciążeniem modułu, może to kwestia firmware, lub ogólnie supla cloud i mój internet?

Edycja.
Firmware zostało poprawione, problem z opóźnieniem można uznać za rozwiązany.
Nowe wideo https://www.youtube.com/watch?v=yJfvaiP ... e=youtu.be
Ostatnio zmieniony czw kwie 04, 2019 3:49 pm przez edm, łącznie zmieniany 2 razy.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może masz za mały bufor. Nie widziałem źródeł.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

pzygmunt pisze: pn kwie 01, 2019 9:27 pm Może masz za mały bufor. Nie widziałem źródeł.
Tutaj są źródła viewtopic.php?p=34426#p34426 (trzeba trochę przewinąć), proszę spójrz na to.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Zechciał byś się podzielić jakimś opisem do tego dzieła, a może i nawet plikiem bin ? Oczywiście jeśli @dawidd, @elmaya, @slawek się zgodzą
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Zechciał byś się podzielić jakimś opisem do tego dzieła, a może i nawet plikiem bin ? Oczywiście jeśli @dawidd, @elmaya, @slawek się zgodzą
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

miko1282 pisze: wt kwie 02, 2019 6:39 am Zechciał byś się podzielić jakimś opisem do tego dzieła, a może i nawet plikiem bin ? Oczywiście jeśli @dawidd, @elmaya, @slawek się zgodzą
Projekt jest otwarty, większość już napisano tu na forum, bin też ogólne dostępny. Panowie pomogli mi zrozumieć pewnie kwestie, czytaj np. to viewtopic.php?f=6&t=4312. Pod wieczór podzielę się bardziej czytelnym "schematem".

Edycja
Schemat dodałem do tematu źródłowego aby nie robić bałaganu viewtopic.php?p=39139#p39139
pzygmunt pisze: pn kwie 01, 2019 9:27 pm Może masz za mały bufor. Nie widziałem źródeł.
Problem rozwiązany, patrz edycja pierwszego postu.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”