Shelly1 + PIR HC-SR501

tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Ok... Muszę w takim razie zrewidować założenia. Bo mam dwie puszki obok siebie. Chciałem tam wrzucić Shelly albo incana od Espablo i ogarnąć przedsionek na PIR a na drugim przekaźniku ganek z harmonogramu.

Z kolei obawiam się o wrzucacie modułów do dwóch puszek że względu na możliwe zakłócenia.

Tak czy inaczej - dziękuję za rady i sugestie. Jeśli komuś jeszcze przyjdzie do głowy jakiś pomysł, proszę o dodanie.
Benon
Posty: 38
Rejestracja: wt sty 15, 2019 8:17 am

Użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Chodziło mi o ten z linku allegrowego za 4,50zł. ;)
tomkowski pisze: śr kwie 10, 2019 1:15 pm
Benon pisze: śr kwie 10, 2019 5:02 am Odpuść taki czujnik PIR, to pół-ślepy śmieć. Warty tyle ile kosztuje.
https://allegro.pl/oferta/modul-pir-czu ... 7296241495
Znaczy który odpuścić - ten HC-SC501? Czy ten do puszki linkowany powyżej? Bo z wypowiedzi nie wynika :)
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

No dobra - nie dawało mi to spokoju i przetestowałem "w pająku" połączenie jak w temacie wątku.

Po kolei:
Shelly1 + InCan Easy by Espablo: Relay1 = GPIO4; Switch1 = GPIO3 (RXD)
Moduł ustawiony w Cloudzie jako automat schodowy.

PIR zasilany 3.3V bezpośrednio z Shelly. Wyjście przez rezystor 240ohm (250 bo tak mi wyszło z tego co znalazłem) na bazę tranzystora NPN 2n3904 (Ic=200mA).
Kolektor do GPIO3 + pull-up 4,7k.
Emiter do masy.

Uwaga! - jeśli ktoś nie doczytał - w tym module masa=faza (L) więc wszelkie testy na stole wywołują dreszczyk emocji ;-]

Uwagi: No działa ten czujnik raczej wątpliwie. Od wykrycia ruchy przy maksymalnej czułości potrzebuje około 3 - 4 sek by się załączyć.
O ile to wina czujnika.
Możecie polecić jakiś "lepiejdziałający"?

Poza tym - jakie widzicie wady tego układu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”