Supla powered by Alexa

Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Moja cos ma problemy z gubieniem polaczenia WiFi od tygodnia. Tylko jedna ma problemy pozostale dzialaja OK.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

o_rany pisze: sob cze 29, 2019 6:21 am Moja cos ma problemy z gubieniem polaczenia WiFi od tygodnia. Tylko jedna ma problemy pozostale dzialaja OK.
Ale w aplikacji normalnie możesz sterować urządzeniami z supli bo ciekawe coś jej odwaliło i u mnie nie działają ale sensory widzi i komunikuje otwarcie
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Dla potomnych dopiero usunięcie skill supla od Alexy i dodanie na nowo załatwiło sprawę cale szczęście rutyny się nie rozjechały
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

maffiu pisze: sob cze 29, 2019 6:13 am Działa wam wszystko prawidłowo może? Bo ja od wczoraj mam wszystkie urządzenia w alexie nieaktywne i komunikat pod każdym ze serwer nie odpowiada

Potwierdzicie mi proszę bo niewiem czy z moim kontem coś nie tak czy globalny problem
jeśli się zastanawiasz czy to problem globalny to skorzystaj z tej strony https://downdetector.com/status/amazon-alexa jest tez skil z ta strona do alexy i możesz zapytać czy "xxx is down" (xxx to np facebook ,philips hue service itp )
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

o_rany pisze: pn maja 06, 2019 9:48 pm Faktycznie, dziś brama przestała mi się zgłaszać. Poklikalem w apce i znow dziala... byc moze apka Alexy powinna pracowac w tle a jest uspiona... pobawie sie jeszcze i zobaczymy.
...
Mam podobnie bo jakiś czas temu na sofcie (od zibiego) bramowym Alexa znalazła mi a teraz nic mi nie znajduje czy mam ustawie na furtkę / drzwi / czy bramę garażowa. Co żeś zmienił że Alexa znalazła bramę ?
Załączniki
Nie wykrywa bramy
Nie wykrywa bramy
Screenshot_2019-08-12-19-03-49-987_com.amazon.dee.app.png (59.68 KiB) Przejrzano 2714 razy
Ostatnio zmieniony pn sie 12, 2019 7:51 pm przez akszyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

...w cloudzie nic nie zmianialem- jest jako brama. NigdyNieNiepadajacy soft od @Zibi.
Problem byl najprawdopodobniej w apce Alexa, po aktualizacji zglupialo.
Nic waznego nie zmianialem, klikalem rozne opcje (apka Alexa) i zaczelo dzialac....w cloudzie nic sie nie bawilem.

ALexa teraz fajnie znjaduje nowe urzadzenia jak i zmiany np nazw czy lokalizacji. Zobacz czy inne jakies Suplowe sprawy Ci znajduje.

Teraz wlasnie pozmianialem likalizacje kilku pstryczków i z ciekawoasci sprawdzilem w Alexie- wszystko ladnie po nowemu.
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak włączyłem w cloud termometr którego nie mam to wykrywa a bramy na złość nie chce choć na starszej wersji apki Amazona znalazło kiedyś a w najnowszej na złość nie chce, a w chmurze jak bym nie przestawiał to i tak nie znajduję. Pamiętasz co żeś klikał w apce Alexy aby znalazło bramę Zibiego ? (który też posiadam)
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Niestety... bylem tak poirytowany ze klepalem we wszystko co sie dalo..... ale zadzialalo:)
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czyli pozostaje czekać aż supla będzie wspierać sceny i wtedy nie będzie trzeba klikać co popadnie bo nie wiem czy downgrade alexy z pliku APK pomoże
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Niestety urzadzenia tak maja ze czasami nie działają:)

Niby wszedzie O1 ale nie zawsze jest tak zerojedynkowo - przemyśl techniczne aspekty trochę jak kobieta:)

50% uzytkownikow ma problemy z glupim termometrem- te same ustawienia, ten sam soft, modul - a jednak u jednego wywala po 3 dniach u drugiego po 5 minutech zaś innemu dziala od roku.

Wywal tego wemosa, wrzuc soft na SV czy inne chinskie cos i zobacz co sie stanie.
Ja juz zapomnialem ze Alexa ma cos wspolnego z Supla, wręcz mam wrazenie ze natywnie to dziala z moja bramą:)
Załączniki
Screenshot_20190813-210609_Amazon Alexa.jpg
Screenshot_20190813-210609_Amazon Alexa.jpg (98.03 KiB) Przejrzano 2595 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”