Czym zasilacie swoje moduły

cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Cześć wszystkim. Wiem, że większość z forumowiczów używa wszelkiego rodzaju sonooffów, ale jeżeli robicie swoje projekty na NodeMcu, lub Wenosach D1 to czym je zasilacie? Ja do tej pory używałem tych małych transformatorków url]https://pl.aliexpress.com/item/AC-220-V ... dcdc7a12-8[/url]AC-DC 230v-5v i często miałem niespodzianki. Np. termostat francza nie załączał mi grzejnika, gubił się pomiar DHT22. Od jakiegoś miesiąca mam pomiar DSa na 10 metrowej skrętce i co kilkanaście sekund pomiar się urywał na kolejne kilkanaście sekund. Kombinowałem z softami, zmieniałem PINy do pomiaru, zmieniłem nawet moduł myśląc, że jest uszkodzony. Okazał się, że przy programowaniu na zasilaniu z USB komputera problem nie występuje. Dziś zmieniłem zasilanie z trafka na zasilacz stabilizowany ( 5V 0,6A) i problem z zanikiem pomiaru już nie występuje. Problem jest taki, że płytka tego zasilacza jest przynajmniej 2 razy większa niż poprzedni transformatorek. Ciężko go upchać w jakiejś obudowie, nie mówiąc już o puszcze podtynkowej.
Pochwalcie się jakiego Wy używacie zasilania. Może jest jakiś gotowy nieduży stabilizator/filtr do wspominanego transformatorka, a może jakiś mały gotowy moduł?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja w pierwszym swoim urządzeniu zasilanym z sieci 230V użyłem Hi-Linka 5V (testowałem kilka egzemplarzy jako prototypów). I jak na razie nie zaobserwowałem żadnych problemów. A podobno te Hi-Linki mają gorsze opinie od linkowanego przez Ciebie zasilacza.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Dawaleś jakieś dodatkowe filtry, czy ma on wszystko w obudowie?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nic dodatkowego nie dawałem. 5V zasila bezpośrednio WEMOS D1 mini.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Ja używam 3 zasilaczy z twojego linku, z czego jeden od ponad roku a drugi od października, brak problemównie jeden pracuje z termometrem, drugi z przekaźnikiem termometrem i trzema czujnikami otwarcia a 3 robi za zasilenie przekaźnika wifi
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ja też tylko na tych z Twojego linku od roku 2017.12. Tyle że mają miejsce na 1117 czyli zejście na 3v . Bez zarzutu zasilane są moduły 4 szt od @Espablo v2. InCan , mój własny 4x przekaźnik + ds18. Inny pracuje w lampce nocnej plus dht22.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Ja wemosy zasilam 5v czym leci ladowarki zasilacze itp jeśli może być wpięty do gniazda to jest na zasilaczu jeśli do obudowy puszka natynkowa i podłączenie kablem to wybebeszam zasilacz i calosc pakuje do środka
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

QLQ pisze: śr maja 08, 2019 8:53 pm Ja też tylko na tych z Twojego linku od roku 2017.12. Tyle że mają miejsce na 1117 czyli zejście na 3v . Bez zarzutu zasilane są moduły 4 szt od @Espablo v2. InCan , mój własny 4x przekaźnik + ds18. Inny pracuje w lampce nocnej plus dht22.
Macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę? 2 razy kupowałem na ali i mam wrażenie że drugi zakup jest dużo gorszy.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

cino111 pisze: czw maja 09, 2019 3:49 am
QLQ pisze: śr maja 08, 2019 8:53 pm Ja też tylko na tych z Twojego linku od roku 2017.12. Tyle że mają miejsce na 1117 czyli zejście na 3v . Bez zarzutu zasilane są moduły 4 szt od @Espablo v2. InCan , mój własny 4x przekaźnik + ds18. Inny pracuje w lampce nocnej plus dht22.
Macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę? 2 razy kupowałem na ali i mam wrażenie że drugi zakup jest dużo gorszy.
Ja od tego:
https://m.fr.aliexpress.com/item/32657 ... f2b2d58b
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Będę musiał zamówić od niego i podmienić. Zobaczymy czy problemy znikną. Dzięki za link, a narazie podpinam pod zasilacze tam gdzie się da.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”