Strona 1 z 1

Komponent Supla dla HomeAssistanta

: śr maja 15, 2019 11:16 pm
autor: mwegrzynek
Witam!

na wstępie serdeczne dzięki dla całej ekipy Supli i Zamela za zrobienie modułów automatyki domowej, których nie boję się zostawić w ścianie :)

Jako, że aktualnie wszystkie swoje zabawki obsługuję w Home Assistancie, postanowiłem spiąć go z Suplą. Ku mojemu zdziwieniu,
kilka tygodni temu przeszedł mój PR włączający podstawową integrację z Suplą przez Web API (dostępny od wersji 0.92 HA). Dokumentacja do niego dostępna jest tu: https://www.home-assistant.io/components/supla/. W tej chwili obsługuje tylko rolety (moduł SRW-01), w najbliższym czasie zamierzam dopisać obsługę funkcji LIGHTSWITCH (moduł ROW-02).

Napisałem też prosty moduł umożliwiający dostęp do Web API Supli z Pythona (https://github.com/mwegrzynek/pysupla).

Zapraszam do testowania i zgłaszania ew. błędów i sugestii. Z góry przepraszam za czas reakcji -- niestety nie mogę poświęcić temu projektowi tyle czasu, ile bym chciał.

Pozdrawiam!

Michał

Re: Komponent Supla dla HomeAssistanta

: czw maja 16, 2019 5:21 am
autor: michael
Pięknie! :) Jak ja lubię takie rzeczy :D

Re: Komponent Supla dla HomeAssistanta

: pt maja 17, 2019 9:22 am
autor: cino111
Hej.
Panowie chcę zacząć przygodę z Home Assistant i postawić na dockerze obok supli, głownie do integracji z satelem, ale mimo dużej ilości artykułów, jakoś ciężko znaleźć pełną informację jak zainstalować i jak dalej obsługiwać. Cz jest jakaś strona, forum polskojęzyczne? Możecie coś podsunąć?

Re: Komponent Supla dla HomeAssistanta

: ndz lip 14, 2019 8:45 pm
autor: mwegrzynek
Hmm, jeśli chodzi o HomeAssistanta, to oficjalna dokumentacja jest wzorcowa: https://www.home-assistant.io/docs/installation/, a w szczególności https://www.home-assistant.io/docs/installation/docker/