Nowy dział „Jak to u mnie działa”

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mam do Was wszystkich prośbę. Chciałbym założyć osobny dział zawierający linki do materiałów video prezentujący jak działają rolety, oświetlenie, bramy, itd. u Suplowych użytkowników.

Chciałbym te materiały wykorzystać do promocji Supli na wszelkich dostępnych mi kanałach komunikacji po to by zainteresować Suplą większą ilość użytkowników.

Nie chcę kręcić typowych reklamówek ponieważ zazwyczaj trącą one sztucznością. Wolałbym abyście to Wy prezentowali jak to u Was działa.

Z góry dziękuje wszystkim, którzy zechcieliby nagrać trochę materiału i się z nim podzielić.
arturkmat
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 05, 2017 9:45 pm
Lokalizacja: Ostrzeszów

Oto mój projekt który już od 3 lat działa bez zarzutu. W środku sterowanie za pomocą ATmega328P a esp8266 jako most między supla a atmegą.
https://drive.google.com/file/d/1NbSZBu ... p=drivesdk
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Jutro zabieram się do roboty. Mój 5 latek ogarnia też Alexę więc będzie zabawnie 😂. Poproszę go aby włączył / wylaczyl za jej pomoca lampkę nocną.
Zrobię też filmik o stacji pogodowej. Dziś dostała nową osłonę radiacyjną do BME i jutro ja montuję na balkonie. Też nakręcę filmik.
Mogę też zrobić sterowanie mojego aqarium oraz sterowanie światłem z Alexa.

EDIT: proszę bardzo - pierwszy już jest:
https://youtu.be/7_qqyDjUpSo
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

https://youtu.be/JaRXQOKofDE. Movies time roleta, światło, lampka nocna i włączenie projektora
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Wszystko fajnie.
Oczywiście trzeba "nowym" pokazać dla czego wybraliśmy SUPLA-ę.
Ale na filmie nie zawsze się da.
Ja jestem bardzo kontent ze sterowania wentylatorem w okapie kuchennym.
Sonoff dual program multi czujnik dht i skrypty.
Jak to pokazać że jak podgrzewam parówki na śniadanie to w czujniku rośnie wilgotność i temperatura.
A skrypt włącza wentylator w okapie do czasu aż środowisko wróci do normy.
Albo w łazience.
Biorę rano prysznic i wentylator się włącza.
Po osuszeniu łazienki się wyłącza.
Ja nie zrobię prezentacji ale może ktoś...
EDIT.
Niby to można obsłużyć innymi czujnikami.
Ale SUPLA pozwala monitorować i na bieżąco dopasowywać ustawienia.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

PioKar pisze: śr maja 29, 2019 3:48 pm ....
Ale na filmie nie zawsze się da.
......
Dokładnie tak. Ciężko jest zaprezentować jak np : po wejsciu do domu w zależności od pory dnia , warunków atmosferycznych na zewnątrz ,..... scena uruchamia poszczególne urządzenia w domu np :wyłączają się kamery, włącza sie cyrkulacja wody , włącza się zasilanie do XXXX...... ew co można pokazać, to jak otwierają sie rolety czy zapala się światło - ale takie filmiki już są. Już nie mówiąc o urządzeniach ktore automatycznie się włączają przy wschodzie , zachodzie słońca . I jak to zaprezentować ?
Fajny film , pomimo prostoty rozwiązania, wrzucił @QLQ i pokazał jak suple można w nietypowy sposób wykorzystać. Więcej takich filmików :)

Przy okazji oglądania filmiku @akir-a odkryłem jedną rzecz : Pewno wszyscy wiecie że asystenta google aktywuje się poleceniami:
OK Google (lub hardkorowo : ok gówno :) )
Hey Google
ale również , co mnie zaskoczyło :) mój głośniczek google home mini zareagował na :
Ok bubel
Hey bubel
:) :) :) najbardziej cieszył się z tego mój syn :) ja zresztą też :) nie ma to jak nowinki od Google-a :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@QLQ - super... właśnie o coś takiego chodziło :)

Nie chodzi o to by pokazywać jakieś wymyślne zastosowania choć filmik @QLQ dotyczy dość oryginalnego rozwiązania.
Chodzi o proste rzeczy jak to w praktyce działa. Czasami wystarczy ujęcie "z kanapy" i otwarcie/zamknięcie rolet.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: śr maja 29, 2019 6:49 pm @QLQ - super... właśnie o coś takiego chodziło :)

Nie chodzi o to by pokazywać jakieś wymyślne zastosowania choć filmik @QLQ dotyczy dość oryginalnego rozwiązania.
Chodzi o proste rzeczy jak to w praktyce działa. Czasami wystarczy ujęcie "z kanapy" i otwarcie/zamknięcie rolet.
Proszę dziś świeżo co nakręcona stacja pogody po otrzymaniu nowej osłony radiacyjnej:
https://www.youtube.com/watch?v=Hnxrcl5tft8

EDIT:
Stacja ewoluowała od czegoś takiego na początku:
viewtopic.php?f=24&t=4225
Ostatnio zmieniony śr maja 29, 2019 8:22 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

EDIT : poprawione rozpixelowane. Teraz powinno być OK

Działanie Alex'y z i modułami Supla: https://youtu.be/kEu9M-OfxLg
Ostatnio zmieniony śr maja 29, 2019 9:27 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 3 razy.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”