Blokada przerobionych Sonoff-ów

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Też zablokuję
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

I o to chodzi!!
shruti
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 07, 2019 6:10 am

really great information
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Poczytałem poczytałem i tak trochę jestem za kox bo w sonoff trzeba tylko jedną ścieżkę uciąć i już nie ma 230VAC (taką wersję posiadam 5szt, wiem wiem są też inne z dwoma ścieżkami L i N - wystarczy w takim razie obydwie przeciąć) a poźniej doprowadzić tam 5V do przekaźnika nie problem, jak ktoś potrafi i przerobi to czemu się go czepiać ? i tak on będzie tylko odpowiadał za przeróbkę jeśli się coś stanie bo z jakiej parafii supla jak jest tylko producentem oprogramowanie i to freeware gnu gpl czy jak to się tam zwie, i trochę coś tu jest innego na rzeczy jednak ponieważ co ma logo supli czy jest czy nie ma to tylko oprogramowanie i ten kto sprzedaje urządzenie za nie odpowiada a nie producent oprogramowania (supla chyba tylko do zamela jest wgrywana oryginalnie na sprzedaż o której mi wiadomo chyba że gdzieś jeszcze jako do urządzeń do sprzedaży) i wg mnie tyle w temacie z mojej strony, aha no może to podanie PESEL to taka lekka przesada bo mając PESEL można duużo zrobić także ekhem ...
Przykładowo: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... pesel.html

Nie chcę tutaj nic sugerować ale ta blokada ma chyba inne podłoże niż dbanie o użytkowników supli ponieważ na szybki przykład jaki podałem zwykły Sonoff ma opcję porażenie użytkownika zależnie jak podłączy Sonoff'a do kontaktu - sam tak miałem na początku - okres świąteczny podłączęsobie oświetlenie LED coby przez WiFi sterować - jakie było moje zaskoczenie kiedy dałem wyłacz w aplikacje a oświetlenie leciutko i tak świeciło - wtedy od razu rozebrałem Sonoff i wszystko stało się jasne - odcina tylko jedną żyłę - w zależności jak wsadzimy do kontaktu to albo L albo N, wystarczyło tylko zmienić wtyczkę w kontakcie o 180 stopni i po problemie ale jak by mnie czasnęło to też mam dymić do supli że to jej wina ? bez jaj, a urządzeń takich na esp8266 czy esp8285 jest mnóstwo, plaga itd itp i nie wieżę że tylko Sonoff ma taki problem z tematem :)

PS
Elektronik z zawodu - piszę tutaj jako on i ogólnie uważam że nawet kupując sobie zamela produkt ktoś kto nie zna się cokolwiek na elektryce/elektronice nie powinien się w te klocki bawić nie wspominają o przerabianiu chociaż z drugiej strony nie zapomnę jak u znajomego lekarza byłem wymienić mu żarówkę w żyrandolu bo "on nie umie nie potrafi" to już trochę przesada żeby takiej czynności nie umieć ... wychodzę z zasady im więcej umiesz tym lepiej a nie gorzej no ale może ja dziwny jestem :P
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak nie docierają do Ciebie argumenty to proszę po prostu uszanuj nasze stanowisko.
Spójrz na temat z szerszej perspektywy, a nie tylko z perspektywy "dwóch ścieżek".
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Troszkę nie docierają ale oczywiście chcecie dobrze i żeby nie było że jestem przeciwny tylko droga nie ta ;) każde urządzenie podłączane do sieci 230V AC czy 110V AC jest potencjalnie niebezpieczne nawet to zabezpieczone bo hak się ktoś nie zna i nawet wg instrukcji będzie postępował to może zrobić bum - normalna rzecz niestety :( niby wlwktryka prund ni tyla a Mnie tyknął już parę razy a co dopiero zwykłego Kowalskiego :(
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dalej nie rozumiesz.
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

pzygmunt pisze: czw sie 08, 2019 12:21 pm Dalej nie rozumiesz.
Hmm Panie Zygmuncie już 3 posty były że nie rozumiemy - to może dokładne wytłumaczenie a nie kolejne "dalej nie rozumiesz" ?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

To może przeczytaj mój ostatni i przedostatni post w tym temacie. Tu nie chodzi o tych co się znają na elektronice i wiedzą jak przerobić sonoffa. Tu chodzi o tych co się nie znają i mogą wyrządzić sobie krzywdę lub uszkodzić sterownik za kilka set złotych.
Temat znowu powtarzany. Jak jesteś świadomy tego co robisz to napisz oświadczenie i zostaniesz odblokowany. To naprawdę nie jest aż tak wielką przeszkodą.
Dadam tylko że @pzygmunt będzie miał z tym więcej roboty ale za to będzie spał spokojnie :)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Streszczę Ci bo nie chce Ci się czytać najwyraźniej.

1. Chodzi o to by użytkownik wiedział w co się pakuje. Są osoby, które sprzedają przeróbki narażając kogoś na utratę życia/zdrowia. Taka przeróbka na 230V nie ma prawa trafić legalnie na rynek (CE itp.)
2. Ostrzeżenia są po to by w razie problemu ktoś nam nie zarzucił, że nie ostrzegaliśmy.
3. Supla to soft ale ludzie tego nie wiedzą. Nie produkujemy sprzętu. Jak idzie z dymem centrala to użytkownik wylewa swoje żale wszędzie gdzie się da. Gdzie najwygodniej....? na tym forum, w ocenach aplikacji, na FB itd. wszędzie tam gdzie widzi logo z aplikacji, której używa(ł).
3. Bez blokady prośby kierowane do sprzedawców nie działają. Sprzedawcy nas za przeproszeniem "olewali", tym samym sami spowodowali, że pojawiła się blokada.
4. Przerabiasz produkt/ tworzysz produkt to sprzedawaj go pod swoją marką nie pod "SUPLA". Soft jest otwarty. Wystarczy, że skopiujesz wszystko, zmienisz logo, nazwę, postawisz własne serwery, zatrudnisz programistów, administratorów i rób sobie co chcesz. Nie chcesz ? To nie korzystaj z naszej marki i infrastruktury do budowania własnego biznesu, który opiera się na niewłaściwych praktykach narażających innych na negatywne konsekwencje.
5. Poczytaj o wprowadzaniu produktów na rynek, warunkach licencji itd. Dopiero wtedy zacznij się wypowiadać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”